anonym3684395
10.10.08,21:46
Mám na počítači Windows XP a chcem si nainštalovať aj Vistu.
Ako to mám nainštalovať, aby som nemusel odinštalovať XP
a aby som neprišiel o žiadne dokumenty?
Fero11
11.10.08,06:19
Musis mat rozdeleny HDD min. na 2 particie, alebo 2 fyzicke HDD. Ak mas len jeden HD a nemas ho rozdeleny na 2 particie, tak pouzi na to soft, napr. acronis disc director, partit. magic .....
Ak budes mat rozdeleny HDD, tak vlozis DVD s vistou do mechaniky (bootovat musi s CD romky) a pokracujes klasicky dalej ako ked instalujes vistu, az sa dostanes k moznosti, ze kde sa ma vista nainstalovat a tam vyberies tu particiu co si vytvoril rozdelenim HDD.
Ak nevies o com pisem, tak daj to urobit skusenejsiemu :)
anonym3684395
13.10.08,11:40
Musis mat rozdeleny HDD min. na 2 particie, alebo 2 fyzicke HDD. Ak mas len jeden HD a nemas ho rozdeleny na 2 particie, tak pouzi na to soft, napr. acronis disc director, partit. magic .....
Ak budes mat rozdeleny HDD, tak vlozis DVD s vistou do mechaniky (bootovat musi s CD romky) a pokracujes klasicky dalej ako ked instalujes vistu, az sa dostanes k moznosti, ze kde sa ma vista nainstalovat a tam vyberies tu particiu co si vytvoril rozdelenim HDD.
Ak nevies o com pisem, tak daj to urobit skusenejsiemu :)

Kde mám taký program zohnať a ako mám rozdeliť 80 GB HDD?
Stačilo by 25 GB pre XP a zvyšok pre Vistu?
Fero11
13.10.08,13:43
tieto programy su shareware (mozne trials) na tomto fore je zakazane bavit sa o wareze. musis hladat po nete a najdes to.
HDD by som na tvojom mieste rozdelil na 3 casti
1 cast vista
2 cast Xp
3 cast data
Stevo5
13.10.08,15:40
Kde mám taký program zohnať a ako mám rozdeliť 80 GB HDD?
Stačilo by 25 GB pre XP a zvyšok pre Vistu?

Stačilo by tak ako píšeš, ale záleží od toho na čo PC používaš. Niekomu je 80GB málo aj na jeden systém.
Len tak ma napadlo - akú máš zostavu? Vyhovuje na Vistu? Lebo zostavy do ktorých sa dávali 80GB disky boli vhodnejšie len pre XP. Vista by ti "chodila" pomaly.
Fero11
13.10.08,16:54
Ja mam napr 1x 40GB a 1x80GB a volneho miesta mam cca 60%. BTW, nerobim s filmamy ani hudbou :) archivujem iba soft
anonym3684395
14.10.08,12:16
Ako mám cez PartitionMagic 8.0 alebo Acronis Disk Editor rozdeliť disk a na aké časti? Koľko pre XP, Vistu a dáta?

A dá sa potom jeden operačný systém odinštalovať?
anonym3684395
14.10.08,13:36
Nedá sa disk rozdeliť pri inštalácií Windowsu?
Stefan2005
14.10.08,14:30
Nedá sa disk rozdeliť pri inštalácií Windowsu?

...dá.
Fero11
14.10.08,14:48
Nedá sa disk rozdeliť pri inštalácií Windowsu?da, ale to ti asi moc platne nebude, lebo hore pises, ze nechces odinstalovat XP a nechces prist ani o data a predpokladam, ze mas len C. Pri instalacii win sa da HDD rozdelit, ale prides o data aj XP.
V PM som nerobil, ale v acronise to je dost jednoduche, ma to graficky vystup, takze len klikas na buttony, ma to jednoducho wizard
anonym3684395
16.10.08,12:23
Podľa mňa je to jednoduchšie cez PartitionMagic 8.0, ale neviem, kde mám zohnať full verziu, aby som mohol rozdeliť disk. Ak to nemôžete písať na Poradu, prosím, napíšte mi to na môj E-Mail:
anonym3684395@pobox.sk


A ešte by som chcel vedieť, či sa dá potom niekedy jeden operačný systém nejak odinštalovať.
m.majling
27.10.08,10:28
no skor nez sa pustite do riesenia tohoto problemu , mozem otazku aky je dovod ze chcete mat 2win na jenom compe ?

chcete si wistu len vyskusat ? alebo ju chcete nahradit za XP ktore tam mate teraz?

alebo chcete pouzivat len nejaku specialnu aplikaciu ktora bezi len pod wistou ?

pokial si chcete wistu len vyskusat tak sa to da urobit aj cez tkzv. virtual PC kam vlozite live wistu a mozete skusat a o terajsie data sa nemusite bat a nieje treba ziadne rozdelovanie diskov a zbytocneho plytvania miestom koli win

po druhe ak chcete XP nahradit wistou tak si odzalohujte vsertky data, a rovno to preinstalujte(dajte niekomu preinstalovat) a potom si tam tie data nakopcite spat, bude tam trochu prace s instalovanim softou a nastavenim ale myslimze to su asi najlepise riesenia