sojciakova
14.10.08,12:03
Vie mi niekto povedať či aj školy budú musieť robiť programové rozpočtovanie a ak áno ako sa to robí?Ďakujem.
kunkelovaa
24.10.08,03:24
V novembri bude k programovému rozpočtovaniu školenie v Nitre.
sojciakova
24.10.08,05:51
Pre mňa je to ďaleko, avšak dobre tam počúvaj. Poučíš ma. Dobre?;)
kunkelovaa
24.10.08,11:11
Práve dnes som sa dozvedela, že idem na také školenie aj začiatkom novembra do susednej obce, ktorá už má programový rozpočet urobený, tak uvidíme.
Sophia44
24.10.08,16:45
rozpočet MŠ, ZŠ bude súčasťou programového rozpočtu obce (zriaďovateľa)
naše mesto je zapojené do pilotného projektu ministerstva ohľadne programového rozpočtovania a tiež už máme preklopený rozpočet 2008 do novej programovej štruktúry a zostavený rozpočet na roky 2009 - 2011 programovo. Ak potrebujeme niečo poradiť, som k dispozícii, ja tiež pôjdem na to školenie do Nitry, ale za tak krátky čas nie je možné obsiahnuť celú problematiku, my to robíme od marca
marco04
28.10.08,06:15
Nemohla by si dať nejaky vzor, ako to bude vyzerať? A ako to myslíš, že bude Mš a ZŠ rozpočet súčasťou obce, aj s právnou subjetivitou škola? A rozpočet sa bude tváriť ako jeden celok ako pri konsolidácii?
adi11
28.10.08,07:33
O programovom rozpočtovaní sa dočítate vo FS č.4/2004 str.168.
sojciakova
29.10.08,06:05
rozpočet MŠ, ZŠ bude súčasťou programového rozpočtu obce (zriaďovateľa)
naše mesto je zapojené do pilotného projektu ministerstva ohľadne programového rozpočtovania a tiež už máme preklopený rozpočet 2008 do novej programovej štruktúry a zostavený rozpočet na roky 2009 - 2011 programovo. Ak potrebujeme niečo poradiť, som k dispozícii, ja tiež pôjdem na to školenie do Nitry, ale za tak krátky čas nie je možné obsiahnuť celú problematiku, my to robíme od marca
Ako ste preklápali rozpočet do novej programovej štruktúry? Robila si to Ty alebo niekto iný? Nemohla by si mi to nejako vysvetliť na jednoduchom príklade? Viem, že je to ťažké vysvetliť, ale najlepšie sa učí na príklade.
Sophia44
29.10.08,16:06
my sme už cca 3 rok zostavovali rozpočet podľa programov, najprv ich bolo 14 a potom sme to zúžili na 5 programov. Ja som si vytvorila excelovské tabuľky (podľa nového programového rozpočtovania máme 15 programov, tieto majú svoje podprogramy a prvky) a do týchto tabuliek som postupne prenášala jednotlivé položky podľa platnej rozpočtovej klasifikácie - to sú úplne podrobné tabuľky, ktoré nedávame schváliť MsZ, potom z týchto podrobných tabuliek som vytvorila jednu sumárnu a to už pôjde na schválenie MsZ spolu s vytvoreným súborom vo Worde, ktorý obsahuje všetky zámery, ciele, merateľné ukazovatele. Tento súbor sme robili v spolupráci s nadáciou Hayek. Ja som to robila pre mesto, čo sa týka škôl a školských zariadení, dostala som programovo spracovaný rozpočet od vedúceho spoločného školského úradu. Budúci týždeň sa budem snažiť dať sem nejaké tabuľky, aby ste boli trošku v obraze, s kolegyňou sme pár-krát už boli tento náš rozpočet na 2009 - 2011 predniesť v niektorých mestách a obciach. Uvažovali sme, že by sme urobili malú prezentáciu u nás na úrade pre okolité obce, ak s tým budú nadriadení súhlasiť. Ak máte možnosť, tak 13-14.11. robí AKESR konferenciu, na ktorej bude jednou z tém aj programové rozpočtovanie. Ale určite sa podelím s "mojimi tabuľkami", veď som ich zostavovala sama.
scan1
05.11.08,08:15
My sme sa teraz zobudili a zistili sme, že musíme robiť programové rozpočtovanie. Samozrejme, že nikto nevie o čo ide a tak hľadám čo sa dá. Na školenie v Nitre som prihlásená, len to je už dosť neskoro. Prihlásila som sa aj na AKESR konferenciu,len tam by som mala ísť už s nejakou predstavou. Preto ma veľmi potešilo keď som našla informáciu, že je niekto ochotný sa podeliť s tabuľkami ,veľmi pekne prosím ak je to možné čím skôr. a ešte sa chcem opýtať čo obsahuje ten súbor vo Worde. Moja ďalšia otázka je či by bolo možné dohodnúť sa na nejakej konzultácii alebo prezentácii s vami v našom meste.
Ďakujem
1gabika1
10.11.08,07:24
dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že keď sme škola s právnou subjektivitou, ktorej zriaďovateľom je mesto..máme robiť tiež programový rozpočet? ak áno viete mi poradiť nejaký vzor??
kunkelovaa
10.11.08,09:39
Rozpočet školy bude súčasťou rozpočtu obce/mesta. Vy nemusíte pripravovať programový rozpočet.
Sophia44
19.11.08,17:00
ahojte, posielam súbory, ktoré som sľúbila, síce s oneskorením, ale dúfam, že ešte pomôžu
je tu tabuľková aj textová časť, podrobné tabuľky sú pomocné, textový súbor z Wordu + sumárne tabuľky výdavkov a príjmov predkladáme na schválenie
P.S. školy tak rozpočet u nás nepredkladajú, časť škostvo pri pripravuje vedúci spoločného školského úradu

ak treba niečo vysvetliť, ozvite sa
dúfam, že tie súbory prejdú v poriadku
Sophia44
19.11.08,17:03
ten súbor z Wordu nechce nahrať pretože je veľmi veľký, má do 120 strán, tak skúste poslať svoje emailové adresy, ja to prepošlem . prípadne sa ho pokúsim umiestniť niekam na stránku a pošlem link.
Sophia44
19.11.08,18:25
ten textový súbor z wordu, ktorý sa má schvaľovať MsZ som zozipovala, dúfam, že to už prejde v pohode.
ešte k tým excelovským tabuľkám : obsahujú prepojenia, ale niektoré bunky sa neaktualizujú, tak ak ich niekto použijete, prepočítajte si radšej hodnoty.
My predkladáme rozpočet v Sk aj v € , zato som prilepila aj súhrnnú tabuľku v €

držím palce
marienka3
25.11.08,08:38
práve tento rok si už neobjednávame Fin.spravodajcu a je v ňom niečo dôležité. v 2/2008 je popísaná téma, vyšlo to niekedy začiatkom roka. tak nestačí, že nové účtovníctvo, výkazy, prechod na euro ešte aj rozpočet tento rok zmenia. Trochu nechápem, prečo bolo toto školenie až teraz, veď do 15.12. najneskôr treba schváliť rozpočet. Firmy na tom robia celý rok, alebo v mestách, kde je viacčlenný kolektív a pre obce, kde účtovníčky popri iných povinnostiach ešte aj rozpočet majú zostaviť, nechajú necelé tri týždne. Je pravda, že sme asi zaspali, ale doteraz to nejak veľmi nezdôrazňovali, že bude iný rozpočet. A keď neviem, čo ma čaká, ako sa mám na to pripraviť? na www.finamce.gov.sk/projekt (http://www.finamce.gov.sk/projekt) je dosť veľa informácii. (už som múdra :o , keď som bola včera na školení)
emili21
07.12.08,11:19
K programovému rozpočtu som bola na školení a odznela tam veta - zákon to neukladá, pokuta za to nemôže byť a Ministerstvo to len odporúča. Len teraz som si neni istá, či som niečo prepočula a nepatrila tá veta niečomu inému ako tomu programovému rozpočtu- teda či je to povinnné alebo dobrovolné. Prosím napíšte - naozaj ho treba urobiť?