ptooo
15.10.08,12:27
Dobrý deň prosím o radu resp. o potvrdenie či uvažujem správne. Mám zamestnanca ktorý pracuje iba jednu hodinu týždenne. / učiteľ náboženstva /.
Ak by som postupovala podľa ZP nemá nárok ani na jeden deň dovolenky pretože neodpracuje 60 dní v roku, ani 22 dní, za ktoré mu patrí alikvotná časť dovolenky. Program v ktorom spracuvávam mzdy dal alikvotnú časť - za odpracované celé mesiace, teda 11,25 dní. Podľa mňa to nie je správne. Poraďte. Ďakujem
Tweety
15.10.08,10:29
Dobrý deň prosím o radu resp. o potvrdenie či uvažujem správne. Mám zamestnanca ktorý pracuje iba jednu hodinu týždenne. / učiteľ náboženstva /.
Ak by som postupovala podľa ZP nemá nárok ani na jeden deň dovolenky pretože neodpracuje 60 dní v roku, ani 22 dní, za ktoré mu patrí alikvotná časť dovolenky. Program v ktorom spracuvávam mzdy dal alikvotnú časť - za odpracované celé mesiace, teda 11,25 dní. Podľa mňa to nie je správne. Poraďte. Ďakujem
§ 105
Dovolenka za odpracované dni
Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.

Chobot
15.10.08,10:31
Dobrý deň prosím o radu resp. o potvrdenie či uvažujem správne. Mám zamestnanca ktorý pracuje iba jednu hodinu týždenne. / učiteľ náboženstva /.
Ak by som postupovala podľa ZP nemá nárok ani na jeden deň dovolenky pretože neodpracuje 60 dní v roku, ani 22 dní, za ktoré mu patrí alikvotná časť dovolenky. Program v ktorom spracuvávam mzdy dal alikvotnú časť - za odpracované celé mesiace, teda 11,25 dní. Podľa mňa to nie je správne. Poraďte. Ďakujem

A on má normálne pracovnú zmluvu? Na aký úväzok?
ptooo
16.10.08,09:33
áno má pracovnú zmluvu na 8,69 %, druhý na 4.34 %. Zamestnávateľ to nechce riešiť cez dohodu o pracovnej činnosti. ďakujem