bobaes
13.10.08,10:10
Ahojte, potrebujem poradit. Mame kancelariu a otcom (objem cca 60m3). Otec je silny fajciar, ja nefajcim. Chceme kupit nejaky ventilator, ktory by sme zabudovali do okna, a ktory by odsaval cigaretovy dym v kancelarii. Otec ma stol priamo pod oknom, takze by sme chceli ventilator umiestnit na spodok okna, a tym by bol priamo pri zdroji dymu. Chcem sa opytat, co by ste mi odporucili kupit, aku znacku, aky vykon, a ci je rozumne umiestnovat ho rovno nad stol, na ten spodok okna, aby to nesposobovalo nejaky prievan?? :confused:Predstavujem si to tak, ze otec si zapali, zapne odsavanie, dofajci, odsavanie vypne...Odsaje to dym dostatocne? Dakujem za odpovede.
arizona
13.10.08,19:48
Pripadá mi to ako sci-fi.
Asi by boli lepšie dve kancelárie:)
deli.
14.10.08,05:37
zariadit si inu kancelariu co najdalej od otca

:o


je to bezohladnost, fajcit v jednej miestnosti s niekym inym. Typicke pre fajciarov. Pasivne fajcenie...aj moj svokor fajcil a fajcil a fajcil, az pokym....
Chobot
14.10.08,06:36
Ahojte, potrebujem poradit. Mame kancelariu a otcom (objem cca 60m3). Otec je silny fajciar, ja nefajcim. Chceme kupit nejaky ventilator, ktory by sme zabudovali do okna, a ktory by odsaval cigaretovy dym v kancelarii. Otec ma stol priamo pod oknom, takze by sme chceli ventilator umiestnit na spodok okna, a tym by bol priamo pri zdroji dymu. Chcem sa opytat, co by ste mi odporucili kupit, aku znacku, aky vykon, a ci je rozumne umiestnovat ho rovno nad stol, na ten spodok okna, aby to nesposobovalo nejaky prievan?? :confused:Predstavujem si to tak, ze otec si zapali, zapne odsavanie, dofajci, odsavanie vypne...Odsaje to dym dostatocne? Dakujem za odpovede.

Prekvapuje ma, aké rôzne kombinácie ľudia dokážu vymyslieť. Dajte si tam leteckú turbínu, to odsaje nielen dym, ale aj fajčiara....:D

Ale vážne:

Nech tam dáte akýkoľvek ventilátor, žiadny nie je tak výkonný, aby odsal všetok dym z miestnosti (okrem tej leteckej turbíny). Buď budete mať nehorázny prievan, ak tam dáte výkonný ventilátor, ktorý bude kvalitne odstávať, alebo sa nič neodsaje, ak tam dáte nejaký odsávač, ktorý sa dáva na WC. Aj tak vám napáchne celá miestnosť - dym sa nedá usmerniť. To by musel vyfukovať dym priamo do nasávacieho potrubia ventilátora.

Nech otec radšej vybehne von (alebo niekam do fajčiarne) ak dostane chuť na cigaretu.
chandler
14.10.08,09:02
urcite to bude lepsie ako ziadne odsavanie, ale zase ziadne zazraky by som necakal. napachnuty budes tym dymom tak ci tak.
aktaK
14.10.08,09:29
ináč ťa veľmi ľutujem :o(
(samozrejme tym myslim zadavatela temy)...
Jara
14.10.08,10:09
Ak je to Tvoj otec, tak isto nechce ničiť zdravie svojho dieťaťa. Riešte to dvomi kanceláriami, alebo nech chodí fajčiť vonku. Myslím, že to musí pochopiť, že vedome nemôže ničiť zdravie svojho dieťaťa.
bobaes
14.10.08,10:12
dakujem za odpovede a nazory...niektorych ludi nezmenite... asi tam dame mensi odsavac, co ma mensi vykon... a fakt mu to namontujeme priamo pred tvar...teda asi 1m od tvare do okna a bude to vyfukovat tam...no uvidime ako to dopadne :)
Milan.Žiška
14.10.08,10:39
A čo takto rozdeliť kanceláriu sklenou stenou...:D:D:D

Obrovský problém mielen medzi kolegami, ale aj medzi rodičmi a deťmi. Fajčenie je blbosť, ale otcovi to ťažko vysvetlíš ( chcel by som ho vidieť v opačnom garde).

" Možno by "pomohol " maličký infarktík. Skutočne sa s ním nedá hovoriť na túto tému.

Ventilátor asi vela nevyrieši, to by musel mať nad sebou niečo ako kuchynský digestor. Celé je to blbosť, zákon na ochranu nefajčiarov platí aj na rodinných príslušníkov.

Neviem aký máte vzťah, ale kolegu som presvedčil aby chdil fajčiť na chodbu, ajkeď dymom som bol cítiť aj tak ( ale nie tak veľa). Do prvého bypasu potom sa zľakol a prestal fajčiť úplne.

Presvedčovať, presvedčovať, presvdčovať a pritom kašlať, kašlať až im to dojde. Veľa zdaru málo kašla.
bobaes
14.10.08,14:10
to s tou sklenenou stenou tiez nie zly napad :). zajtra kupim nejaky odsavac, a dam to namontovat (ak zozeniem sklenara...). potom sa ozvem, ako to dopadlo, a ci to vobec pomohlo. za pokus to stoji....