berry
14.10.08,09:55
Pekný deň
Ako mám odpočítať súkromné jazdy v omege?
Mám auto zaradené v majetku. Ale toto auto využívam aj na svoje súkromné účely.
Volala som aj do krosu a tam mi povedali ,že program mi tam nerozlišuje súkromné a firemné jazdy. Ale že si to mám interným dokladom preúčtovať.
Ale ako sa mám teraz ja dopracovať k výške sumy ktorú mám odpočítať?
Urobila som uzávierku jázd do 30.09.2008 .
Vytlačila som to a zvýraznila som súkromné jazdy.
Na konci mi vyhodilo tabuľku kde je napísané počiatočný stav v nádrži. Nákup PHL , zostatok v nádrží , normovaná spotreba, skutočná spotreba.
Teraz som si skutočnú spotrebu (824,23SK) vydelila počtom kilometrov 403 a vyšla mi suma 2,045235732 a túto sumu som vynásobila počtom km (súkromných) 146 x 2,045235732 =298,60 Sk
Túto sumu som interným dokladom preúčtovala z 501 001(nákup PHL) na 501 013 (nedaňový výdaj)
Mám to správne?
A ešte asi budem musieť aj DPH - čku odpočítať (56,734SK) Lebo som si z celej PHL odpočítala DPH.
Bude to takto správne.
Ďakujem
berry
14.10.08,08:10
A ešte sa chcem spýtať. Mám nové auto . Kde v techničáku je napísane že má spotrebu 6,3. Ale ja neviem jazdiť na spotrebu. A na palubnom počítači mi ukazuje spotrebu 7,5. Ako môžem toto odôvodniť?
Viem , že na starých autách sa dá o nejaké to % navýšiť spotreba ale ako je to s novými autami (a aj novým šoférom respektíve zo začiatočníkom) .lebo po nejakej dobe mi bude program vyhadzovať, že vlečiem za sebou cisternu benzínu .