Anka24
14.10.08,03:35
Dobrý deň,
potrebujem poradiť v takejto veci, minulý mesiac sa mi stala dopravná nehoda, po privolaní polície, policajt označil mňa ako vinníčku. učastníkmi dopravnej nehody sme boli ja a istí nemenovaný občan ČR. Hneď na druhy deň som nahlásila škodu na poisťovni, kedže mám povinné zmluvne poistenie motorvého vozidla. Všetko sa zdalo byť v poriadku až kým mi včera neprišiel list, v ktorom nemenovaný občan ČR požaduje odo mňa zaplatiť čiastku 19963,-Kč+1500,-Kč, za stratený čas a poštovné. Poisťovňa mu totiž preplatila len čiastku 1495,-Kč čo je škoda na motorovom vozidle. Ostatné peniaze sú za požičanie iného vozidla , pretože nemenovaný je podnikateľ.
Nemenovaný občan mi poslal výzvu na zaplatenie a ak nezaplatím do 10 dní bude sa to riešiť sudnou cestou. Mám platiť?
ZDENIELA
14.10.08,05:27
To on chce od teba akože zaplatiť to, že kým jeho nabúrané auto bolo v oprave, že si požičal iné?
:eek::eek::eek:

Aký všelijaký podnikavci chodia po svete... URČITE MU ŽIADNE PENIAZE NEPOSIELAJ! Čo tak neakú zamietavú odpoveď formou listu, aby videl, že ťa nenaľakal.
preboha
15.10.08,15:46
pánovi treba napísať, že jeho žiadosť bola postúpená (doporučene) poisťovni XXX, prípadné ďalšie nároky nech adresuje takisto priamo poisťovni XXX. Určite by som nič neplatil z vlastného. Nemenovaného pána treba poučiť, že nehoda sa stala na území Slovenskej repuliky, a odškodnený bude (čo sa týka výšky a časovej lehoty) v súlade so slovenským právnym poriadkom. Ako bonus, by som mu poslal lexikon slušného správania.
rotwik
07.11.08,09:51
Suhlasim s preboha
feron
07.11.08,10:00
To on chce od teba akože zaplatiť to, že kým jeho nabúrané auto bolo v oprave, že si požičal iné?
:eek::eek::eek:

Aký všelijaký podnikavci chodia po svete... URČITE MU ŽIADNE PENIAZE NEPOSIELAJ! Čo tak neakú zamietavú odpoveď formou listu, aby videl, že ťa nenaľakal.
Pri zavinení škody má na toto poškodený nárok, zvlášť, ak auto používa pri zárobkovej činnosti. Jeho požiadavku však musí riešiť tvoja posťovňa, treba na ňu tlačiť, robia to neradi, aj keď je to ich povinnosť.
milagros208
24.08.09,08:05
Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či škoda spôsobená na inom vozidle má vplyv na cenu zmluvného poistnenia. Ide o to, že kamienok odskočil spod auta a spôsobil poškodenie čelného skla. Bude sa to riešiť cez povinné zmluvné poistenie. Platí ešte, že pri spôsobení škody je nevýhodnejšia cena zmluvného poistenia?Vďaka.
Chobot
24.08.09,08:49
Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či škoda spôsobená na inom vozidle má vplyv na cenu zmluvného poistnenia. Ide o to, že kamienok odskočil spod auta a spôsobil poškodenie čelného skla. Bude sa to riešiť cez povinné zmluvné poistenie. Platí ešte, že pri spôsobení škody je nevýhodnejšia cena zmluvného poistenia?Vďaka.

Trochu nezrozumiteľne napísané, ale snáď som to pochopil..:rolleyes:

Je to tak, že tvoje auto spôsobilo, že inému autu sa rozbilo čelné sklo? A škoda sa má uhradiť z tvojho zákonného poistenia?

V tom prípade ak máš nejaký bonus za beškodový priebeh, tak ten stratíš, lebo si spôsobila škodovú udalosť. Ale môže byť, že niektoré poisťovne krátia bonus až po druhej či tretej poistnej udalosti, treba si pozrieť tvoje poistné podmienky, ako máš nárok na bonus.

Pri výpočte náhrady škody poisťovňa odpočíta amortizáciu, takže poškodený dostane menej, než je cena nového čelného skla.
milagros208
24.08.09,10:44
Ďakujem za odpoveď. Aj keď možno trocha nezrozumiteľne napísané, predsa len dobre pochopené. Kamienok odskočil od môjho auta a rozbil okoloidúcemu čelné sklo. PZP mám v Kooperatíve.