Bianka1
15.10.08,07:05
Dobrý deň ,

najneskôr do 31.12.2009 je potrebné podať návrh Na Okresný súd do obchodného registra na zmenu ZI z Sk na euro.Je to bez poplatkov .

Chcem sa opýtať či sme povinný aj zmeniť zakladateľskú listinu , ( je len 1 spoločník) a tú aj dať ako prílohu k návrhu ?
A aké ešte povinnosti vyplývajú z tejto zmeny pre s.r.o.?

Ak by ste niekto mal môžete sem priložiť vzor návrhu .
Ďakujem
silmol
23.09.09,08:53
Dobrý deň všetkým
chcela by som sa opýtať-neviem či som to správne pochopila: Ak sa nemení výška ZI tak stačí poslať vyplnenú prílohu č.30/súhlas/ + overené podpisy konateľov a ak sa menila výška ZI tak prílohu č.29/návrh na zmenu/ + zakladateľskú listinu alebo spoločenskú zmluvu + overené podpisy. Je to tak správne?
Dík
grammatika
23.09.09,09:03
Dobrý deň všetkým
chcela by som sa opýtať-neviem či som to správne pochopila: Ak sa nemení výška ZI tak stačí poslať vyplnenú prílohu č.30/súhlas/ + overené podpisy konateľov a ak sa menila výška ZI tak prílohu č.29/návrh na zmenu/ + zakladateľskú listinu alebo spoločenskú zmluvu + overené podpisy. Je to tak správne?
Dík

no nie tak vcelku..
Ono sa nemení výška ZI ani pri 29 či 30
30 slúži na to, že bude ZI zapísané na 6 desatinných miest. Osobne mne sa to moc nepáči, nakoľko programové vybavenie účtovníctva uvádza na účtoch 2 desatinné miesta a potom by som v poznámkach k závierke musela uvádzať tento rozdiel...

29 Ti umožňuje zaokrúhliť ZI až na celé eurá.
Skús si pozrieť túto tému a môj príspevok, ak by si sa rozhodla použiť 29:
http://www.porada.sk/t88018-p73-premena-menovitych-hodnot-zakladneho-imania-v-s-r-o.html#post1109027
silmol
23.09.09,09:32
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď-takže pri tej 29 stačí poslať to čo si uviedol /-a//neviem/ v tej tvojej odpovedi a keď nemám spoločenskú zmluvu lebo ja som tu ešte vtedy nebola keď vznikla firma tak čo s tým? Treba ju aj tak poslať-oni v OR ju nemajú keď bol zápis do OR pri vzniku firmy a nebola žiadna zmena max.zmena konateľa?
silmol
06.11.09,09:42
Keď ste už niekto podávali návrh na premenu ZI tak by som sa chcela opýtať čo ste písali na prvú stranu ako navrhovateľa? Musím tam napísať obidvoch konateľov ak ich spoločnosť má 2, alebo stačí iba 1? A ešte by som chcela vedieť či sa tam splatenie vkladov spoločíkov vypisuje aktuálne alebo podľa pôvodnej spoloč.zmluvy. Vysvetlím: na SZ majú ZI vo výške 200.000,-Skk ale splatenú čiastku iba 100.000,- a zvyšnú sumu 100.000,-Sk majú splatiť do 5 rokov čo už prešlo. Teraz ho teda majú splatené celé čo v tej SZ ešte nemali.Čo sa tam píše?