victoria
11.05.05,15:17
Ahojte poraďáci,

mám takúto dilemu z umeleckej branže .-)
FO ktorá poberá honoráre z STV a rozhlasu za umelecko-literárnu činnosť si založila s.r.o. plátcu DPH v ktorej je jediným spoločníkom a konateľom za účelom zobratia dopravného prostriedku na leasing a odpočtu DPH.
Keďže príjmy za činnosť chodia z honorárovej učtárne na FO a nedá sa to zmeniť vymyslela som si nasledovný postup ako dostať peniažky do s.r.o. ktorá potrebuje platiť leasing len neviem či je správny a či mi prejde aj u úradníka daňového úradu :-(
Keďže sa jedná o tú istú osobu, FO si objedná u s.r.o. dodávku a vyhotovenie scenárov a námetov a FO ich ďalej vlastne poskytne televízii a rozhlasu.
Príjem príde na účet FO, ktorá časť z neho následne uhradí s.r.o. ako úhradu záväzku za dodané diela a s.r.o. tým pádom dostane peniažky na úhradu leasingu.
Myslíte že by tento proces mohol byť takto realizovaný ?
ďakujem
Vera
11.05.05,13:57
Neviem ti pomôcť čo s tou s.r.o. - len ide o to aby nekúpil osobné auto,kde nie je nárok na odpočet DPH. Ale to asi vieš :-)
pyton
11.05.05,14:16
victoria, mne sa to zdá celkom dobré, s.r.o. vlastne urobí poddodávku tej FO, akurát sa zamýšľam nad tým, že keďže je to honorár, tak to ide zrejme podľa autorského zákona a či je to takto v poriadku podľa autorského zákona. Ale snáď áno, ale asi by som to pozrela a potom ešte musíš dať pozor na §2 zákona o daniach z príjmov - závislé osoby.
ondrejvla
11.05.05,15:26
Ahojte poraďáci,

mám takúto dilemu z umeleckej branže .-)
FO ktorá poberá honoráre z STV a rozhlasu za umelecko-literárnu činnosť si založila s.r.o. plátcu DPH v ktorej je jediným spoločníkom a konateľom za účelom zobratia dopravného prostriedku na leasing a odpočtu DPH.
Keďže príjmy za činnosť chodia z honorárovej učtárne na FO a nedá sa to zmeniť vymyslela som si nasledovný postup ako dostať peniažky do s.r.o. ktorá potrebuje platiť leasing len neviem či je správny a či mi prejde aj u úradníka daňového úradu :-(
Keďže sa jedná o tú istú osobu, FO si objedná u s.r.o. dodávku a vyhotovenie scenárov a námetov a FO ich ďalej vlastne poskytne televízii a rozhlasu.
Príjem príde na účet FO, ktorá časť z neho následne uhradí s.r.o. ako úhradu záväzku za dodané diela a s.r.o. tým pádom dostane peniažky na úhradu leasingu.
Myslíte že by tento proces mohol byť takto realizovaný ?
ďakujem
Na základe zmluvy medzi obomi právnymi subjektami, i keď sa jedná o tú istú osobu by to bolo možné, ale treba si zmluvu dokonale vymakať a odporúčam poradiť sa s právnikom. Alebo oba subjekty majú tú istú činnosť?
victoria
12.05.05,06:17
Áno obidva subjekty majú taký istý predmet-y činnosti. Musím ešte teda omrknúť ten Autorský zákon aby tam bolo všetko o.k. ale dúfam že keď sa jedná o tú istú osobu nebude to problém. Lebo iné priechodné riešenie ma zatiaľ nenapadlo :-(