Daskale
11.05.05,12:00
Dnes som robila potvrdenie o príjme a zistila som, že mzdový program mi od 1.1.2005 započítava náhradu pri dočasnej PN do čistej mzdy. Doteraz to nerobil, neviem, či som nepostrehla nejakú novelu alebo sa len šalie. Ako to ráta Vám?
uko
11.05.05,10:33
nebude to náhodou pre nezdaniteľnú čať. Myslim to že keď napr. manžel/ka tvojho zamestnanca si bude pri ročnom zúčtovaní chcieť uplatniť nezdaniteľnu časť na manžela, do prijmov sa rata aj nahrada pri dočasnej PN.tak aby to mal vkope. ale to je len uvaha. ja robim mzdy ručne. keby som take potvrdenie robila tak tie sumy asi rozdelím. inak, na čo sa to potvrdenie robí? dufam, že zas o niečom neviem.
Martina80
11.05.05,11:16
asi končí prac.pomer
vladan
11.05.05,11:21
Dnes som robila potvrdenie o príjme a zistila som, že mzdový program mi od 1.1.2005 započítava náhradu pri dočasnej PN do čistej mzdy. Doteraz to nerobil, neviem, či som nepostrehla nejakú novelu alebo sa len šalie. Ako to ráta Vám?
aký máš soft?
Daskale
11.05.05,11:33
pre Vlaďu
mám datalock.

Potvrdení robím hromadu, naši zamestnanci stále žiadaju o nejaké úvery. Tak preto.
vladan
11.05.05,11:39
Dnes som robila potvrdenie o príjme a zistila som, že mzdový program mi od 1.1.2005 započítava náhradu pri dočasnej PN do čistej mzdy. Doteraz to nerobil, neviem, či som nepostrehla nejakú novelu alebo sa len šalie. Ako to ráta Vám?
ja mám Olymp, a mne to rátalo do čistej mzdy aj pred 1.1.2005 ... a nikdy som sa nad tým nezamýšľala :eek:
Daskale
11.05.05,11:48
Tak, teraz už potrebujem len niekoho, kto fakt vie, či to tam má isť, alebo nie :cool:
Johanka
11.05.05,11:55
Ja mám tiež OLYMP, tam to dokonca dáva do hrubej mzdy, ale nepočíta z tejto sumy odvody. Svojim spôsobom je to čistá mzda, ak chápeme čistú mzdu ako sumu, ktorú dostane zamestnanec k výplate v hotovosti alebo mu ju pošleme na účet. Súhlasím s tým, že jeden z dôvodov môže byť posúdenie výšky príjmu pre uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na manžela/manželku na konci roka.