IvetaH
13.10.08,10:47
Dobrý deň, súrne súrne potrebujem poradiť. Ja viem, že na porade by som to niekde našla, ale veľmi sa ponáhľam. Ospravedlňujem sa.

Prosím vás daň z motorových vozidiel po starom bola takto:
daňové priznanie sa podávalo pri vzniku daňovej povinnosti, ak trvá, tak len každý rok sa zaplatila daň. A teraz pri zmene zákona sa k 1.1.2008 nič nenahlasovalo na DU, jedine oznámenie na tie MV, ktoré do 31.12.2007 neboli zdaňované? Myslím tým len zmeny k 1.1.2008 oproti stavu k 31.12.2007.

Ďakujem a ešte raz sorry.
Tweety
13.10.08,08:55
Dobrý deň, súrne súrne potrebujem poradiť. Ja viem, že na porade by som to niekde našla, ale veľmi sa ponáhľam. Ospravedlňujem sa.

Prosím vás daň z motorových vozidiel po starom bola takto:
daňové priznanie sa podávalo pri vzniku daňovej povinnosti, ak trvá, tak len každý rok sa zaplatila daň. A teraz pri zmene zákona sa k 1.1.2008 nič nenahlasovalo na DU, jedine oznámenie na tie MV, ktoré do 31.12.2007 neboli zdaňované? Myslím tým len zmeny k 1.1.2008 oproti stavu k 31.12.2007.

Ďakujem a ešte raz sorry.
Áno, pri vzniku daňovej povinnosti bolo potrebné podať DP. Ak sa v roku nič nezmenilo, nebolo potrebné, stačilo iba daň zaplatiť. Pri zmenách v priebehu roka bolo potrebné urobiť oznámenie na DÚ, podať DP za nové MV a alikv. časť dane aj zaplatiť.
IvetaH
13.10.08,09:31
Ďakujem pekne, už som sa zľakla, že zas niečo som zaspala.
Dnes odhlasujem auto a DU žiada oznámenie o vzniku daňovej povinnosti. Veď ho tam majú evidované, tak asi chcú to DP.
Tweety
13.10.08,09:32
Ďakujem pekne, už som sa zľakla, že zas niečo som zaspala.
Dnes odhlasujem auto a DU žiada oznámenie o vzniku daňovej povinnosti. Veď ho tam majú evidované, tak asi chcú to DP.
Ak ho odhlasuješ, DP nevzniká, ale zaniká.
IvetaH
13.10.08,09:45
Ja viem, preto mi je divné, že pýtajú pri zániku aj oznámenie o vzniku. Na DU bolo zaslané oznámenie o zániku a teraz prišiel papier, že žiadajú predložiť oznámenie o vzniku.
Ešte raz dakujem
Tweety
13.10.08,09:46
Ja viem, preto mi je divné, že pýtajú pri zániku aj oznámenie o vzniku. Na DU bolo zaslané oznámenie o zániku a teraz prišiel papier, že žiadajú predložiť oznámenie o vzniku.
Ešte raz dakujem
Tak im ho zašli. A určite bolo to MV priznané?
IvetaH
13.10.08,09:51
No jasnačka, ešte v júli 2007.
Tweety
13.10.08,09:55
No jasnačka, ešte v júli 2007.
Tak to všetko s nimi skonzultuj a budeš múdrejšia, zistíš ako s tým vlastne je. A zaplatili ste vtedy časť dane?
Paula
13.10.08,09:56
Ja viem, preto mi je divné, že pýtajú pri zániku aj oznámenie o vzniku. Na DU bolo zaslané oznámenie o zániku a teraz prišiel papier, že žiadajú predložiť oznámenie o vzniku.
Ešte raz dakujem


A ide o ten istý DÚ? My keď sme prešli pod iný, presunuli naň všetku agendu okrem motorových vozidiel. Podávali sme v r. 2008 na nový oznámenie o zániku povinnosti, oni však to preposlali na starý DÚ - ten, kde bolo pôvodne auto prihlásené v predch. kal. rokoch . Na účet toho "starého" DÚ budeme platiť aj alikv. časť dane.
Tak možno je to aj váš prípad - DÚ, ktorému oznamujete zánik, nemá vedomosť o vzniku daň. povinnosti.
IvetaH
13.10.08,10:51
Ja som vedela, že spolu niečo vymyslíme. Obávam sa, že je to ten prípad zmeny DU. Zmena bola v novembri 2007. Len teraz je otázka, či zrušiť to oznámenie o zániku na novom DU a zaslať ho pôvodnému DU.
Paula
13.10.08,10:58
Ja som vedela, že spolu niečo vymyslíme. Obávam sa, že je to ten prípad zmeny DU. Zmena bola v novembri 2007. Len teraz je otázka, či zrušiť to oznámenie o zániku na novom DU a zaslať ho pôvodnému DU.


Osobne dorieš u správcu. Nám iba prišlo oznámenie od nového DÚ, že to naše oznámenie o zániku poslali starému DÚ.
IvetaH
13.10.08,11:34
Vážené kolegyne, Paula aj Tweety, srdečne vám ešte raz ďakujem.