Samun
13.10.08,17:16
momentalne pracujem ako zvarac co2 na zivnost mal by som zaujem vytvorit vlastnu strojarensku vyrobu odberatelov a zakaznikov by som mal aj svojich zamestnancou zvaracou,zamocnikov aj miesto vyroby by som mal iba kapital nemam to je ten hlavny problem potrebujem zvaracky pripravky sustruh noznice na plech to je dost ale navratnost je velmi rychly
misomiso
13.10.08,15:19
A co si sa chcel opytat?
Samun
13.10.08,15:27
aha ci sa da nejak dostat peniaze eurofondy a podobne alebo niejaky sukromny sektor vratilo by si do posledneho haliera alebo by som rucil stim co by som kupil
papadu
18.10.08,18:38
momentalne pracujem ako zvarac co2 na zivnost mal by som zaujem vytvorit vlastnu strojarensku vyrobu odberatelov a zakaznikov by som mal aj svojich zamestnancou zvaracou,zamocnikov aj miesto vyroby by som mal iba kapital nemam to je ten hlavny problem potrebujem zvaracky pripravky sustruh noznice na plech to je dost ale navratnost je velmi rychly
odkial si?
kabul
22.10.08,10:02
Pozri ak maš priestory, zamestnancov a odberateľov a si už živnostník teda máš príjem.....Prečo si nevezmeš požicku od banky na nákup strojov. Podla vsetkeho čo si tu napísal by si to mal hravo splatit.
Ozaj odkial si ? Južné slovensko ?
Danitsa
22.10.08,12:16
Ako podnikatel dostanes z fondov eu len 40 az 50 %, okrem toho az ked vsetko za vlastne peniaze nakupis, cize musis mat vlastny vklad...potom ti to mozno schvalia :-), realna je pozicka...treba si vsak zistit, ci ti banka nieco da, ked nemas dlhu podnikatelsku historiu, obrat sa na nadsme, ci je sanca...
marikabic
22.10.08,12:34
pre spresnenie nadsme ..... na stránke www-nadsme-sk, Programy pre podnikatelov, Úvery je mikropôžičkový program pre začínajúcich podnikateľov - aktuálny úrok je 6,25 % p.a.
vmsux
24.10.08,06:48
Nuz, ak mam sudit podla toho, ako si opisal svoj plan, tak velke nadeje tomu nedavam. S mnozstvom gramatickych chyb, bez bodiek, ciarok... Mozno som stara skola, ale ked ma niekto zly pisomny prejav, tak to podla mna o niecom hovori.
Urob si business plan a na zaklade neho uvidis, ci sa to oplati. Ak ano, napis co si v nom zistil. Ak bude vysledok pozitivny, chod do banky a podobnych institucii.
Vela stastia.
hanelie
24.10.08,07:00
Nuz, ak mam sudit podla toho, ako si opisal svoj plan, tak velke nadeje tomu nedavam. S mnozstvom gramatickych chyb, bez bodiek, ciarok... Mozno som stara skola, ale ked ma niekto zly pisomny prejav, tak to podla mna o niecom hovori.
:eek: to malo byť z vtipnej kaše :confused:



to je ten hlavny problem potrebujem zvaracky pripravky sustruh noznice na plech
na začiatok sa dá robiť aj so staršími strojmi, ktoré kúpiš za zopár desiatok tisíc :)
fatfly
10.05.09,13:08
Je to pravda, ze eurofondy preplacaju peniaze az ked si ich kupis za svoje. Ale ani to nie je iste, ci dostanes. Moja rada znie. Ak tam mas aj zamestnancov, tak si popytaj od nich nejake peniaze na zaciatok. Samozrejme nie cely kapital, ale banky skorej odsuhlasia uver ked vidia, ze clovek ma svoj kapital. Apropo, nemusis hned zakladat akciovu spolocnost. Staci ak s nimi spises zmluvu o pozicke a mas postarane. Oni dostanu pracu plus nejaky bonus za uver a rozbehnete firmu o ktorej si tak snival.

Pomohol? Mozno pritiahnute za vlasy, ale ak clovek velmi chce tak sa z kase dostat vie. Hm, ale z vlastnej kase ma asi nikto nedostane. Je lahsie radit, ako konat. Ze ano?