anka_p
13.10.08,08:03
Dnes som si všimla, že zo soľnej lampy mi začala tiecť voda s kryštálmi soli. Už ste sa s tým stretli? Neviem čo s tým, lebo ja mám lampu so žiarovkou, nie so sviečkou ako to býva zvyčajne. A keďže je tam el. prúd, tak neviem či je ešte použiteľná.
anka_p
13.10.08,07:22
:confused:

viem že je pracovný deň a k tomu pondelok a riešia sa tú iné veci, ale snád sa niekto nájde kto bude vedieť čo s tým.....
mirpo
13.10.08,07:37
Dnes som si všimla, že zo soľnej lampy mi začala tiecť voda s kryštálmi soli. Už ste sa s tým stretli? Neviem čo s tým, lebo ja mám lampu so žiarovkou, nie so sviečkou ako to býva zvyčajne. A keďže je tam el. prúd, tak neviem či je ešte použiteľná.
Ja mám síce lampu na sviečku, ale máme v dome vlhko a tiež mi z nej tiekla voda. Skús lampu postaviť k/na radiátor, aby sa vlhko začalo odparovať. Potom ju budeš môcť používať. Kým sa voda neodparí, radšej by som ju nepoužívala.
jankazb
13.10.08,07:43
Mám el. soľnú lampu, a pri svietení z nej tečie voda. Zdá sa mi to logické, aj soľná jaskyňa by sa vo vysokom teple "topila". Mňa skôr trápila možnosť poškodenia nábytku, tak som to vyriešila skleneným tanierikom na sviečku. Dúfam že el.zapojenie to ľahké orosenie zvláda;), lampy by som sa nerada vzdala.
Eulalia
13.10.08,15:27
Soľná lampa sa začne topiť, ak je vo vlhkom prostredí. Daj ju niekde dobre vysušiť a môžeš ju normálne používať ďalej. Ja som ju vysúšala tak, že som ňou pravidelne svietila. Aj to malé teplo z tej slabej žiarovky stačí na to, aby sa lampa vysušila. Ak sa bojíš ju teraz zapnúť, tak z nej vyber celé vnútro - ide to ľahúčko, sú tam len 2 spružinky - a nechaj niekde na radiátore vysušiť práve tú elektrickú časť.
anka_p
13.10.08,18:00
dakujem za rady
tiež sa mi zdalo logické, že z nej tečie voda, ale po piatich rokoch?! doteraz bola stále suchá.