mirka_k
10.10.08,22:56
Zdravim vsetkych, uz polroka ma trapi problem, na tvari, na lici sa mi stale na tom istom mieste (1,5cm kruh) objavuju drobne ruzove vyrazky, ktore su naplnene vodou (mozno aj hnisom), v lekarni mi dali rozne maste, no u lekara som nebola, lebo stale som mala pocit, ze uz sa to zlepsuje ale vpodstate to mam stale.Rozmyslala som, ci to nemoze suvisiet s nejakou cystou, teda, ci nemam ist na snimok (?) Nikde inde na tvari ani na tele sa mi tieto vyrazky nerobia.Budem vdacna za kazdu radu..
Zita5
11.10.08,07:39
Ak pretrváva problém tak dlho , sa čudujem , že sa neobrátite na kožného lekára . Treba čím skôr a nedoporučujem samoliečiteľstvo .
lindusaaa
11.10.08,16:16
Mne to podla opisu pripada ako herpes, ale moze to byt vselico a aj lekarovi by sa tazko radilo ked to nevidi. Jednoznacne navstivit lekara a to cim skor.
velvet
11.10.08,18:37
Premýšľala si nad tým, že by to mohlo byť nákazlivé?...čo keď si to prenesieš aj na iné časti tela?...
Mohla by to byť aj alergická reakcia na make-up, ale pre istotu bež k lekárovi...choď ku kožnej, a ak Ti dá len krém nejaký, tak choď k alergologovi...treba nájsť príčinu a spúšťač tých vyrážok, a až potom ich liečiť
Vojtasek
14.10.08,17:21
Pozor, pretože môže ísť o bazocelulárny karcinóm (bazalióm)- čo je rakovina kože.
Vzhľad bazaliómu je rôznorodý, no častejšie sa vyskytuje u mužov.
Najlepším riešením je chirurgické odstránenie bazaliómu a jeho oklia, pretože časť nádoru zostáva skrytá v koži a na povrchu ju nevidíme. Nasleduje histologické vyšetrenie nádoru. Možná je aj kryochirurgia (odstránenie zmrazením), mikrochirurgické metódy alebo kauterizácia (vypálenie). Rádioterapie je indikovaná len v prípadoch, keď nie je možná chirurgická liečba.
Ak sa nelieči, obnaží sa povrch lézie (eroduje), krváca, vytvárajú sa chrasty.
Bazocelulárny karcinóm rastie pomaly a zriedkavo sa šíri na iné oblasti tela.
Jepotrebné ihneď navštíviť lekára.