Kočtúchová
11.05.05,12:26
Poradte, ako má vyzerať spisový obal? Je nutné kúpiť si ten dvojhárok v papierku a potom doň vypisovať údaje? Nestačí napísať obsah mapy, resp. zakladača na A4 a vložiť to dnu? A čo sa tam má vlastne zapisovať? Aké sú povinné udaje?

Dkjm.
Zita5
11.05.05,11:24
Já som už raz reagovala na Tvoju otázku . Ale ver , že bez popisu , na čo vlastne spisový obal chceš založiť sa ťažko odpovedá .
Kočtúchová
13.05.05,08:41
Registratúrny záznam je informácia, ktorú pracovník zaevidoval v registratúrnom denníku. Spis je súbor registratúrnych záznamov, ktoré vznikli pri vybavovaní jednej veci a spoločnosť ich zaevidovala v registratúrnom denníku.
Spisový obal je neoddeliteľná súčasť spisu, do ktorého sa zakladajú jednotlivé registratúrne záznamy (podania a vybavenia) spolu s prílohami." - toto je citát z nášho RP (čoskoro by som mala mať na starosti registratúru v našej firme) - no ale aj tak mám z toho trochu nechapačky.
heket
13.05.05,09:01
Tiež teraz pracujem na reg.pláne a poriadku a urobila som to tak že spis sa nepoužíva.Kde je vlastne napísané , že musí byť. Každý záznam sa eviduje zvlášť. Veď prax je úplne iná.Spisový obal môže byť aj šanón, do ktorého sa všetko zakladá postupne. Čo myslíte?
ik-a
13.05.05,09:27
Tiež teraz pracujem na reg.pláne a poriadku a urobila som to tak že spis sa nepoužíva.Kde je vlastne napísané , že musí byť. Každý záznam sa eviduje zvlášť. Veď prax je úplne iná.Spisový obal môže byť aj šanón, do ktorého sa všetko zakladá postupne. Čo myslíte?
Spisovy obal moze byt aj sanon, avsak ty mas povinnost zabezpecit, aby original dokument-zaznam nebol znehodnoteny pocas lehoty ulozenia. Kedze pouzivas sanon, dokument musis predierkovat a tym padom ho znehodnocujes. Najlepsi spisovy obal v praxi su dosky so snurami.
heket
13.05.05,09:43
Ochranu potrebuješ len na dokumenty archívneho charakteru. A to pri bežnej činnosti je len málo dokladov.Málo registratúrnych záznamov pôjde do archívu.Chceš mi ik-a povedať, že na bežnú činnosť si budeš všetko kopírovať a originály odkladať?Koľkých zamestnancov si na to zamestnala? Podľa mňa sa to s tým zákonom riadne preháňa.
ik-a
13.05.05,09:51
Ochranu potrebuješ len na dokumenty archívneho charakteru. A to pri bežnej činnosti je len málo dokladov.Málo registratúrnych záznamov pôjde do archívu.Chceš mi ik-a povedať, že na bežnú činnosť si budeš všetko kopírovať a originály odkladať?Koľkých zamestnancov si na to zamestnala? Podľa mňa sa to s tým zákonom riadne preháňa.
Samozrejme, ze bezna agenda je v sanonoch, ale A do spis.obalov. Nechcem mentorovat, ale § 31 odst.1. pism. a) zakona 395/2002 Z.z.- spravne delikty, 1 mil. Sk pokuta ya znicenie alebo poskodenie archivneho dokumentu. Ide o slovicka, ale v praxi mozu stat vela.
heket
13.05.05,09:53
Tak s tým už súhlasím.
Dadena
13.05.05,11:11
Ja osobne používam spisový obal - dvojhárok, ktorý zakúpite v Ševte, kde sú predtlačené údaje ako základné číslo , registraútrna značka, znak hodnoty, lehota uloženia a vec. Používam ich veľmi dlho a dosť mi uľahčujú prácu (je to však otázka zvyku, niekto si bude myslieť,že je to zbytočnosť, samozrejme tiež záleží aká ste firma). Na tento spisový obal si, okrem predpísaných náležistostí, vyznačujem ako bola vec vybavená, kedy, komu odoslaná, či bola ukončená alebo je ešte "živá" a všetky základené potrebné údaje. Do spisovného obalu potom vkladám všetky písomnosti týkajúce sa danej veci, svoje šmyráky, môžte si tam zaznačiť telefónne čísla osôb, s ktorými ste napr. boli v kontakte pri vybavovaní danej problematiky, ďalej niektoré veci môžete vybaviť telefonicky, e-mailom nielen písomným stykom a toto všetko si môžete zaznačiť na spisový obal. Ja som potom zvyknutá cetý takýto dokument vložiť do eurooblau a podľa charakteristiky písomnosti do označených šanónov. Verte mi je to sila zvyku, ak si to správne zabehnete, spočiatku sa to bude možno zdať zdĺhavé, ale ak budete potrebovať urýchlene informácie nemusíte v nietkorých prípadoch veľa listovať, dôležité údaje si prečítate z prednej strany spisového obalu.