Inna
14.10.08,16:08
Zamestnanec bol zamestnávateľom vyslaný na sl.cestu, lístky na autobus si hradil sám, zamestnávateľovi predložil vyplnený cestovný príkaz, ale zamestnávateľ nevie kedy je "už" povinný tento príkaz preplatiť....poradíte, je na to predpis, ktorý by to upravoval? Ďakujem:)
Chobot
14.10.08,14:13
Zamestnanec bol zamestnávateľom vyslaný na sl.cestu, lístky na autobus si hradil sám, zamestnávateľovi predložil vyplnený cestovný príkaz, ale zamestnávateľ nevie kedy je "už" povinný tento príkaz preplatiť....poradíte, je na to predpis, ktorý by to upravoval? Ďakujem:)

§ 36 ods. 4 zákona o cest. náhradách:


(4) Zamestnávateľ je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa predloženia písomných dokladov vykonať vyúčtovanie pracovnej cesty zamestnanca a uspokojiť jeho nároky. Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na vyúčtovanie pracovnej cesty, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní odo dňa predloženia písomných dokladov.
zuzka0104
17.10.08,06:38
Ako postupovať s preplatením cestovných lístkov v takomto prípade? Bola som vyslaná na SC do Bratislavy - školenie. Keďže som mala problémy s ubytovaním (bolo to na poslednú chvíľu), ubytovala som sa u rodinných známych, ktorý bývaju mimo BA a na školenie som dochádzala. Môžem si tento výdavok uplatniť v cestovnom príkaze? A je zamestnávateľ povinný mi tieto výdavky uhradiť? V podstate som ešte aj ušetrila na nocľažnom.:)
"Horí" mi termín, lebo už musím predložiť "cesťák".
ĎAKUJEM.
Chobot
17.10.08,07:48
Ako postupovať s preplatením cestovných lístkov v takomto prípade? Bola som vyslaná na SC do Bratislavy - školenie. Keďže som mala problémy s ubytovaním (bolo to na poslednú chvíľu), ubytovala som sa u rodinných známych, ktorý bývaju mimo BA a na školenie som dochádzala. Môžem si tento výdavok uplatniť v cestovnom príkaze? A je zamestnávateľ povinný mi tieto výdavky uhradiť? V podstate som ešte aj ušetrila na nocľažnom.:)
"Horí" mi termín, lebo už musím predložiť "cesťák".
ĎAKUJEM.

Jena zamestnávateľovi, ako ti to uzná. Môže ti to aj neuznať, lebo cieľ cesty bol BA a ty si sa nachádzala niekde inde. Na druhej strane ti mal zabezpečiť v BA ubytovanie. Ale osobne neverím, že v BA by bol problém s ubytovaním - zoženieš aj na poslednú chvíľu (osobne mám silné tušenie, že si chcela navštíviť tých známych, a to isté si môže myslieť aj zamestnávateľ). Takže treba ukecať zamestnávateľa a dohodnúť sa s ním. Z pohľadu legislatívy má pravdu zamestnávateľ, ak by ti zamietol preplatiť cest. lístky, lebo ti určil cieľ cesty a ty si si zmenila trasu aj cieľ. Keby sa ti cestou k tým známym niečo stalo, zamestnávateľ nenesie zodpovednosť.

Predstav si, keď to trochu preženieme - vyšle ťa do BA. Ty si poobede budeš chcieť pozrieť Viedeň, tak po školení sa tam odvezieš, pozrieš mesto a ubytuješ sa. Ubytovanie si zaplatíš sama a ráno prídeš do BA na školenie. Od zamestnávateľa budeš žiadať preplatiť cestovné? A argumentovať, že veď ubytko si si platila sama a ušetrila si zamestnávateľovi?

Prečo si o mieste ubytovania neinformovala zamestnávateľa vopred? Netvrď mi, že si prišla do BA a potom si hľadala ubytovanie a keď si nenašla, tak si išla k známym. To si už musela vedieť dopredu, že k nim pôjdeš, tak prečo si sa nedohodla s nadriadeným?
zuzka0104
17.10.08,07:51
Ako postupovať s preplatením cestovných lístkov v takomto prípade? Bola som vyslaná na SC do Bratislavy - školenie. Keďže som mala problémy s ubytovaním (bolo to na poslednú chvíľu), ubytovala som sa u rodinných známych, ktorý bývaju mimo BA a na školenie som každý deň dochádzala. Môžem si tento výdavok uplatniť v cestovnom príkaze? A je zamestnávateľ povinný mi tieto výdavky uhradiť? V podstate som ešte aj ušetrila na nocľažnom.:)
"Horí" mi termín, lebo už musím predložiť "cesťák".
ĎAKUJEM.
plavčík
17.10.08,08:04
Myslím si, že nárok na cestovné lístky máš a kľudne si ho daj do vyúčtovania s tým, že ubytovanie si mala bezplatné.
Chobot
17.10.08,08:29
Ako postupovať s preplatením cestovných lístkov v takomto prípade? Bola som vyslaná na SC do Bratislavy - školenie. Keďže som mala problémy s ubytovaním (bolo to na poslednú chvíľu), ubytovala som sa u rodinných známych, ktorý bývaju mimo BA a na školenie som každý deň dochádzala. Môžem si tento výdavok uplatniť v cestovnom príkaze? A je zamestnávateľ povinný mi tieto výdavky uhradiť? V podstate som ešte aj ušetrila na nocľažnom.:)
"Horí" mi termín, lebo už musím predložiť "cesťák".
ĎAKUJEM.

Nezadávaj tú istú otázku v 2 rôznych témach. Zbytočne potom zneprehľadňuješ poradu zakladaním duplicitných tém.

Preto som ti spojil obe témy do jednej.
zuzka0104
17.10.08,08:50
Samozrejme, že som vedela, že budem bývať u známych. Vedela som to deň dopredu o 20:00. Mohla som sa ubytovať v hoteli, ktorý bol na druhej strane BA a cez celú BA dochádzať. Alebo byť na ubytovni pre robotníkov, nejaký internát a jedna sprcha na poschodí. Niekedy je problém narýchlo vybaviť ubytovanie, zvlášť keď to tam nepoznáš.