meto
13.10.08,09:44
Ahojte,
vopred sa ospravedlňujem, ak náhodou už takáto téma niekde bola rozoberaná, ale nikde som ju nenašiel. Neviete, v akých jednotkách budú výkazy jednoduchého a podvojného účtovníctva od roku 2009? Doteraz je JÚ v celých korunách a PÚ v tisícoch Sk. Budú po 1.1.2009 výkazy v celých EUR alebo v prípade PÚ v tisícoch EUR?
Vopred vďaka.
Rozalka
13.10.08,17:14
Výkazy pre PÚ budú v celých EUR (aspoň takú som dostala informáciu na školení, školiteľ: metodik MF pre túto oblasť). JÚ neviem, ale je možné, že tiež na celé EUR.
meto
13.10.08,17:25
Ďakujem, Rozalka,
v podstate som čakal takú odpoveď, lebo hlavne u malých klientov s nízkym objemom majetku a nízkymi tržbami by boli samé nulové hodnoty, keby to bolo v tisícoch EUR, čo by asi veľkú vypovedaciu schopnosť nemalo :)
armaturka
04.05.09,13:56
Ak sa to rozoberá aj v inej téme, prosím ospravedlňte ma, nepodarilo sa mi nájsť odpoveď na moju otázku. Vo výkazoch platných pre rok 2009 - Priebežný výkaz ziskov a strát sa má uviesť údaj za "Vykazované obdobie" a "Kumulatívne".
Kumulatívne mi je jasné, ale čo uviesť do vykazovaného obdobia - údaje za príslušný mesiac alebo štvrťrok? a čo do stlpca za Bezprostredne predchádzajúce obdobie?
Potrebujem na prolongáciu úveru, no nie som si istá, čo tam dať.
Premýšľam nad tým, načo komu je údaj za "vykazované obdobie" napr. apríl 2009 a aj apríl 2008?
Účtovným obdobím je predsa kalendárny rok, v rámci roka sa účtuje kde-čo /alebo aj nie/ a potom sa doúčtuváva na konci roka, preto si myslím, že vypovedacia schopnosť za konrétny mesiac je o ničom.

Poraďte mi, prosím vás, čo mám dať do riadku "vykazované obdobie"?
Veľmi pekne ďakujem.