f7f
14.10.08,12:14
Ahojte,
chcem sa spýtať, či je možné, aby zamestnávateľ s tým istým zamestnancom uzavrel pracovnú zmluvu a aj dohodu o brigádnickej práci súčasne?
Poznám totiž zamestnávateľov, ktorí odmietajú zamestnancom platiť nadčasy a preto, keď je treba, ponúkne svojim zamestnancom aj brigádnické hodiny.
Ak áno, ako sa potom takéto mzdy spracovávajú? Každá samostatne, alebo obe dohromady (vzhľadom na odvody do sociálnej a zdravotných poisťovní)?
Ďakujem za odpovede.
Stina
14.10.08,10:24
Áno, je možné mať súčasne uzatvore ný PP aj dohodu. (nie však s rovnakou náplňou práce).
Odvody potom odvádzaš z PP a aj z dohody.
Jara
14.10.08,10:29
Ja to spracovávam v jednej výplate, ak mám zamestnanca na pracovný pomer a vyskytne sa aj nejaká dohoda. Neviem ale aký máš soft. Ja robím v Money S3 a tam je kolonka na dohody
f7f
14.10.08,13:52
Ďakujem
No ja používam OLYMP.
veronikasad
14.10.08,13:58
Spracovanie mzdy je jedna vec, otázkou však je, či na rovnakú prácu u jedného zamestnávateľa je možné uzatvoriť pracovnú zmluvu aj dohodu. Preplácať nadčasy formou dohody nie je najvhodnejšie riešenie.
Jana Motyčková
15.10.08,07:21
Odvody do SP sa musia platiť osobitne z dohody a osobitne z pracovného pomeru - 2 riadky vo výkaze. Daň sa počíta z úhrnu zdaniteľných príjmov z oboch pracovných vzťahov dohromady.
Bodnarovaa
15.10.08,07:44
Odvody do SP sa musia platiť osobitne z dohody a osobitne z pracovného pomeru - 2 riadky vo výkaze. Daň sa počíta z úhrnu zdaniteľných príjmov z oboch pracovných vzťahov dohromady.
Prosim a ake odvody z dohody do SP platit a ZP ?A dan musim spocitat, nemozem pri dohode dan zrazkou? Dakujem a pekny den
Tweety
15.10.08,07:46
Prosim a ake odvody z dohody do SP platit a ZP ?A dan musim spocitat, nemozem pri dohode dan zrazkou? Dakujem a pekny den
Z dohody platí zamestnávateľel len do SP, G a ÚP. Mzdu zdaňuješ spolu s odmenou, tak ako už písala Janka.
Bodnarovaa
15.10.08,08:12
Ale program mi toho pracovnika nespocitava. Z prac.pomeru je preddavkova a z dohody do 5 tis.mi pocita a zaraduje do zrazkovej. Dakujem
Jana Motyčková
15.10.08,08:19
Na to musíš kontaktovať dodávateľa programu, aby poradil ako to urobiť.
Bodnarovaa
15.10.08,10:32
porusujem zakon, ked z dohody ma preddavkovu dan a je na nom ci si to prizna?Dakujem
Tweety
15.10.08,10:34
porusujem zakon, ked z dohody ma preddavkovu dan a je na nom ci si to prizna?Dakujem
Porušuješ, daň si povinná zraziť a odviesť DÚ.
Melnick
15.10.08,10:46
Mne program nedovolí riešiť to v jednej mzde, ale musím v evidencii zamestnancov každý pracovný vzťah riešiť samostatne a v odvodových povinnostiach mám potom jasno.:)
Stina
15.10.08,11:01
Ja tiež musím mať pracovníka nahraného dva krát - pre každý pracovný vzťah zvlášť. Je to tak prehľadnejšie.