tazba
15.10.08,09:56
dobry den chcel by som sa opytat, ake nalezitosti si mam k dnesnemu dnu vybavit ked som sa dnes stal oficalne zivnostnikom, viem ze nieco do institucii nahlasuje urad, len sa pytam pre istotu aby som na nieco nezabudol, lebo na zdravotke mi povedali ze mam doniest rozhodnutie o ukonceni absolventskej praxi a zivnostensky list, tak neviem ci to mam dolozit dnes alebo tam staci len zavolat, za odpoved Vam velmi pekne dakujem
mysimis
15.10.08,09:21
Živnostenský úrad nahlási do ZP a na DÚ len v tom prípade, ak si o to požiadaš. Ak si o to nepožiadal musíš si zájsť do príslušnej ZP so ŽL a prihlásiť sa ako živnostník. Na DÚ sa tiež musíš zaregistrovať a požiadať o DIČ. Odporúčam sa prihlásiť aj do SP, ale len na dobrovoľné nemocenské poistenie.
tazba
15.10.08,09:52
Velmi pekne dakujem. Este sa chcem opytat dokedy sa treba nahlasit na DÚ a ci to musi byt v danom okrese kde byvam alebo na tom nezalezi, lebo ja som od Presova ale momentalne som v Blave.
tuta
15.10.08,16:01
(1) Fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá na území Slovenskej republiky získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie 9) je povinná požiadať miestne príslušného správcu dane o registráciu do 30 dní od získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie. Na účely tohto zákona sa za deň získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie považuje deň, keď je fyzická osoba alebo právnická osoba podľa osobitných zákonov oprávnená začať podnikať na území Slovenskej republiky.
Na DÚ sa nahlasuješ v mieste trvalého bydliska.
tazba
21.10.08,11:29
Dobry den , chcel by som sa opytat ze co je lepsie robit pracu na zivnost alebo byt ako zamestnanec, lebo od 15 som zivnostnik a v praci si mozem vybrat ci budem to alebo to, dalej, ak by som bol v praci zamestnanec a popri tom zivnostnik ako je to s odvodmi??? ak mi niekto poradi bol by som velmi rad, DAKUJEM
wagner
25.10.08,19:07
Chcela by som vedieť, či sa dá o živnosť požiadať od presného dátumu. Napr.chcela by som začať podnikať od 7.1. Môžem požiadať v polovici decembra o vydanie ŽL s týmto dátumom?
Anja111
26.10.08,13:15
Chcela by som vedieť, či sa dá o živnosť požiadať od presného dátumu. Napr.chcela by som začať podnikať od 7.1. Môžem požiadať v polovici decembra o vydanie ŽL s týmto dátumom?
Áno, môžeš.
wagner
26.10.08,18:53
Ďakujem