Feri1
11.10.08,10:59
Dobry den, chcem sa opytat nasledovne. V mladosti som mal zapis v trestnom reigistry, podmienka-(Poskodenie cudzej veci pri dopravnej nehode opravena na vlastne naklady) mam ponuku vstupit do firmy ako spolocnik. Je mozne vstupit do firmy ako spolocnik alebo moze byt problem? Neviem ci mi tam vobec ten zapis ostal a ci je zaznam pri vypise z trestneho registra stale uvedeny. Nerobil som si vypis uz roky. Poradi niekto prosim ci je mozne vstupit do firmy ako spolocnik? Vstupenie bez zivnosti len ako zamestnanec. Firma je s.r.o.
Aendy
11.10.08,10:19
myslim, ze by to nemal byt problem, a este v takomto pripade ked sa nejednalo o trestnu cinnost z oblasti danovych podvodov, a pod. mozno sa mylim ale osobne poznam viacero podnikatelov a urcite ich pozname vsetci co nemaju cisty register, vsak ano
zalobaba
11.10.08,18:48
Dobry den, chcem sa opytat nasledovne. V mladosti som mal zapis v trestnom reigistry, podmienka-(Poskodenie cudzej veci pri dopravnej nehode opravena na vlastne naklady) mam ponuku vstupit do firmy ako spolocnik. Je mozne vstupit do firmy ako spolocnik alebo moze byt problem? Neviem ci mi tam vobec ten zapis ostal a ci je zaznam pri vypise z trestneho registra stale uvedeny. Nerobil som si vypis uz roky. Poradi niekto prosim ci je mozne vstupit do firmy ako spolocnik? Vstupenie bez zivnosti len ako zamestnanec. Firma je s.r.o.


Myslím, že by si si mal v prvom rade ujasniť pojmy, lebo pletieš spoločníka so zamestnancom. Pokiaľ by si do spoločnosti pristupoval ako spoločník, tvoj RT nikto neskúma, pokiaľ by si bol menovaný aj konateľom, tam je potrebný RT. Ak však išlo o dopravnú nehodu, nie je to prekážkou, aby si sa stal aj konateľom.
Feri1
24.10.08,05:44
Dobry den, dlhsie som tu nebol - sluzobne cesty. Dakujem za odpovede. Zalobaba, nepletiem si pojmi som aj zamestnanec a budem aj spolocnik dam do firmy len vklad. Bude dalej zamestnancom bez zivnosti. Urobi sa len zmluva a zapis do obchodneho registra. Teda nie som ekonom ale myslim ze takto sa to da. Takze nepotrebujem pri tomto robit ani vypis z trestneho registra? Este kus od temy: nerobil som vypis uz roky neviete este poradit ci tam teraz figuruje zapis. Ak som spravne pochopil co som cital vo vypise by nemal ale v odpise ano. Dakujem tak velmi pekne za odpovede.