Zuzana B.
14.10.08,14:24
Dobrý deň všetkým,
hľadala som odpoveď na moju otázku, no zdá sa, že je príliž samozrejmá, pretože nikde som ju nenašla. Mot. vozidlo bolo obstarané 29.01.08 a bolo mu pridelené evidenčné číslo dňa 30.01.08. Do majetku firmy ho zaradím k 30.01.08 a tento deň je zároveň dňom zdaniteľného plnenia?
Vopred ďakujem za odpoveď!
Lotarka
14.10.08,12:45
Deň zdaniteľného plnenia čoho? Zdaniteľné plnenie k DPH alebo vznik povinnosti k dani z mot. vozidiel?
Johanka
14.10.08,12:46
Pýtaš sa na vznik daňovej povinnosti k dani z motorového vozidla?
Čo myslíš pod zdaniteľným plnením?
ZDENIELA
14.10.08,13:33
Daňová povinnosť k dani z motorových vozidiel vzniká podľa § 89 nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie.
Zuzana B.
15.10.08,09:56
Myslím na deň zdaniteľného plnenia k dph.
Johanka
15.10.08,10:01
Prepáč, ale Tvoja otázka je vzhľadom na jej podstatu zle zaradená( preto tie doplňujúce otázky) a hlavne nejednoznačná.
Pýtaš sa , kedy Ti vzniká nárok na odpočet dane? Vychádzam z toho, že MV obstarávaš....
Tweety
15.10.08,10:01
Myslím na deň zdaniteľného plnenia k dph.
Zákon o dph
Odpočítanie dane
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom


(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.
A zároveň je tu aj to:

Odpočítanie dane
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom


(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.
ZDENIELA
15.10.08,12:37
Myslím na deň zdaniteľného plnenia k dph.
Tak treba dopísať, aké doklady máš k nadobudnutiu. Faktúra, kúpna zmluva, deň zaplatenia, či sa staneš vlastníkom auta dňom podpisu zmluvy, či dňom zaplatania faktúry .... neviem, možností a hlavne uhľov pohľadu je vždy neúrekom...