4326
11.10.08,08:51
Čaute vospolok, chcela by som vás poprosiť - nepozná niekto dobrého znalca na odhad nehnuteľnosti z NMnV alebo Piešťan a okolia? A môžte povedať aká je približná cena za odhad rodinného domu? Budem rada ak poradíte, ďakujem.
arizona
11.10.08,08:18
4326
11.10.08,10:02
Ďakujem, ale to mi veľmi nepomohlo. Skôr hľadám niekoho, kto má konkrétne skúsenosti s nejakým znalcom z tohto okolia. Dostali sme zoznam znalcov v banke a preto by sme potrebovali radu, alebo skôr skúsenosti - ak niekto nejaké má. Ďakujem.
endrju
11.10.08,11:03
Čaute vospolok, chcela by som vás poprosiť - nepozná niekto dobrého znalca na odhad nehnuteľnosti z NMnV alebo Piešťan a okolia? A môžte povedať aká je približná cena za odhad rodinného domu? Budem rada ak poradíte, ďakujem.

Ďakujem, ale to mi veľmi nepomohlo. Skôr hľadám niekoho, kto má konkrétne skúsenosti s nejakým znalcom z tohto okolia. Dostali sme zoznam znalcov v banke a preto by sme potrebovali radu, alebo skôr skúsenosti - ak niekto nejaké má. Ďakujem.
O tom istom znalcovi môžeš získať dve protichodné referencie. Ten, kto po ocenení nehnuteľnosti vybavil to čo potreboval, dá s dosť vysokou pravdepodobnosťou kladné vyjadrenie. Ten kto nevybavil, naopak.
Ak vám banka dala zoznam znalcov, od ktorých akceptuje posudky, hodil by som si korunou a vybral niektorého z toho zoznamu.
Cena posudku sa nedá "streliť len tak" bez znalosti konkrétnych okolností. Stačí nejaký drobný rozdiel a ceny za posudky dvoch z pohľadu laika "identických" nehnuteľností sa budú odlišovať veľmi výrazne.
Existuje aj sadzobník, ktorý by mali znalci používať pri stanovení ceny za vypracovanie posudku. Ak som správne informovaný, sú v ňom rôzne "gumové" koeficienty, v dôsledku uplatnenia ktorých sa môže cena za posudok rovnakej nehnuteľnosti pohybovať v dosť širokom rozpätí.

A len tak na okraj: podľa mojich informácií znalci zvyknú dosť často cestovať k posudzovanému objektu aj z väčšej vzdialenosti a pritom to nemusí až tak výrazne ovplyniť cenu za vypracovanie posudku.
chandler
11.10.08,14:20
okolo 5tis za rodinny dom.
a dost dobre som nepochopil v com bude ten dobry znalec lepsi ako ten horsi? :)
4326
11.10.08,15:23
Nehľadám lepšieho alebo horšieho znalca. Skôr som chcela vedieť nejaké skúsenosti, lebo v banke nás upozornili, že pri niektorých to trvá dlhšie ako u iných.