danda
11.05.05,19:13
Prosím Vas ako mam zauctovat prispevok pre SZCO z NUP? Ako zavazok (aký účet?) Podľa mna na dlhodobe zavazky, lebo sa da vycerpat do septembra 2006 - viac ako rok. Potom sa z neho odpisujú nakupy, ktore ma v podnikatelskom zamere alebo sa to úctuje v tr. 6 - financne vynosy a nakupy, pripadne ine naklady - schvalene podla podnikatelskeho zameru v tr. 5?
Dakujem
andrej_rv
11.05.05,19:22
Prosím Vas ako mam zauctovat prispevok pre SZCO z NUP? Ako zavazok (aký účet?) Podľa mna na dlhodobe zavazky, lebo sa da vycerpat do septembra 2006 - viac ako rok. Potom sa z neho odpisujú nakupy, ktore ma v podnikatelskom zamere alebo sa to úctuje v tr. 6 - financne vynosy a nakupy, pripadne ine naklady - schvalene podla podnikatelskeho zameru v tr. 5?
Dakujem


Trošku málo informácií - ide o dotácie na úhradu nákladov, alebo na nákup dlhodobého majetku ? Ide o JÚ alebo PÚ ? Príspevok príde na účet naraz v r. 2005 alebo postupne ?
Aha, zbadal som v nadpise, že ide o PU. Ak ide o dotácie na úhradu nákladov, podľa mňa by sa to malo účtovať takto:

1. predpis dotácie (keďže bude čerpaná aj v r. 2006) 346/384
2. príjem dotácie 221/346
3. čerpanie dotácie v bežnom roku 384/648
4. náklady vo výške čerpania v bežnom roku 5xx/3xx, 2xx
Ku koncu roku zostanú nevyčerpané dotácie na 384, v roku 2006 sa účtujú zase podľa bodu 3. a 4.