atka4
13.10.08,09:31
Firmám, kt. vediem účto majú všetci stiahnutý prehliadač zostáv Report viewer, čiže ak im zasielam výstupy z Pohody ako prílohy (zph), vedia si ich otvoriť, prezerať a tlačiť.......bez problémov.
V jednej firme to akosi nefunguje, prílohám síce zostáva prípona .zph, ale ikona pohody sa zmení na ikonu podobnú excelu a prílohu nie je možné otvoriť.
Môžte mi poradiť kde je problém?

Taktiež mám problém (?), keď si dám náhľad nejakej zostavy a kliknem na ikonu pdf, predpokladala som, že sa mi bude dať uložiť a pracovať s ňou v tomto formáte, miesto toho mi dáva možnosť tlače na Tlačiarni STORMWARE pdf PRINTER....
(alebo je to OK?)
Ďakujem.
Po stiahnutí Up-grade 8902 mi výstup v pdf formáte funguje, ako som očakávala, takže už asi aj prvá otázka je tak trochu bezpredmetná, lebo tejto firme môžem posielať výstupy v tomto formáte.
Onko
13.10.08,10:15
Export do PDF funguje prostredníctvom virtuálnej tlačiarne, ktorá netlačí na papier, ale vygeneruje PDF súbor. Spolu s Pohodou je možné nainštalovať STORMWARE PDF Printer, ktorý sa Vám pridá do zoznamu tlačiarní a je možné ho používať nielen v Pohode, ale exportovať cez neho do PDF v hociktorom softvéri. Postupujete ako pri bežnej tlači, len si namiesto fyzickej tlačiarne vyberiete na použitie tú virtuálnu.

Ak máte fungujúci PDF printer, používať Zálohy .zph je zbytočné, PDF je svetovo rozšírený formát a je vysoká pravdepodobnosť, že klient má nainštalovaný Adobe Reader alebo iný softvér na čítanie PDF. Nebude nutné inštalovať navyše REPORT Viewer.
atka4
13.10.08,10:26
Export do PDF funguje prostredníctvom virtuálnej tlačiarne, ktorá netlačí na papier, ale vygeneruje PDF súbor. Spolu s Pohodou je možné nainštalovať STORMWARE PDF Printer, ktorý sa Vám pridá do zoznamu tlačiarní a je možné ho používať nielen v Pohode, ale exportovať cez neho do PDF v hociktorom softvéri. Postupujete ako pri bežnej tlači, len si namiesto fyzickej tlačiarne vyberiete na použitie tú virtuálnu.

Ak máte fungujúci PDF printer, používať Zálohy .zph je zbytočné, PDF je svetovo rozšírený formát a je vysoká pravdepodobnosť, že klient má nainštalovaný Adobe Reader alebo iný softvér na čítanie PDF. Nebude nutné inštalovať navyše REPORT Viewer.

Súhlas, neviem síce, prečo mi to doposiaľ nefungovalo, nakoľko Adobe Reader mám nainštalovaný a používam tieto výstupy z iných SW, ale ako som dopísala v mojom dotaze, teraz mi to už funguje správne, takže môj dotaz je pasé. Ale ďakujem za čas...:)
Pidgey
16.10.08,12:59
ja este len dodam, k tej pripone .zph, co je subor pre report viewer, ze ak sa zmeni na ikonu s excelom, mozno staci iba priradit pripone zph, aby sa neotvarala v exceli,ale v programe report viewer (kliknut pravou mysou na subor, zvolit otvorit v programe - vybrat program a nalistopvat spustaci subor report vieweru tam kde je aplikacia nainstalovana)