Janette
15.10.08,07:49
Dobrý deň,

len s chcem opýtať, kam sa malo poslať potvrdenie o návšteve školy na účely prídavku na dieťa?
Ďakujem
willma
15.10.08,05:51
Úrad práce sociálnych vecí a rodiny a už včera bolo neskoro.
Janette
15.10.08,06:04
Áno viem, do konca septembra.
bobino38
15.10.08,06:23
Nikdy nie je neskoro, potvrdenie môžte odovzdať, prídavky budú vyplatené aj spätne.
AnnaK
15.10.08,06:32
Nikdy nie je neskoro, potvrdenie môžte odovzdať, prídavky budú vyplatené aj spätne.
Súhlasím, ak to odovzdáš čo najskôr, prídavky budú vyplatené aj spätne. A ešte pre zaujímavosť, ak náhodou tvoje dieťa študuje na VŠ a poberá sociálne štipendium, hneď si vypýtaj aj potvrdenie o vyplácaných prídavkoch na deti za rok 2007, vydávajú aj doklad o prídavkoch vyplatených doteraz. Niektoré vysoké školy to vraj začali požadovať pri výpočte výšky štipendia, zrejme aby vedeli počet vyživovaných detí v rodine.
AdrianaA
20.04.09,08:00
Ako je to s prídavkami, ak dieťa nastúpilo na SOU 1-ročník, rodičia v septembri poslali potvrdenie o návšteve školy do soc.poisťovne a následne v októbri dieťa prestalo chodiť do školy - záškoláctvo a následne mu rodičia vybavili prerušenie štúdia.
osky
20.04.09,09:14
potvrdenie o navsteve skoly-v konkretnej skole na studijnom oddeleni maju na to originalne tlacivo.to si ziak alebo rodic vyolni a oni ti to potvrdia razitkom.
nosila som take domov pocas celeho svojho studia na strednej i na akademii.
AdrianaA
20.04.09,10:06
potvrdenie o navsteve skoly-v konkretnej skole na studijnom oddeleni maju na to originalne tlacivo.to si ziak alebo rodic vyolni a oni ti to potvrdia razitkom.
nosila som take domov pocas celeho svojho studia na strednej i na akademii.
No , mne sa jedná o to, či sa môže nejakým spôsobom dozvedieť soc.poisť. o tom, že dieťa nechodí do školy , resp. že má prerušené štúdium a môžu rodičom odobrať rodiiné prídavky resp. žiadať o vrátenie rod.prídavkov.
ivka70
20.04.09,10:15
No , mne sa jedná o to, či sa môže nejakým spôsobom dozvedieť soc.poisť. o tom, že dieťa nechodí do školy , resp. že má prerušené štúdium a môžu rodičom odobrať rodiiné prídavky resp. žiadať o vrátenie rod.prídavkov.
Rodicia su povinni prerusenie studia socialnej poistovni nahlasit.

Ak to neurobili, poberaju pridavky neopravnene /a mozno aj danovy bonus/, tieto pridavky su povinni vratit ako neopravnene poberane.

A dozvediet sa to mozu, napr. od skoly.
Pridavky su rodicia povinni vratit aj neskor, nie je to len o aktualnom nahlaseni.
katka50
20.04.09,10:21
Rodicia su povinni prerusenie studia socialnej poistovni nahlasit.

Ak to neurobili, poberaju pridavky neopravnene /a mozno aj danovy bonus/, tieto pridavky su povinni vratit ako neopravnene poberane.

A dozvediet sa to mozu, napr. od skoly.
Pridavky su rodicia povinni vratit aj neskor, nie je to len o aktualnom nahlaseni.
Ja len opravím, že prídavky nevypláca soc. poisťovňa, ale Úrad práce, rodiny a soc. vecí.
katka50
20.04.09,10:25
Ako je to s prídavkami, ak dieťa nastúpilo na SOU 1-ročník, rodičia v septembri poslali potvrdenie o návšteve školy do soc.poisťovne a následne v októbri dieťa prestalo chodiť do školy - záškoláctvo a následne mu rodičia vybavili prerušenie štúdia.
Do 16 r. je povinná školská dochádzka !
Zákon 29/1984 § 34 ods. 3
(3) Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najdlhšie do konca školského roku, v ktorom žiak dovŕšil 16 rokov veku, ak tento zákon neustanovuje inak (§ 61a ods. 1). Absolvovanie nultého ročníka v základnej škole sa považuje ako prvý rok plnenia povinnej školskej dochádzky.
ivka70
20.04.09,12:48
Nikdy nie je neskoro, potvrdenie môžte odovzdať, prídavky budú vyplatené aj spätne.
Rodinne pridavky sa vyplacaju iba pol roka dozadu.
Takze cim skor odnesiete potvrdenie, tym lepsie.
ivka70
20.04.09,12:51
Do 16 r. je povinná školská dochádzka !
Zákon 29/1984 § 34 ods. 3
(3) Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najdlhšie do konca školského roku, v ktorom žiak dovŕšil 16 rokov veku, ak tento zákon neustanovuje inak (§ 61a ods. 1). Absolvovanie nultého ročníka v základnej škole sa považuje ako prvý rok plnenia povinnej školskej dochádzky.
Ak ale uz posielali potvrdenie o navsteve skoly, dieta uz muselo mat viac ako 16 rokov.
Dovtedy naozaj potvrdenie nebolo potrebne.
katka50
20.04.09,13:26
Ak ale uz posielali potvrdenie o navsteve skoly, dieta uz muselo mat viac ako 16 rokov.
Dovtedy naozaj potvrdenie nebolo potrebne.
Ja som len reagovala na to, že bol v 1. ročníku na SOU a niektoré školy vydávajú potvrdenia automaticky.
Spowner
20.06.10,19:03
Zdravim, nechcel som zakladat novu temu tak pisem sem. Tento rok som maturoval (zmaturoval som) a cez prazdniny chcem ist na brigadu. Vyzaduju odo mna potvrdenie o navsteve skoly. Bol som za svojim triedny profesorom, ktory nam ho daval minule roky bezproblemovo, ale odmietol mi ho dat "lebo mu to povedalo vedenie skoly, ze ho nemaju vydavat stvrtakom". Podla mojich info som ziakom danej skoly az do septembra tak mi ho musia vydat?
veronikasad
20.06.10,19:15
Zdravim, nechcel som zakladat novu temu tak pisem sem. Tento rok som maturoval (zmaturoval som) a cez prazdniny chcem ist na brigadu. Vyzaduju odo mna potvrdenie o navsteve skoly. Bol som za svojim triedny profesorom, ktory nam ho daval minule roky bezproblemovo, ale odmietol mi ho dat "lebo mu to povedalo vedenie skoly, ze ho nemaju vydavat stvrtakom". Podla mojich info som ziakom danej skoly az do septembra tak mi ho musia vydat?
Zrejme by si si mal so sebou zobrať zákon o prídavku na dieťa, na základe ktorého si nezaopatreným dieťaťom = študentom do konca školských prázdnin po skončení štúdia na strednej škole. (neplatí ak sa zaeviduješ na úrade práce alebo uzatvoríš pracovnú zmluvu so zamestnávatelom)