Inuska17
13.10.08,12:33
Ak zamestnanec bol na pn-ke od 21.8.2008 do 30.9.2008, tak za september bude mať nulovú výplatu? Pretože od 11 dňa mu pn-ku platila sociálna poisťovňa. Nulové odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne za september? Musíme aj napriek nulovým odvodom do zdrav.poisťovne poslať mesačný výkaz preddavkov?
Paula
13.10.08,10:46
Ak zamestnanec bol na pn-ke od 21.8.2008 do 30.9.2008, tak za september bude mať nulovú výplatu? Pretože od 11 dňa mu pn-ku platila sociálna poisťovňa. Nulové odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne za september? Musíme aj napriek nulovým odvodom do zdrav.poisťovne poslať mesačný výkaz preddavkov?


Na všetky otázky odpoveď : áno. Výplata nula , výkazy do poisťovní poslať s nulami.

Do ZP je potrebné poslať aj oznámenie zamestnávateľa o začiatku a konci PN.
Inuska17
13.10.08,10:56
ďakujem. Do ZP som poslala začiatok aj ukončenie pn-ky na tlačive zmena platiteľa atď. to si asi myslela?
Tweety
13.10.08,10:57
ďakujem. Do ZP som poslala začiatok aj ukončenie pn-ky na tlačive zmena platiteľa atď. to si asi myslela?
Aj to je potrebné zaslať, ale Paula určite písala o mesačnom výkaze do poisťovní.
Lucinka23
28.02.09,11:34
Ahojte, prosím poraďte mi. Robím prvýkrát PN. Zamestnankyňa mi doniesla 2časti PN - jenu pre náhradu príjmu a druhú pre SP. Včera uplynul zamestnankyni 10. deň. Zároveň mi doniesla potvrdenie o pokračovaní do ďalšieho mesiaca. A mňa by zaujímalo, čo treba na zaslať na sociálnu poisťovňu. Ja uvažujem takto: začlem tam jednu časť PN určenú pre SP, potvrdenie o pokračovaní PN a potvrdenie zamestnávateľa o VZ. Mne zostane časť PN pri náhradu príjmu.

Uvažujem správne?

A ešte ma zaujíma čo treba do zdravotnej poisťovne?

Ďakujem
mzdarka renca
28.02.09,11:43
Ahojte, prosím poraďte mi. Robím prvýkrát PN. Zamestnankyňa mi doniesla 2časti PN - jenu pre náhradu príjmu a druhú pre SP. Včera uplynul zamestnankyni 10. deň. Zároveň mi doniesla potvrdenie o pokračovaní do ďalšieho mesiaca. A mňa by zaujímalo, čo treba na zaslať na sociálnu poisťovňu. Ja uvažujem takto: začlem tam jednu časť PN určenú pre SP áno, potvrdenie o pokračovaní PN áno a potvrdenie zamestnávateľa o VZ áno. Mne zostane časť PN pri náhradu príjmu áno.

Uvažujem správne áno?

A ešte ma zaujíma čo treba do zdravotnej poisťovne?

Ďakujem

Do ZP pošleš oznámenie zamestnávateľa o začiatku a konci PN.
Lucinka23
28.02.09,12:06
a to oznámenie stačí poslať až keď bude koniec? alebo som mala poslať na začiatku a potom aj na konci?
veronikasad
28.02.09,12:07
a to oznámenie stačí poslať až keď bude koniec? alebo som mala poslať na začiatku a potom aj na konci?
Začiatok posielaš do konca nasl. mesiaca. Ak dovtedy skončí Pn-ka, môžeš poslať začiatok aj koniec na jednom tlačive.