Finky
11.10.08,21:55
Poraďte. Potrebujem uzavrieť dohodu o PČ alebo o VP so študentom VŠ na Slovensku, ktorý je občanom ČR. Môžem s ním dohodu uzavrieť? Ako je to s odvodmi do Sociálky a zražkovou, príp. preddavkovkou daňou? Predpokladám, že si nemôže uplatňovať nezdaniteľnú čiastku. Vďaka za radu.
Melnick
11.10.08,21:08
FinkyDohoda a obcan inej krajiny

Poraďte. Potrebujem uzavrieť dohodu o PČ alebo o VP so študentom VŠ na Slovensku, ktorý je občanom ČR. Môžem s ním dohodu uzavrieť? ÁNOAko je to s odvodmi do Sociálky a zražkovou, príp. preddavkovkou daňou? Predpokladám, že si nemôže uplatňovať nezdaniteľnú čiastku. Môže Vďaka za radu.
http://mic.iom.sk/lang-sk/praca/zame...povolenie.html (http://mic.iom.sk/lang-sk/praca/zamestnanie/6-zamestnanie/88-kto-potrebuje-pracovne-povolenie.html)





Ing. Dagmar Piršelová

Základná nezdaniteľná suma (na daňovníka): – počíta sa ako 19,2-násobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného roka. Ide o sumu životného minima platnú pre jednu plnoletú fyzickú osobu,
– nárok má každá fyzická osoba, aj cudzinec, študent, nezamestnaný (ak má napr. príjem na dohodu o vykonaní práce do možnej výšky), nezaopatrené dieťa, na ktoré si rodič uplatňuje daňový bonus, aj poberateľ výsluhového príspevku vyplácaného, ak služobný pomer trval aspoň 15 rokov,
Finky
12.10.08,14:10
Melnick, vdaka za radu. A ak mozem este otazka: do SC odvadzam normalne pod rodnym cislom ako pre Slovaka?
Ak som to spravne vycitala tak do 7 dni musim tohto studenta potom prihlasit/odhlasit nielen na SC ale i na prislusnom UPSVaR?:confused:
suklova
01.02.11,11:30
Občan ČR má HPP v ČR a u nás pracuje od 12/2010 na dohodu. Môžem mu teda uplatniť odpoč.položku? Môžem mu potom urobiť aj ročné zúčtovanie dane z príjmov na území SR?
zk24
01.02.11,11:35
Občan ČR má HPP v ČR a u nás pracuje od 12/2010 na dohodu. Môžem mu teda uplatniť odpoč.položku? Môžem mu potom urobiť aj ročné zúčtovanie dane z príjmov na území SR?

Mozes mu uplatnit odpociatelnu polozku - musi podpisat vyhlasenie. Mozes mu urobit aj RZ DzP.

Upresnim - vztahuju sa na neho rovnake podmienky ako na slovenskeho obcana - ako nepoberanie dochodku, odpocitatelnu polozku si uplatnuje iba u Vas, a keby chcel odpocitatelnu polozku aj na manzelku napriklad, tak musi dosahovat min.90% celosvetovych prijmov na Slovensku (co asi neni jeho pripad, kedze ma TPP v CR a u Vas "iba" dohodu)
suklova
01.02.11,11:54
No teraz som sa dozvedela, že on má na slovensku aj sro-čku. Čiže ročné zúčtovanie mu nemôžem robiť a on by si mal podať DP, či? Už som z toho domotaná.
zk24
01.02.11,11:57
No teraz som sa dozvedela, že on má na slovensku aj sro-čku. Čiže ročné zúčtovanie mu nemôžem robiť a on by si mal podať DP, či? Už som z toho domotaná.

Podla mna je podstatne, ci dostahoval ine zdanitelne prijmy, okrem tej z Dohody od Vas. Ak ma s.r.o., ale nema nijake ine zdanitelne prijmy, tak podla mna RZ DzP by slo. Si myslim.
suklova
01.02.11,12:00
Ďakujem.