Monika Kováčová
11.10.08,09:18
:cool: V uplynulých dňoch niekoľko klientov obdržalo Oznámenie o postúpení pohľadávky na základe Zmluvy o postúpení pohľadávok postúpila SP svoje pohľadávky (väčšinou 2002,2003) spoločnosti Bencont Investments s.r.o. Malý Trh 2/A, 911 08 Bratislava (podčiarknuté je citované z listu).

Nakoľko takéto oznámenie prišlo aj môjmu otcovi - bývalý SZČO a okrem adresy na liste nesedí nič - ani Obchodný názov - vraj AUTOBAZÁR - v živote nepodnikal s autami - rozhodla som sa zistiť čo to za firma je postupník:

Bencontov je v orsr.sk veľa, ale veru Bencont Investment sídli na inej adrese. Dokonca táto spoločnosť nemá vymáhanie pohľadávok ani v predmete činnosti.

Nemôžete mi prosím niekto objasniť, ako je toto možné?
Ďakujem.
Monika Kováčová
11.10.08,09:02
Nemôžete mi prosím niekto objasniť, ako je toto možné?
Ďakujem.

posúvam...
Paula
11.10.08,09:43
Monika, nič múdre Ti nenapíšem...len som si spomenula, že nedávno sa v TV na prečudesné záseilky pýtal reportér nejakej žienky zo sociálky a jej odpoveď bola asi takáto: SP posiela teraz vo veľkom kdekomu , a ak sa to ľuďom nezdá, aby si to doriešili - alebo u nich, alebo inde, odkiaľ im to prišlo ....skoro ma čerti vzali, keď som ju počula:( . Mrník zostane mrníkom, ak sa im niečo stratí, poposunú pohľadávku kam sa im zachce.
Monika Kováčová
11.10.08,09:59
Ďakujem Pauli, za reakciu. Medzitým som zoštylizovala takýto list:

adresát: Sociálna poisťovňa

VEC: Oznámenie o postúpení pohľadávky – vyjadrenie



Svojim listom zo dňa 29.09.2008, ktorý mi bol doručený 9.10.2008 mi oznamujete, že ste postúpili pohľadávku vo výške 99.999,- Sk predpísanú rozhodnutím 9999-9999/2002, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 99.99.2002.
K uvedenému zasielam nasledovné vyjadrenie:

Vo vašom Oznámení je niekoľko zásadných chýb:

Moje obchodné meno nie je a ani nikdy nebolo Meno Priezvisko - AUTOBAZAR
Rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne pod vyššie uvedeným číslom som nikdy neobdržal
Nemám záväzok voči Sociálnej poisťovni vo výške 99999,- Sk
Spoločnosť Bencont Invesments nesídli podľa údajov z obchodného registra na ul. Malý trh 2/a, 911 08 Bratislava
Z uvedených dôvodov odmietam čokoľvek platiť postupníkovi a dôrazne vás žiadam o opravu týchto údajov.
Nakoľko od splatnosti uvedeného rozhodnutia už prešlo 6 rokov, dovoľujem si vás požiadať o zaslanie dokladu, že nemám voči Sociálnej poisťovni k dnešnému dňu žiadne záväzky. Tento doklad si uschovám pre prípad, že by Sociálna poisťovňa, príp. nejaký iný postupník požadoval úhradu záväzku napr. o šesť rokov.
Danila
11.10.08,11:34
Na Slovensku už tuším prestáva platiť všetko. Aj premlčacie lehoty, aj právo na slušnosť, ale za to sa množia rôzne orgány...Ja by som Monika nezaplatila ani neupozorňovala, že je niečo zle napísané. Lebo to vôbec nepatrilo Tvojmu otcovi - ten paškvil, čo poslali ...;):)
Monika Kováčová
11.10.08,11:37
Na Slovensku už tuším prestáva platiť všetko. Aj premlčacie lehoty, aj právo na slušnosť, ale za to sa množia rôzne orgány...Ja by som Monika nezaplatila ani neupozorňovala, že je niečo zle napísané. Lebo to vôbec nepatrilo Tvojmu otcovi - ten paškvil, čo poslali ...;):)

hm... vieš Danilka, ale on už má svoje údaje u nejakej firmy, vrátane r.č..... akým právom? Kde je ochrana osobných údajov?
Danila
12.10.08,09:19
Monika, len aby sociálka netvrdila, že ich tej firme otec poskytol sám. Samoposkytnutie je skoro totožné so samoúnosom alebo samozbitím a vôbec ... :D
Ak náhodou niekto nevie, tak na Slovensku je predsa právny štát. KSENP :cool:Musím priznať, že táto správa ma zastihla v stave hlbokej nevedomosti.:D Má zázračný terapeutický účinok vo forme antidepresíva, sedatíva a afrodiziaka zároveň.:):):)
ZuzanaP
13.10.08,09:03
Ešte chodia aj listy zo spoločnosti BA ONE, tiež kúpili pohľadávky od SP.
Mrkvo
18.11.08,14:22
:cool: V uplynulých dňoch niekoľko klientov obdržalo Oznámenie o postúpení pohľadávky na základe Zmluvy o postúpení pohľadávok postúpila SP svoje pohľadávky (väčšinou 2002,2003) spoločnosti Bencont Investments s.r.o. Malý Trh 2/A, 911 08 Bratislava (podčiarknuté je citované z listu).

Nakoľko takéto oznámenie prišlo aj môjmu otcovi - bývalý SZČO a okrem adresy na liste nesedí nič - ani Obchodný názov - vraj AUTOBAZÁR - v živote nepodnikal s autami - rozhodla som sa zistiť čo to za firma je postupník:

Bencontov je v orsr.sk veľa, ale veru Bencont Investment sídli na inej adrese. Dokonca táto spoločnosť nemá vymáhanie pohľadávok ani v predmete činnosti.

Nemôžete mi prosím niekto objasniť, ako je toto možné?
Ďakujem.
Ahoj Monika, nebudem sa hrat na to ze som niekto kto o nicom nevie ..... Moje meno je marek a priamo pracujem v Bencont investment
...... takze ako ti v tomto poradit - nebudem ti radit ako sa zachovat voci bencontu, ale ako sa v tom zorientovat a zistit kde sa stala chyba ak sa stala
.... neviem o aku pohladavku sa jedna ale kedze vznikla v socialnej poistovni je na mieste aby si sa ty pripadne tvoj otec isiel spytat priamo tam preco a ako to vzniklo ... neviem aka je prax pri listoch ..... sami sa musime troch zorientovat ake boli tituly vzniku ale boli rozne a skoro vzdy tam bol zakonny dovod (nevravim ze to bol dobry zakon alebo tak nejak ale bolo to v skoro vzdy v sulade)
Vzhladom na to, ze sme to len kupili nie sme zodpovedni za vznik aj keby bol rovno protizakonny a v pripade ze taketo nieco zistime tak sa snazime danu vec usporiadat :-) .....
V kazdom pripade by som neodporucoval zvolit pristup mrtveho brouka, je to chyba a basta ....... z roznych skusenosti viem ze je to zly postup a ber len ako radu ......
ostatne veci co tu boli spominane nebudem komentovat ale hlavne z dovodu ze sa mi to nezda vhodne
no neda mi reagovat na prispevok ze premlcacia doba a ....... to znamena ze sa niekomu zda v poriadku ked si niekto pozicia xxxxxxxxxxxx SK a potom nevrati a caka na premlcanie ako dobry napad....... hm tak to potom je v poriadku mne sa to nezda celkom fer ale dajme tomu ze toto moze byt trochu iny pripad :-)
maros554
12.01.09,18:30
potreboval by som poradit ;) dostal som oznamko o postupeni pohladavky. ale-mam doklad o zaplateni (sek)+ vyjadrenie socialnej poistovne, ze moja uhrada bola zle zauctovana a vedena ako neuhradena nedopatrenim. zaroven ma informovali, ze si mam uhradu pohladavky uplatnit u vymahaca. otazka znie:mam cakat ci sa mi ozve vymahac (kopiu vyjadrenia SP dostal), alebo mam ziadat SP, aby si ne/pohladavku vyriesila u vymahaca sama? nerad by som cakal do doby, kym sa uz nebude dat nic dohladat v starych dokladoch/databazach. dik moc...
Zoltán Kovács
12.01.09,19:10
potreboval by som poradit ;) dostal som oznamko o postupeni pohladavky. ale-mam doklad o zaplateni (sek)+ vyjadrenie socialnej poistovne, ze moja uhrada bola zle zauctovana a vedena ako neuhradena nedopatrenim. zaroven ma informovali, ze si mam uhradu pohladavky uplatnit u vymahaca. otazka znie:mam cakat ci sa mi ozve vymahac (kopiu vyjadrenia SP dostal), alebo mam ziadat SP, aby si ne/pohladavku vyriesila u vymahaca sama? nerad by som cakal do doby, kym sa uz nebude dat nic dohladat v starych dokladoch/databazach. dik moc...

Určite by som reagoval na takéto oznámenie listom, že konkrétna pohľadávka už bola pred postúpením vyrovnaná. Dolož kópie dokladov (šek, aj vyjadrenie zo SP o zlom zaúčtovaní). A ak máš aj adresu, že komu postúpili túto kvázi pohľadávky, tak aj tam by som zaslal rovnaký list aj s prílohami.
maros554
12.01.09,19:19
Určite by som reagoval na takéto oznámenie listom, že konkrétna pohľadávka už bola pred postúpením vyrovnaná. Dolož kópie dokladov (šek, aj vyjadrenie zo SP o zlom zaúčtovaní). A ak máš aj adresu, že komu postúpili túto kvázi pohľadávky, tak aj tam by som zaslal rovnaký list aj s prílohami.
Dik. Ja som vsetku svoju korespondenciu s SP CCckoval aj na vymahaca. obom som poslal aj kopiu zlozenky spolu s mojim stanoviskom. SP rovnako poslala svoje stanovisko aj mne, aj vymahacovi. vymahac sa zatial neozval.
maros554
02.08.09,14:25
mam aktualizaciu...
situacia je momentalne takato: prislo mi oznamenie o zacati exekucie od exekutora. z firmy, ktora odkupila pohladavku ma nikto nekontaktoval a nepokusal o vyrovnanie pohladavky. mam v ruke doklad o zaplateni, aj vyhlasenie z SP, ze moja platba bola zle zauctovana v informacnom systeme SP. odkupca mojej pohladavky neprejavil najmensi zaujem o toto stanovisko SP, napriek tomu, ze ho dostal na vedomie, a dali ma na sud, ktory prikazal exekuciu.
otazky:
exekutor ma/nema/musi/nemusi zastavit exekuciu, ak mam doklad, ze vec bola davno zaplatena? a vyjadrenie SP, ze chyba sa stala u nich?
kto bude platit pripadny sud, riesiaci moju namietku? ide o to, aby pripadne poplatky, ktore budem musiet zaplatit, ak ak bude moja namietka uznana, neboli vyssie ako suma ktoru mam (hoc nepravom, lebo uz som raz zaplatil) zaplatit exekutorovi a vymahacskej "firme". ako dlho trva, kym taketo sudy prebehnu?
dik moc...
maros554
02.08.09,17:44
no co? nevie nikto pomoct?
Jozef Mihál
02.08.09,18:00
Priamo pomôcť neviem, nepriamo možno pomôžem o pár týždňov, nechajte sa prekvapiť.
maros554
02.08.09,18:02
v akom smere? ;)
willma
02.08.09,18:06
vari budeme mať silného zástupcu v SP a konečne tam nastane poriadok????
maros554
02.08.09,18:09
dokial budu v uradoch politicki nominanti, nehrozi ;) nic v zlom, ale vidim, kam to tu smeruje...
maros554
02.08.09,18:13
pan jozef, nesko by to aspon privatne?
maros554
03.08.09,12:54
nikto neporadi? :(
hanelie
03.08.09,13:03
exekutor ma/nema/musi/nemusi zastavit exekuciu, ak mam doklad, ze vec bola davno zaplatena? a vyjadrenie SP, ze chyba sa stala u nich?
v upovedomení o exekúcii je klauzula o podaní námietky do 15 dní odo dňa doručenia v dôvodných prípadoch a to najmä v prípade ak pohľadávka bola zaplatená pred vydaním exe
podal si?
maros554
04.08.09,15:44
podal, diky...
promont maja
26.08.09,11:12
Ja na tvojom mieste neotáľam a idem za komerčným právnikom - advokátom.
tatramat
17.09.09,18:57
Oddiel: Sro Vložka číslo: 50531/B

Obchodné meno:
BENCONT INVESTMENTS, s. r. o.
(od: 02.08.2008)
BENCONT INVESTMENTS s. r. o.
(od: 27.05.2008 do: 01.08.2008)
GP & L, s.r.o.
(od: 01.07.2005 do: 26.05.2008)
Sídlo:
Astrová 2/A
Bratislava 821 01
(od: 02.08.2008)
Malý trh 2/A
Bratislava 811 08
(od: 23.01.2008 do: 01.08.2008)
E. B. Lukáča 2
Martin 036 01
(od: 10.05.2006 do: 22.01.2008)
Rázusova 3
Martin 036 01
(od: 01.07.2005 do: 09.05.2006)
IČO:
36 432 105
(od: 01.07.2005)
Deň zápisu:
01.07.2005


http://orsr.sk/vypis.asp?ID=120271&SID=2&P=1

Takže táto firma sídlila na adrese Malý trh 2/A , Ba aktuálne ASTROVÁ 2/A, BA.

Ide o to, či vám vznikol záväzok a či náhodou už nie je premlčaný. Ak je premlčaný, tak potom stačí súdu po zaslaní podanej žaloby zo strany žalobcu zaslať odpor voči žalobe s dôvodom, že sa jedná už o premlčaný záväzok a vec by mala byť uzatvorená. Zaplatený poplatok za podaný odpor lebo iba tak sa dá bráni, treba žiadať v odpore od žalobcu, aby ho súd zaviazal ho zaplatiť.
miki.k
05.10.09,17:48
aj ja som v tom...pred rokom som obdržal dop.zásielku a moja reakcia bola následovná: Vážená spoločnosť
BA ONE sro dňa 23.10.2008 som obdržal doporučenú zásielku zo sociálnej poisťovne z ktorej som sa dozvedel,že Vám bola postúpená pohľadávka voči mojej osobe vo výške 2126skk, vzniknutá v roku 1998. Chcel som Vás upozorniť na to , že sociálna poisťovňa postúpila pohľadávku, ktorá je zo zákona premlčaná.Túto skutočnosť som následne konzultoval telefonicky s Vašou pracovníčkou , ktorá ma uistila o vyrozumení daného problému.Na koľko sa dodnes tak nestalo, vyzývám Vás o stanovisko k danej pohľadávke.-samozrejme žiadne stanovisko neprišlo a nasledovali ešte z mojej strany telefonáty a z druhej uistenie o riešení problému.....
-riešenie prišlo 22.9.2009 upovedomenie o začatí exekúcie exekútorského úradu Judr.Ing.Štefana Hrebíka z Malaciek.../super/ vo výške 150 € kde si exekútor z pohľadávky 70,57€ vyrátal 10% odmenu 33,19 € + dph 6,31 € /z tej matematiky som jeleň/
-ak je niekto v podobnej situácii telefóny na spoločnosť BA One, s.r.o. Lermontovova18, 811 05 Bratislava, IČO: 36 722 316 neexistujú a ja by som potreboval pomôcť
-je pohľadávka voči mojej osobe premlčaná ?
-exekutor ma/nema/musi/nemusi zastavit exekuciu proti mojej osobe?
za rady ďakujem a dúfam že pomôžem aj iným...
promont maja
06.10.09,03:49
Čo sa týka "premlčaných" pohľadávok voči poisťovniam ( Sociálnej a zdravotným) tak tieto ich pohľadávky nie sú premlčané, ak nie je splnená oznamovacia, resp. registračná povinnosť, t. j. ak ti chýba nejaká prihláška alebo odhláška. Toto si ešte prever a ak máš všetky náležitosti v poriadku, tak by si sa mal obrátiť na právnika ...
promont maja
06.10.09,04:01
.. a ešte ma napadlo, nemal si vzniesť námietku premlčania písomne?
miki.k
07.10.09,07:38
ďakujem za reakciu,vzniesol som námietku premlčania písomne a teraz čakám na výsledok...určite dám vedieť ako dopadnem a dúfam že môj príspevok pomôže aj iným...ahoj
darinka100
03.11.09,13:23
Mňa by ešte zaujímalo či je Sociálna poisťovna povinná upovedomiť povinného /čiže dlžníka/, že zaslala Návrh na začatie exekučného konania exekutorovi.
lunavi
10.03.11,20:41
potreboval by som poradit ;) dostal som oznamko o postupeni pohladavky. ale-mam doklad o zaplateni (sek)+ vyjadrenie socialnej poistovne, ze moja uhrada bola zle zauctovana a vedena ako neuhradena nedopatrenim. zaroven ma informovali, ze si mam uhradu pohladavky uplatnit u vymahaca. otazka znie:mam cakat ci sa mi ozve vymahac (kopiu vyjadrenia SP dostal), alebo mam ziadat SP, aby si ne/pohladavku vyriesila u vymahaca sama? nerad by som cakal do doby, kym sa uz nebude dat nic dohladat v starych dokladoch/databazach. dik moc...
ak máš pohladavku kt. nieje splatená mal by si sa ozvať firme na kt. postupila ... oni sa ti môžu a určite ozvu po nejakom čase ale ber na vedomie že uroky rastu a čim neskôr sa ozveš tým bude vyššia suma vymahanej pohladavky najlepšie je si dohodnuť splatk. kalendar
lunavi
10.03.11,20:43
Mňa by ešte zaujímalo či je Sociálna poisťovna povinná upovedomiť povinného /čiže dlžníka/, že zaslala Návrh na začatie exekučného konania exekutorovi.
ak je ta pohladavka postupne tak ano ... ak nieje tak nemusi ale skôr to je určene vyškou pohladavky a dobou nesplacania
lunavi
10.03.11,20:46
aj ja som v tom...pred rokom som obdržal dop.zásielku a moja reakcia bola následovná: Vážená spoločnosť
BA ONE sro dňa 23.10.2008 som obdržal doporučenú zásielku zo sociálnej poisťovne z ktorej som sa dozvedel,že Vám bola postúpená pohľadávka voči mojej osobe vo výške 2126skk, vzniknutá v roku 1998. Chcel som Vás upozorniť na to , že sociálna poisťovňa postúpila pohľadávku, ktorá je zo zákona premlčaná.Túto skutočnosť som následne konzultoval telefonicky s Vašou pracovníčkou , ktorá ma uistila o vyrozumení daného problému.Na koľko sa dodnes tak nestalo, vyzývám Vás o stanovisko k danej pohľadávke.-samozrejme žiadne stanovisko neprišlo a nasledovali ešte z mojej strany telefonáty a z druhej uistenie o riešení problému.....
-riešenie prišlo 22.9.2009 upovedomenie o začatí exekúcie exekútorského úradu Judr.Ing.Štefana Hrebíka z Malaciek.../super/ vo výške 150 € kde si exekútor z pohľadávky 70,57€ vyrátal 10% odmenu 33,19 € + dph 6,31 € /z tej matematiky som jeleň/
-ak je niekto v podobnej situácii telefóny na spoločnosť BA One, s.r.o. Lermontovova18, 811 05 Bratislava, IČO: 36 722 316 neexistujú a ja by som potreboval pomôcť
-je pohľadávka voči mojej osobe premlčaná ?
-exekutor ma/nema/musi/nemusi zastavit exekuciu proti mojej osobe?
za rady ďakujem a dúfam že pomôžem aj iným...




táto pohladávka kedže bola premlčaná skôr ako ju SP postupila Vy danú sumu už nemusíte uhrádzať pošlete oznamenie o premlčaní na opravneného resp na firmu ktorej bola postupena a oni si budu žiadať vrátenie celkovej sumy pohlad. kt. odkúpili po premlčani
lunavi
10.03.11,20:50
hmm to by bolo riešenie ale myslim že to nemá vyznam kedže aj napriek tomu že pohladavka bola premlčaná záleži na tom ako dlho trvá splácanie danej pohladavky resp či vôbec bola splacana ak na to dlžnik "kašlal" ... daná firma môže požiadať o predlženie lehoty splatnosti a tým pohladavka bude obnovena ......