Renatkak
15.10.08,07:50
Ahojte, kde by sa mal prihlasiť živnostník, ktorý ide prdávať alkoholické nápoje?na colný úrad?

Ďakujem
Danielle369
15.10.08,06:02
ano musí sa zaregistrovať na colnom úrade.., tam dostane registračné číslo.
iriska
15.10.08,06:07
... a každý mesiac podávať hlásenie o príjme, výdaji.... liehu. je to zábava :)
Renatkak
15.10.08,06:12
Ďakujem
lenkak
15.10.08,07:09
ak budú lievané, nezabudnúť na hygienikov, ináč každá prevádzka sa nahlasuje aj na hygiene.
nika.sum
19.11.08,05:47
Dobry den, nechcem otvarat novu temu, budeme uzatvarat k 31.12.08 prevadzku, je nejaky formular na ziadost o odnatie povolenia alebo to staci listom oznamit do 15 dni od uzavretia?
nika.sum
21.11.08,12:18
Poradi mi prosim niekto?
Muška
21.11.08,13:20
(8) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj (ďalej len "držiteľ povolenia na predaj"), je povinná každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 4 písm. a) a podľa odseku 5 písm. b) a c) oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku. Zmenu údajov podľa odseku 5 písm. a) je držiteľ povolenia na predaj povinný oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa podania návrhu na zmenu údajov príslušnému orgánu.


(16) Ak držiteľovi povolenia na predaj zaniklo povolenie na predaj podľa odseku 14, môže zásoby spotrebiteľského balenia predať s písomným súhlasom colného úradu len držiteľovi povolenia alebo registrovanej osobe, pričom sa § 47 ods. 19 a odsek 20 písm. a) nepoužijú. Rovnako postupuje aj správca konkurznej podstaty alebo súdny exekútor, alebo iná osoba, ak pri výkone rozhodnutia predávajú spotrebiteľské balenie.
_________________
(4) Žiadosť o vydanie povolenia na predaj musí obsahovať
a) identifikačné údaje žiadateľa a adresu umiestnenia jeho prevádzkarne, ak nie je totožná so sídlom alebo s trvalým pobytom žiadateľa,

(14) Povolenie na predaj zaniká dňom
a) úmrtia fyzickej osoby alebo dňom nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia súdu o vyhlásení fyzickej osoby za mŕtvu, ak nepokračujú v živnosti dedičia alebo súdom ustanovený správca dedičstva,
b) zániku živnostenského oprávnenia, /42b/
c) nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia súdu o vyhlásení konkurzu,
d) nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o odňatí povolenia na predaj.
nika.sum
25.11.08,12:56
Dakujem za odpoved, len som chcela vediet ci to staci listom?
mattto
06.02.09,19:46
musí sa registrovať na CÚ aj predajca piva? - čapovanie piva v stánku? v zákone som sa dočítal iba o % alkoholu a pod., neviem, či tam spadá aj pivo

už som to našiel, pivo netreba :) ak by som sa mýlil, dajte vedieť, ďakujem