pupkin
12.10.08,19:42
Dobrý večer. Poraďte mi v akej vzdialenosti od strešnej hrady sa montujú profily a tiež aká je vzdialenosť medzi jednotlivými lištami? Chystám sa dávať izoláciu, tak aby bolo potom možné dodatočne montovať sadrokartón. Ďakujem
AndrejG
12.10.08,18:48
Druha vrstva izolacie(pod krokvami) sa dava az do sdk konstrukcie, pokial mas to na mysli.
alojzo
13.10.08,14:13
ahoj,ja som dával závesne držiaky pre cd profily vo vodorovnom smere na každý trám .Osová vzdialenosť v priečnom smere je 500 mm.
Arava
13.12.08,17:02
Prosím poraďákov o radu,
má niekto skúsenosti so sadrokartonovými doskami značky NORGIPS chceli by sme ho použiť na zníženie stropu.
220870
13.12.08,18:13
Kúpte si knihu o montáži SDK.Je to tam dopodrobna vysvetlené.Stojí cca 120 sk.Táto investícia sa vám niekoľkonásobne vráti.
bony-p
14.12.08,10:03
CDprofily sa montujú na priame alebo štrbinové závesy vo vzdialenosti od krokvy alebo klieštiny maximálne 12 cm ,čo je dľžka závesu odporúčem závesy kombinovať prvý a posledný je "štrbinový" ostatné sú "priame"- uľahčí sa montáž ,ale vskutočnosti vám postačí odsadiť o hrúbku izolácie+ 3cm na cd profil , montujú sa od seba na 50 cm , Norgips spľňa všetky slovenské normy ,ale je menej kvalitný ako ostatné značky pre použitie na velké plochy napr. výška 8 m by som ho neodporučil,ale v RD postačí ,ušetrené peniaze radšej investujte do odbornej montáže podľa mňa neexistuje zlý sadrokartón iba zlý montážnici
titiko20
16.01.09,21:03
Prosím poraďákov o radu,
má niekto skúsenosti so sadrokartonovými doskami značky NORGIPS chceli by sme ho použiť na zníženie stropu.
zdravim, akurat s nimi prvykrat robime, su celkom kvalitne ale niektore tabule maju inu sirku, zvacsa su vacsie o 3-5 mm, tak ich trosku pribrusujeme.
220870
17.01.09,15:45
zdravim, akurat s nimi prvykrat robime, su celkom kvalitne ale niektore tabule maju inu sirku, zvacsa su vacsie o 3-5 mm, tak ich trosku pribrusujeme.
Tak to je veľmi veľký rozdiel. 3mm To musí to byť riadny bordel.
patrikK
18.01.09,19:51
odporúčam naštudovať dostupnú literatúru o montáži sadrokartónu, kde najdeš aj veľmi prakticke rady+foto, alebo: http://www.gipsol.sk/?l1=podkrovie a mnoho podobných.