Ovena1
15.10.08,12:28
Pri platbe za PHL na benzínke v zahraničí akceptovalo majiteľovi jednu kartu a to k osobnému účtu. Doniesol mi blok z registračky - potvrdená platba kartou a výpis z osobného účtu. Je možné túto platbu riadne zahrnúť v účtovníctve? - JU.
V prípade že áno, zaevidujem osobný účet ako ´další účet v banke s tým, že na ňom bude len táto platba a žiadne zostatky?
alicacka
15.10.08,10:53
Ja som sa s tým už tiež stretla. Podľa mňa netreba zaviesť ďalší účet, lebo je to osobný účet a nie podnikateľský. Len si prefoťte výpis z jeho osobného účtu, na ktorom táto platba figuruje a zaúčtujte to do výdavkov v hotovosti. Veď on si túto sumu môže vybrať z pokladne firmy. Ale možno niekto bude mať lepší návrh.
alicacka
15.10.08,10:59
Veď to práve hovorím.
Ovena1
15.10.08,11:50
Ak som správne pochopila - zaúčtovať ako platbu v hotovosti s priložením spomínaných dokladov /kópia výpisu + blok/
Tweety
15.10.08,11:52
Ak som správne pochopila - zaúčtovať ako platbu v hotovosti s priložením spomínaných dokladov /kópia výpisu + blok/
Kópiu výpisu netreba, stačí bloček za platbu kartou. Zaúčtuješ to ako výdaj cez pokladňu.
Ovena1
15.10.08,12:05
V´daka za odpovede.
accounte
16.10.08,10:09
Kópiu výpisu netreba, stačí bloček za platbu kartou. Zaúčtuješ to ako výdaj cez pokladňu.
takže sa môže v najnutnejšom prípade brať v relevantný účtovný prípad platba kartou, ktorá nieje vytvorená pre podnikateľský subjekt, ale napr. vlastník karty je zamestnanec, alebo je to osobná karta?
ďakujem za odpoveď
Tweety
16.10.08,11:08
takže sa môže v najnutnejšom prípade brať v relevantný účtovný prípad platba kartou, ktorá nieje vytvorená pre podnikateľský subjekt, ale napr. vlastník karty je zamestnanec, alebo je to osobná karta?
ďakujem za odpoveď
Áno, ale nie len v najnutnejšom prípade, je to doklad o nákupe rovnako, ako by zamestnanec platil zo svojej hotovosti.