Lenka1979
14.10.08,07:47
Dobrý deň,
nerada zakladám novú tému, avšak nemôžem nájsť ako postupovať ak nám dlžník nezaplatil rok staré pohľadávky? Môžte ma niekto naviesť alebo posunúť mi tu tému, ktorá sa tým zaoberá? Zaujímalo by ma právne aj účtovné hľadisko, ale skôr to právne, účtovné si tu nájdem ako pohľadávky odpísať ak sú rok staré. Nejaký postup ako ich "donútiť" (napr. listom)aby sa trošku zobudili. Upomienky som poslala už tri, avšak žiadna odozva z ich strany. Čo nasleduje ďalej, ak nereagujú na upomienky? Ak niekto budete mať nejaký vzor, budem veľmi vďačná.
Pekný deň.
Lenka
Lenka1979
14.10.08,08:00
neviete mi niekto poradiť, prosím?
Milan Benka
14.10.08,08:36
Dobrý deň,
nerada zakladám novú tému, avšak nemôžem nájsť ako postupovať ak nám dlžník nezaplatil rok staré pohľadávky? Môžte ma niekto naviesť alebo posunúť mi tu tému, ktorá sa tým zaoberá? Zaujímalo by ma právne aj účtovné hľadisko, ale skôr to právne, účtovné si tu nájdem ako pohľadávky odpísať ak sú rok staré. Nejaký postup ako ich "donútiť" (napr. listom)aby sa trošku zobudili. Upomienky som poslala už tri, avšak žiadna odozva z ich strany. Čo nasleduje ďalej, ak nereagujú na upomienky? Ak niekto budete mať nejaký vzor, budem veľmi vďačná.
Pekný deň.
Lenka

Upomienky boli odoslané doporučene ?

Prevzatie tovaru/služby bolo potvrdené?

Bola faktúra preukázateľne doručená ?

Poskladajte všetky doklady týkajúce sa pohľadávky, zájdite za právnikom nech to dá na súd.

Príp. o tom môžme porozprávať na stretku :D
Lenka1979
14.10.08,09:22
Upomienky boli odoslané doporučene ? áno

Prevzatie tovaru/služby bolo potvrdené? áno

Bola faktúra preukázateľne doručená ? áno

Poskladajte všetky doklady týkajúce sa pohľadávky, zájdite za právnikom nech to dá na súd. len ja som ešte myslela, či sa nedá napísať nejaké upozornenie, akože "pohrozenie", že to dáme na súd, či niekto niečo podobné nepísal a tak, vieš Milan?

Príp. o tom môžme porozprávať na stretku :D myslíš???


Odpovede modrým v texte.
Ďakujem.
Lenka1979
14.10.08,14:49
...mohol by mi niekto napísať ešte svoj názor?
Ďakujem.
Milan Benka
14.10.08,16:23
Tak mu ešte pošlite Predžalobnú upomienku-pokus o zmier.
Lenka1979
14.10.08,16:36
Tak mu ešte pošlite Predžalobnú upomienku-pokus o zmier.
Nemáš náhodou vzor aby si to tu pricapil? Nikdy som to nepísala. Alebo ešte skúsim v "Tlačivách". Dík Milanko;)
Stefan2005
14.10.08,16:40
Lenka1979
14.10.08,16:45
tuta
14.10.08,16:46
Lenka, možno Ti to pomôže toto
Lenka1979
14.10.08,17:02
Lenka, možno Ti to pomôže toto

Ďakujem krásne za pomoc a ochotu. Prajem pekný večer.