Silvia123
11.10.08,09:53
Ahojte v Okay-ku nás nalákali na chladničku Indesit, proste tie funkcie a spotreba vyzerali dobre, tak sme sa dali presvedčiť, ale teraz neviem či sme neurobili chybu. Máte skúsenosti s touto značkou? A ešte niečo -prehodili sme na nej dvierka, vyhovovali nám z opačnej strany, na tej druhej strane samozrejme zostali dierky, chcela by som vedieť že ak sa rozhodnem podľa pravidiel Okay do 30 dní túto chladničku vrátiť, či im nebude prekážať že sme si prehodili tie dvierka. Na chladničke totižto bolo normálne v návode že prehodenie dvierok je možné, ale napríklad Whirpool tam má také biele cuplíky, ktoré sa do tých dierok vopchajú a táto to nemá, no ale ja za to predsa nemôžem ako blbo je tá Indesitka vyrobená a že to tam nemá no nie? Ide o to že zatiaľ nám dobre netesní po prehodení dvierok, náš známy servisák nám povedal že by tá guma mala počas dňa zosadnúť, no ale nejako sa mi to nezdá. Myslíte že mám nárok na to vrátenie do 30 dní a bez reptania by mi mali chladničku zobrať? V podmienkach majú že výrobok nesmie byť viditeľne používaný, alebo poškodený, to prakticky nie je - až na tie dierky v dverách, ale to podľa mňa nie je poškodenie, to je len ich blbá výroba. Poradte... že som sa ja blbec dala takto ovplyvniť, ešte že všetky ostatné spotrebiče sme kúpili kvalitnej značky.
Silvia123
11.10.08,09:55
nemáte aspoň niekto skúsenosti s touto značkou?
jarmen
01.11.08,12:33
Dobry den, zhodou okolnosti, teda skor omylom som sa dostal k vasmu prispevku, ktory mi nedal a musel som sa hned zaregistrovat, aby som vam odpovedal.
V prvom rade by som vam chcel povedat, ze pracujem sice vo firme Okay, ale nechcem aby ste si o mne mysleli, ze som v tomto prispevku zaujaty smerom k nasej firme, chcem vam tymto len uprimne poradit.
Tak za prve: 30 dnova garancia vratenia vyrobku myslena bez udania(!) dovodu do 30dni sa da vratit uplne bez problemov. Takisto nie je problem ani v tedy, ked je vyrobok pouzivany - ako by ste inak zistili, ze vam vyrobok nevyhovuje?.. Keby sa vam veduci na danej predajni snazil nahovorit iny vyrobok, vedzte ze nemusite, len si trvajte na svojom, oni su vam povinny peniaze vratit.
Teraz nieco k znacke Indesit. U nas v Okay je to jedna z najpredavanejsich znaciek. Nie je to tym, ze by sme sa ju snazili nejako nanutit zakaznikom, ale tym, ze vam dokaze ponuknut za nizsie ceny rovnaku kvalitu ako ine znacky, len si tolko nepriplacate za znacku samotnu.
A este nico k tym dvierkam - kedze sa obcas stane aj u nas, ze zakaznici potrebuju vymenit otvaranie dvierok, samozrejme to robime bezplatne a na pockanie, tak vam mozem rovno povedat, ze nie vzdy je to take jednoduche. Ked mate pocit, ze vam dvierka dobre nedoliehaju, kludne ju chodte reklamovat. Ale vedzte, ze su aj ine znacky, ktore su po prehodeni dvierok skoro nepouzitelne, aj ked v papieroch si pisu, ze to ide bez problemov.
Snad som vas takto aspon trochu upokojil a verim, ze ci uz chladnicku vymenite, vratite a kupite kdekolvek inde, alebo nakoniec si ju nechate, tak s tou, co vam nakoniec zostane budete spokojna.
konzument
06.11.08,12:02
Dobry den, zhodou okolnosti, teda skor omylom som sa dostal k vasmu prispevku, ktory mi nedal a musel som sa hned zaregistrovat, aby som vam odpovedal.
V prvom rade by som vam chcel povedat, ze pracujem sice vo firme Okay, ale nechcem aby ste si o mne mysleli, ze som v tomto prispevku zaujaty smerom k nasej firme, chcem vam tymto len uprimne poradit.
Tak za prve: 30 dnova garancia vratenia vyrobku myslena bez udania(!) dovodu do 30dni sa da vratit uplne bez problemov. Takisto nie je problem ani v tedy, ked je vyrobok pouzivany - ako by ste inak zistili, ze vam vyrobok nevyhovuje?.. Keby sa vam veduci na danej predajni snazil nahovorit iny vyrobok, vedzte ze nemusite, len si trvajte na svojom, oni su vam povinny peniaze vratit.
Teraz nieco k znacke Indesit. U nas v Okay je to jedna z najpredavanejsich znaciek. Nie je to tym, ze by sme sa ju snazili nejako nanutit zakaznikom, ale tym, ze vam dokaze ponuknut za nizsie ceny rovnaku kvalitu ako ine znacky, len si tolko nepriplacate za znacku samotnu.
A este nico k tym dvierkam - kedze sa obcas stane aj u nas, ze zakaznici potrebuju vymenit otvaranie dvierok, samozrejme to robime bezplatne a na pockanie, tak vam mozem rovno povedat, ze nie vzdy je to take jednoduche. Ked mate pocit, ze vam dvierka dobre nedoliehaju, kludne ju chodte reklamovat. Ale vedzte, ze su aj ine znacky, ktore su po prehodeni dvierok skoro nepouzitelne, aj ked v papieroch si pisu, ze to ide bez problemov.
Snad som vas takto aspon trochu upokojil a verim, ze ci uz chladnicku vymenite, vratite a kupite kdekolvek inde, alebo nakoniec si ju nechate, tak s tou, co vam nakoniec zostane budete spokojna.
Ahoj,
Nuz vymenit tovar do 30 dni je fajn vec. ALE! Co sa deje s tovarom, ktory som 29 dni uzival? Urcite sa preda dalej. Mozno sa takto este 2-3x otoci a potom si niekto kupi chladnicku, pracku, TV a pod, co uz maili 4-5 zakaznici a pouzivali ho niekolko mesiacov. Je jasne, ze zaruka je 2 roky. Ale ja by som radsej tovar, ktory predomnou nik nepouzival.
jarmen
06.11.08,17:33
Na kazdej predajni Okay je vzdy na zaciatku predajne vystaveny tovar, ktory bol zakaznikom pouzivany a vrateny. Tovar je jasne oznaceny + je k nemu popis, preco bol vrateny. Dalsi zakaznik o takomto tovare musi vzdy vediet. Samozrejme je cena na takychto vyrobkoch znacne nizsia. Podla mna je ta 30 dnova garancia vratenia vyrobku skvela vec. Takto ma nas zakaznik moznost overit si, ze to co mu bolo o tovare (TV, pracka..) povedane, je naozaj pravda, a pokial mu tovar ozaj nevyhovuje, preco by ho mal mat doma? Zbytocne vyhodene peniaze..
Takze tak.
Qwerty7
08.12.08,13:34
Nuž o tejto značke viem len toľko Indesit = Inde šit mojim znamym sa pokazila po pol roku :confused: a tak im ju vymenili za novu a aj ta mala životnosť asi pol roka. Mimochodom kupili ju tiež v OKAY. Ja teda neviem ale počul som že OKAY kupuju výrobky druhej triedy mali to minule aj na cenovke. Takže neznamená že levné je aj kvalitné. Rozhodne by som kupoval u seroznejších predajcov: NAY, DATART.