lukacka
12.10.08,11:14
Chcem niekoho poprosiť kto sa vyzná v počítačoch o radu. Posledný týždeň mi počítač vyhadzuje chybu a to na modrej obrazovke a potom sa sám reštartuje.Najskôr to urobilo len raz za deň a teraz aj 60x v priebehu pár hodín.Napíše ako chybu text: BUGCODE-USB-DRIVER
Počítač je nový, je to značka Shark.Mám windows XP, ktorý sme nanovo inštalovali, no problém to neodstránilo.Viete mi niekto pomôcť čo s tým? :mee:
Databka
12.10.08,15:23
Pravdepodobne je problém v ovládačoch USB skúste preinštalovať ovládače k základnej doske. CD s ovládačmi by malo byť priložené k počítaču.
Chobot
12.10.08,21:43
Chcem niekoho poprosiť kto sa vyzná v počítačoch o radu. Posledný týždeň mi počítač vyhadzuje chybu a to na modrej obrazovke a potom sa sám reštartuje.Najskôr to urobilo len raz za deň a teraz aj 60x v priebehu pár hodín.Napíše ako chybu text: BUGCODE-USB-DRIVER
Počítač je nový, je to značka Shark.Mám windows XP, ktorý sme nanovo inštalovali, no problém to neodstránilo.Viete mi niekto pomôcť čo s tým? :mee:

Túto cyhbu najčastejšie spôsobuje nejaké USB zariadenie (napr. USB HUB). Treba všetko USB odpojiť. Niekedy pomôže aj update BIOSu. Neexistuje na to jednoznačný návod ako to odstrániť.

Takže začať BIOSom, nainštalovať aktuálne ovládače pre ZD a ovládače pre USB zariadenia.
bepo
13.10.08,04:27
Ak je nový a reinstal nepomohol a nevyznáš sa tak to choď reklamovať, skôr to takto pokazíš že to už ani nevyreklamuješ.
Fero11
13.10.08,05:02
Ak nezasiahne fyzicky do HW, tak ho nemoze pokazit :)
Chobot
13.10.08,06:32
Ak nezasiahne fyzicky do HW, tak ho nemoze pokazit :)

Nooo, mne sa to už raz podarilo...:rolleyes: (som šikovný..:D).

Na jednom kompe som flashoval BIOS, moja chyba, že cez jednu built in aplikáciu Windows-u - a v tom sa PC reštartol. Starý BIOS sa z EEPROM vymazal a nový sa ešte nenatiahol, takže ZD zostala bez duše, ..teda .. BIOSu.

Trebalo zájsť k predajcovi, aby vymenil EEPROM čip, teda musel nastať zásah do hardvéru.

Odvtedy BIOS len cez DOS!:cool:
bepo
13.10.08,07:15
No mať 60krát za deň BSD tak ak
a- ak je to dôležitý pc tak buď reklamujem alebo si zavolám kamoša čo sa tomu rozumie a neexperimentujem a ak je to
b- nedôležitý pc tak sa do toho pustím ale najpravdepodobnejšie by putoval do smetiaku.
lukacka
13.10.08,16:20
No zavolala som do predajne,kde mi povedali,že to bude problém s windowsom a že oni že s tým nič nemajú,lebo od nich soft.nemám.Tak som volala chalanovi čo mi ho tam inštaloval a na prvý podnet z porady tam niečo poriešil s tými USB.Takže tie už to nevyhadzuje, už napíše že je chyba v neznámom súbore.Je z toho tiež hotový.Ked bude mať chvíľu čas,tak tam wind.nainštaluje nanovo a potom sa uvidí.Ja sa do toho nevyznám.A to vôbec.Takže vám ďakujem.Vždy to zreferujem a on skúša čarovať.Asi nakoniec to pôjde do toho servisu.Snáď sa k tomu dostane do konca týždňa.:o
seat
23.10.08,18:42
Ak je ten pocitač skutočne nový tak ti pod xp niektoré veci asi nepôjdu vôbec - mne nešla kamera, čítačka kariet,
everel
23.10.08,19:07
V biose zakázať bootovanie zo zariadení USB.
erzet
27.10.08,12:31
V biose zakázať bootovanie zo zariadení USB.
Kúpil som si webkameru. Nefunguje mi cez PC. V Skype vidím obrázky a na jej prehliadači nefunguje. Vraj sa bije s TV kartou. Starú kameru čo mám, tak tá ide spoľahlivo.