sonab
13.10.08,13:30
Dobry den,
prosim o info, ake nasledky, dosledky moze mat, ak v pripade za mame uzatvorenu zmluvu o stav. sporeni s urcitou cielovou sumou a urcitymi mesacnymi vkladmi , a v danom roku sa zazmluvnena vyska vkladu nedodrzi, napr. mame vkladat 2500,-Sk mesacne, ale zaplatime len v priemere 1000,-Sk mesacne. Zohladni sa to nejako po uplynuti 6 rokov sporenia napr. problemom pri vyberani nasporenej sumy? Moze nas za to stavebna sporitelna nejako sankcionovat, alebo hra cielova suma rolu len pri ziadostiach o uver?
Vopred dakujem za odpoved /e/.
iriska
13.10.08,12:01
Ja som práve teraz mala takú zmluvu, že som nedosiahla 150.000, ale len nejakých 130.000 po šiestich rokoch a normálne som ukončila a prišla mi odpoveď, že vtedy a vtedy bude zmluva zrušená a korunky pošlú na účet. Tie sumy sú asi fakt dôležité pri úvere, lebo vtedy je uvedené, že treba mať nasporené x% z cieľovej sumy a úver bude do výšky cieľovej sumy a pod. ....
p.s.- vkladám raz za rok
sonab
13.10.08,12:05
Dakujem. Pekny zvysok dna.
robovi
14.10.08,05:50
Bude to mat vplyv pri brati uveru. Nebudes mat dosiahnute hodnotiace cislo, lebo si nevkladala sumu, ktora bola potrebna na dosiahnutie cielovej sumy. Hodnotiace cislo je dost podstatnym cinitelom pri pridelovani uveru. Ale sachovat sa da stale. Da sa jednorazovo vlozit chybajuca ciastka. Mozes poziadat o znizenie cielovej sumy. Moze to mat sice nasledky, volakedy to bolo odlozenie pridelenia uveru o rok, ale myslim, ze v dnesnej dobe, ked je tolko produktov na trhu s podobnym zameranim, to asi nebude take kriticke. Podla mna ked navstivis najblizsiu pobocku prislusnej stavebnej sporitelne kde sporis, ochotne ti poradia a vysvetlia celu strategiu dalsieho vyvoja tvojho sporenia.:rolleyes: