Monica838
13.10.08,14:50
Ahojte,
mohli by ste, prosím, poradiť:
priateľka je SZČO. Potrebovala by si overiť, či správne platí odvody do sociálnej poisťovne a do zdravotnej poisťovne. Má jednu zamestnankyňu, ktorá má plat v hodnote minimálnej mzdy. Doteraz aj priateľka za seba ako SZČO platila odvody z minimálnej mzdy.
Vzhľadom k tomu, že sa s týmto problémom v praxi nestretávam, tak by som jej nerada poradila zle, tak vás prosím o radu: odvody v akej výške je povinná platiť?

Ďakujem za pomioc :)
Monika
ZDENIELA
13.10.08,12:53
Ak sa pýtaš na odvody za zamestnanca, tak odvody sa mesačne platia z vymeriavacieho základu zamestnanca, minimálne však z minimálnej mzdy, čo je dnes Sk 8.100,--
Dokopy za zamnca bez zdravotného postihnutia + zamteľa na Soc.p. = Sk 2.805,--
a na Zdravotn. poist = Sk 1.134,--

Celkom Sk 3.939,-- / mesiac
mysimis
13.10.08,12:59
Ako SZČO si platí odvody z minima, tak do ZP - 1134,- Sk a do SP - 2686,- Sk.
L-M
14.10.08,07:51
Ahojte,
mohli by ste, prosím, poradiť:
priateľka je SZČO. Potrebovala by si overiť, či správne platí odvody do sociálnej poisťovne a do zdravotnej poisťovne. Má jednu zamestnankyňu, ktorá má plat v hodnote minimálnej mzdy. Doteraz aj priateľka za seba ako SZČO platila odvody z minimálnej mzdy.
Vzhľadom k tomu, že sa s týmto problémom v praxi nestretávam, tak by som jej nerada poradila zle, tak vás prosím o radu: odvody v akej výške je povinná platiť?

Ďakujem za pomioc :)
Monika
Ahoj Monica- zrejme kamarátka vie prečo si platí odvody z minima. Do ZP - podľa RZZP a do SP - mám stiahnutú z porady super tabuľku na výpočet odvodov-ak sa mi podarí prilepím ju,ak nie napíšem kde ju nájdeš.
Neviem to prilepiť . Tak musíš pozrieť téma: Výpočet odvodov- pomôcka v Exceli-hneď druhý príspevok od Andyka-tam je priložený ten súbor. Ak to nájdeˇš daj vedieť. nájdeš tu všelijaké super pomôcky. Mne to veľmi pomáha.
Ďakujem poraďáci.
Lucia
osh
09.11.08,16:36
Pri skončení živnosti dňa 7.11. sa odvádza do sociálnej poisťovne odvod za november prepočítaný na počet kalendárnych dní?