MIRKA
12.05.05,09:33
Žiadala som na DÚ o kompenzáciu preplatku z daňového priznania za rok 2004 a preddavku na 1.Q 2005. Neurobili to a poslali teraz na účet plnú sumu preplatku, takže nemáme zaplatený preddavok. Som rozčúlená... Urobila som niečo zle. Som sa predtým informovala, či to je možné a povedali, že áno, aby som poslala oznámenie a oni sa na mňa vy....

Máte s tým niekto skúsenosti? Ako to robí váš DÚ???
Daska
12.05.05,07:35
Ja to tak robim bezne a vzdy mi vyhoveli.
vladan
12.05.05,07:47
aj mne to vždy započítali ... práve dnes mi prišlo od nich oznámenie, že na základe mojej žiadosti to započítajú s preddavkami
vladan
12.05.05,07:48
Žiadala som na DÚ o kompenzáciu preplatku z daňového priznania za rok 2004 a preddavku na 1.Q 2005. Neurobili to a poslali teraz na účet plnú sumu preplatku, takže nemáme zaplatený preddavok. Som rozčúlená... Urobila som niečo zle. Som sa predtým informovala, či to je možné a povedali, že áno, aby som poslala oznámenie a oni sa na mňa vy....

Máte s tým niekto skúsenosti? Ako to robí váš DÚ???
chcem sa spýtať, ako si im tú žiadosť doručila? osobne na podateľňu alebo doporučeným listom?
tibor
12.05.05,07:51
presne ako píše Vladan - dal som žiadosť osobne u správkyne - stačilo mi jej slovo na základe dobrých vzťahov - a dnes mám nejaké avízo na doporučenú poštu - verím tomu, že je tam vyrozumenie a odsúhlasenie. tiež som neplatil preddavky za apríl...
viktoria
12.05.05,07:57
Ja mám s nemenovaným DÚ podobné skúsenosti. Nerešpektujú zákony a šíria nepravdivé informácie. Postupujem tak ako mi kážu a tvárim sa že ja som urobila chybu a nepoznám zákony, alebo ich ignorujem, a postupujem podľa svojho uváženia, ale nie vždy sa to oplatí.
MIRKA
12.05.05,08:06
chcem sa spýtať, ako si im tú žiadosť doručila? osobne na podateľňu alebo doporučeným listom?
osobne do podateľne, myslím, že priamo s daňovým priznaním

stalo sa mi to na DÚ Malacky a DÚ BA VI. V BA pvedali, že som nemala vypisovať oddiel XV. (žiadosť o vrátenie preplatku). v obidvoch prípadoch výška preddavku bola nižšia, ako preplatok...
vladan
12.05.05,08:11
V BA povedali, že som nemala vypisovať oddiel XV. (žiadosť o vrátenie preplatku).tak podľa tohto mohli považovať za dôležitejšie daňové priznanie ako žiadosť ... ak si do daňového priznania uviedla, že chceš preplatok vrátiť, asi väčšiu mieru dôležitosti má info v daňovom priznaní
MIRKA
12.05.05,08:12
presne ako píše Vladan - dal som žiadosť osobne u správkyne - stačilo mi jej slovo na základe dobrých vzťahov - a dnes mám nejaké avízo na doporučenú poštu - verím tomu, že je tam vyrozumenie a odsúhlasenie. tiež som neplatil preddavky za apríl...
v BA sa manžel dohodol priamo s jeho správkyňou, ktorá ešte tvrdila, že veď ona to pekne všetko vidí v PC a teda vykompezuje. najprv nechcela ani žiadosť, po druhom telefonáte už chcela a do tretice to takto ....
MIRKA
12.05.05,08:17
tak podľa tohto mohli považovať za dôležitejšie daňové priznanie ako žiadosť ... ak si do daňového priznania uviedla, že chceš preplatok vrátiť, asi väčšiu mieru dôležitosti má info v daňovom priznaní
no hej, lenže keby som to tam neuviedla, tak mi pošlú peniaze poštou, čo trvá zase dlhšie a ja ich potrebujem. lenže to ich samozrejme netrápi. a ešte, keby hodili lepší pokec k daňovému (že nevypisovať v prípade kompenzácie), tak by sa to nemuselo stať.

Vy ste ten oddiel nevypisovali???
vladan
12.05.05,08:23
no hej, lenže keby som to tam neuviedla, tak mi pošlú peniaze poštou, čo trvá zase dlhšie a ja ich potrebujem. lenže to ich samozrejme netrápi. a ešte, keby hodili lepší pokec k daňovému (že nevypisovať v prípade kompenzácie), tak by sa to nemuselo stať.
Vy ste ten oddiel nevypisovali???
my sme právnická osoba, také v daňovom priznaní nemáme :D

... teraz neviem ani ja, či ste chceli peniaze vrátiť alebo započítať ... ak si to uviedla v daňovom priznaní ako žiadosť o vrátenie preplatku na bankový účet, tak asi DÚ postupoval podľa tejto žiadosti
MIRKA
12.05.05,08:31
my sme právnická osoba, také v daňovom priznaní nemáme :D

... teraz neviem ani ja, či ste chceli peniaze vrátiť alebo započítať ... ak si to uviedla v daňovom priznaní ako žiadosť o vrátenie preplatku na bankový účet, tak asi DÚ postupoval podľa tejto žiadosti
keby nám započítali preddavok s preplatok, aj tak nám stále vychádzalo, že nám vrátia cca 100,000.- a tie som chcela poslať na účet.

ale som to vyriešila k mojej spokojnosti: uhradíme to čo najskôr a sankčný úrok vychádza tak malý, že nám ho nevyčíslia :-)
Ľuba
12.05.05,09:26
Mne to započítali sami (nezaplatila som preddavok na 1Q 2005), bez žiadosti. Len mi poslali papier o zápočte.
pyton
12.05.05,09:29
Ja som žiadosť o vrátenie nevypisovala.
Telefonicky mi povedali, že to automaticky dajú na tie preddavky, tak nič špeciálne ohľadne toho som nevypisovala.
pyton
12.05.05,09:30
Tak papier o zápočte mi ešte neprišiel.
valientova
13.05.05,12:40
Kedy mám platiť preddavky na daň z príjmu ako PO za rok 2004?/daňová povinnosť bola do 500 000.-/
Evaman
13.05.05,14:33
Ja som dnes bola na DÚ KE 1 podať opravný Q. prehľad za 1.štvrťrok na preddavky, lebo soft mi vyhodil blbosť a keďže som absolútne nestíhala sa na to pozrieť do 30.4. tak som podala s vedomím "tú blbosť", že veď dám opravný. Tak som zašla za pani , ktorá to má na starosti,s ktorou som už mimochodom viackrát prišla do styku a bola naozaj veľmi milá a ochotne mi celý výkaz opravila a ešte mi aj poradila. Ja som to už len prepísala a odovzdala do podateľni na potvrdenie. Takže vínimky určite existujú aj na daňových úradoch.
ricij
13.05.05,14:53
Ja som dnes bola na DÚ KE 1 podať opravný Q. prehľad za 1.štvrťrok na preddavky, lebo soft mi vyhodil blbosť a keďže som absolútne nestíhala sa na to pozrieť do 30.4. tak som podala s vedomím "tú blbosť", že veď dám opravný. Tak som zašla za pani , ktorá to má na starosti,s ktorou som už mimochodom viackrát prišla do styku a bola naozaj veľmi milá a ochotne mi celý výkaz opravila a ešte mi aj poradila. Ja som to už len prepísala a odovzdala do podateľni na potvrdenie. Takže vínimky určite existujú aj na daňových úradoch.Ahoj a povieš aj ako sa volala? Alebo aspoň aké máš písmeno? Bo mám tam jednu bývalu frajerku, či to ne ona.:D :D :D
Ivenka
13.05.05,18:09
Ricij, niekedy je ozaj dobré byť mužom ak sedia na úradoch ženy:( Mam na DU KE IV takú "milú" pani, že pred návštevou ma rozbolí hlava potom sa tvárim akoby som mala skončených iba 9 tried a potom už dostávam závrate. Ale chodila som aj na DU I a bola som spokojnejšia. Ale nevyberiem si.
Valientova - už som písla v teme preddavky a som teraz na pochybach. Dočítala som sa, že bolo treba zaplatiť do 2,5, za 1.Q ale iní písali, že do 30,6,05
Zabudla som tu nešťastnú knihu v práci.
MIRKA
14.05.05,07:38
tomu, kto to s nimi "vie", patri svet... alebo peniaze???

moj svokor si po roku chodenia a prosikania na DU vybavil odpustenie penalov (aj 70 tis. potesi) :)
Kika2
14.05.05,10:19
Doporucujem vzdy v predstihu podat ziadost o vratenie popripade uplatnenie preplatku na dani a to 30 dni pred terminom danovej povinnosti, kedze DU na zaklade ziadosti danovnika ma povinnost vydat rozhodnutie o pouziti ci vrateni preplatku na dani do 30 dni odo dna dorucenia ziadosti na DU. Ak nestihate tento termin, doporucujem splnit si danovu povinnost i ked je jasne, ze v dalsiom zdan.obdobi budete mat nadalej preplatok ale ako vzdy ide o to ako sa rozhodne vas spravca dane, pretoze uz nie je povinnost DU vam vyrubit penale za nedodrzanie dan. povinnosti ale moze vyrubit.....t.j.nemusi!!!
Paula
14.05.05,18:18
To je pravda, treba v predstihu konať. Aj preddavky na daň sa dajú "stopnúť" v priebehu roka, keď sa koncom aktuálneho roka predloží predbežný HV a žiadosť o ich ďalšie neplatenie.