tmmargot
14.10.08,13:23
Dobry den,
chcel by som sa spýtať:

od januára tohto roku som pracoval na Dohodu o vykonani prace, po vycerpani 350 hodin, stanovenych zakonom, som presiel na TPP az do konca augusta.
Od oktobra som studentom doktorandskeho studia.

Otazka: 1. Je mozne uzatvorit s tym istym zamestnavatelom TERAZ dohodu o
brigadnickej praci studenta na tu istu pracovnu činnosť?
Nebude uz spominana DoVP nejakym spôsobom ovplyvňovať uzatvorenie dohody o brigad.činnosti študenta?

Otazka: 2. Je pravdou, že za obdobie DoVP budem musiet doplatit 14 % do
zdravotnej poisťovne z príjmu počas trvania dohody?

vopred dakujem za odpoved ... tmmargot
Jara
14.10.08,11:31
Ako doktorand už nemáš štatút študenta, ale zamestnanca. Dohodu o brig. práci študenta už nemôžeš uzatvoriť len DOVP alebo DOPČ.
tmmargot
14.10.08,13:06
ale ako doktorand mam štatút ŠTUDENTA ... menil sa zakon 1-2roky dozadu .... toto viem na 100 %, lebo nam to este aj hovorili aj som o tom cital je to v zakone o doktorandskom studiu .. novela ... mam to stiahnute

takze ako to bude v pripade ze som student_?

vopred dik
tmmargot
Jana Motyčková
15.10.08,07:19
Ak máš štatút študenta, tak môžeš uzatvoriť DoBPŠ, predchádzajúca DoVP nemá na to žiaden vplyv. K zdravotnému poisteniu - počas DOVP si bol študentom alebo si bol dobrovoľne nezamestnaný alebo čo?
tmmargot
15.10.08,14:36
dakujem za reakciu ...

od 2003 som bol invalid, dnes čiastočny invalid ... takze v dobe DoVP neviem ako sa mam klasifikovat, vzhladom na to ze invalidi sa nemusia hlasit na urade prace ...

no predpokladam spravne ak si myslim ze moja čiastočna invalidita nebude mat vplyv na to, že aj tak budem musiet z doby DoVP odviest 14 % zdravotnej?

dufam ze sa mylim :o

vopred dakujem za odpoved
Jana Motyčková
16.10.08,06:29
Ak poberáš invalidný dôchodok (čiastočný), tak si pre ZP poistencom štátu. U takýchto poistencov štátu, rovnako ako u študentov, sa príjem z dohôd nezapočítava do vymeriavacieho základu - t.j. z dohody poistné na ZP nezaplatíš. Dúfam, že vZP si bol prihlásený ako poistenec štátu.
tmmargot
21.10.08,21:25
no predpokladam ze ked som bol od 2003 najskor plnym invalidom a potom ciastocnym, bola tam info o tom ze zdravotnu plati za mna stat ... (dufajme)

kazdopadne dakujem za podnet budem sa o tom informovat

PS> dohodu o brig.praci studenta mam uz vyriesenu ... dakujem za informacie

tmmargot