tetrisss
13.10.08,11:18
Prosim o radu, ako uskladnit na zimu por, nejako vela sa mi podarilo dopestovat.
tetrisss
13.10.08,13:47
Aaale, kocky, nikto nepestujete por? Vsak som ho uz vybrala a neviem, co s tym.:---
Elena Navrátilová
13.10.08,13:59
Však býva aj zimná sorta. Tú môžeš nechať na záhradke aj v zime. Ale neviem či vydrží pór aj inak ako zmrazený. Nakrájaj na kolieska a zamraz. ;)
Ajuška
13.10.08,14:10
Aaale, kocky, nikto nepestujete por? Vsak som ho uz vybrala a neviem, co s tym.:---
Noo... keď už si ho vybrala, tak len papať a papať...:---... Zbožňujem ho vo všetkých podobách, ale najmä čerstvý nakrájaný na tenké pásiky ako lahôdku či na chlebíky, šaláty, mäská...;)... Neviem koľko je to podľa Teba "veľa" a ani aké máš možnosti. V chladnej miestnosti, aspoň spodnú časť ak bude mať zahrnutú v piesku, určite nebude dlho protestovať. Niekoľko dní vydrží čerstvý aj v potravinovej fólii v chladničke...:rolleyes:... A ak ho máš naozaj veľa... zadaj súradnice...:D...
tetrisss
13.10.08,17:01
No, vela, zo 20 ks :--- a musela som ho vybrat, pretoze muz je uz nazhaveny orat zahradu a por bol v strede:---. Skusim do pivnice a do piesku spodok, dakujem.
Tweety
13.10.08,17:06
No, vela, zo 20 ks :--- a musela som ho vybrat, pretoze muz je uz nazhaveny orat zahradu a por bol v strede:---. Skusim do pivnice a do piesku spodok, dakujem.
No, ak je nažhavený, tak tu niet o čom diskutovať, pór mu musí jednoznačne ustúpiť.:---
Ajuška
13.10.08,17:17
No, ak je nažhavený, tak tu niet o čom diskutovať, pór mu musí jednoznačne ustúpiť.:---
Ustúpila aj gazdiná...:D... v prvom kroku... teraz mu ho treba len správne (a často...;)) servírovať. Aby si zapamätal, že pór nie je jednoročka...:rolleyes:... a super úroda sa prejavuje práve až v druhom roku...
pavol54
13.10.08,17:30
zahrabať pór do piesku v pivnici = vyhodiť do kompostera. nikdy
neviem akú máte odrodu póru, ale najlepšie je ho aj s koreňovým balom prihrnúť postojačky zemou niekde na okraji záhrady musí mať vzduch a svetlo, inak sa zaparí a bez svetla ožltne občas poliať vodou, ale len korene, pór je cibuľová zelenina a teraz začína znova vegetovať t.j. zapúšťať nové korene tak ako cibuľka štupľovka. pór aj letný vydrží mráz 5 - 6 stupňov zimný pór vydrží aj viac ale ten už tu nie je potrebné pestovať. Ke´d takto uskladnený prežije výrobcom osív tých pár kúskov do Vianoc určite. Som zvedavý aký bude výsledok.
tetrisss
13.10.08,17:41
tak teraz kde, do pivnice, ci na okraj spolocnosti?
Tweety
13.10.08,17:42
tak teraz kde, do pivnice, ci na okraj spolocnosti?
Do pivnice radšej. A z jedného môžeš rovno urobiť polievku, u nás ju máme radi.
Marína
13.10.08,18:27
Síce téma sa volá uskladnenie ..., ale môže to byť aj uskladnenie v žalúdku, nie?;)
1/2 lístkového cesta vyvaľkaj, daj na plech, na chvíľu odlož do chladničky. Pokrájaj 1 pór, 1 paradajku, 1 strúčik cesnaku, 1 tuniaka z konzervy riadne odkvapkaného a zmiešaj s 2 vajciami, 120 ml sladkej smotany a 150g postrúhaného syra, napr. čedar. Trochu okoreň a ak je to potrebné dosoľ. Peč cca 25-30 min. pri 180 st.
Dobrú chuť.
Tweety
13.10.08,18:31
Vďaka za recepísek Evka, určite vyskúšam. Uskladnenie na jednotku.
pavol54
13.10.08,18:51
Spravidla radím v tom o čom si myslím že tomu rozumiem a mám dostatok praktických skúseností. Robili sme rôzne pokusy ako predľžiť životnosť póru toto sa nám jediné osvedčilo a to nehovorím o pár kúskoch ale o zbere úrody z hektára, takže niekoľko tisíc kusov sme zazimovali. lenže to nebolo tak teplo ako je teraz
ZEvina
14.10.08,11:45
Ja por aj suším nakrájané na 3 cm kolieska. Vysušené uskladním vo väčšom zaváraninovom poháry zakryté hustou gázou. V zime je to výborné do zeleninových polievok a mäsa na zelenine. (suším ho aj do vegety).
tetrisss
14.10.08,15:32
Ja por aj suším nakrájané na 3 cm kolieska. Vysušené uskladním vo väčšom zaváraninovom poháry zakryté hustou gázou. V zime je to výborné do zeleninových polievok a mäsa na zelenine. (suším ho aj do vegety).

To je celkom zaujimave, rozhodla som sa, ze vyuzijem vase znalosti, cast poru ususim, cast dam na kraj zahrady a cast do pivnice, ak budete o to stat, na jar sa podelim s praktickymi skusenostami :o.Vsetkym vam dakujem, pa.:D
daria29
14.10.08,19:49
japouzivam por miesto cibuli,voni,nenaduva,teraz som robila kysnute cesto :royvalkaj,posyp na jemno nakrajanym porom,na to najemno narezanu jemnu salamu,nastruhat syr,zrolovat.podavaj teple a skecupom,vyborné,rychle.