AdkaJ
12.05.05,09:57
Súhlasy dotknutých osôb nemám robené formou dodatku k prac. zmluve, ale podpisovali mi zvlášť tlačivo (v júli 2004). Je to OK?
K akému dátumu by to najviac vyhovovalo k 1.3.2003? Aj poverená som bola v júli 2004. S akým dátumom mám vydať smernicu, aby to bolo ako tak v poriadku?
Ďakujem, ďakujem...
Hlinkovx
12.05.05,08:36
súhlas od zamestancov mám urobený tak..
že nemám uvedený presný dátum...
ale mám tam formuláciu v tom zmysle..
že tento súhlas nadobúda účinnosť dňom platnosti zákona o OOU ...alebo dňom nástupu do zamestania
lenkak
12.05.05,10:06
Ja mám tiež dátum deň nástupu do zamestnania.
Bionda
12.05.05,10:37
Aj má byť dátum podľa nástupu do zamestnania.
Hlinkovx
12.05.05,11:07
Myslela som to tak ...že keď máš niekoho zamestnaného napr.od 1. 6.1993 ...nemôžeš mu dať podpísať papier SÚHLAS o poskytnutí OU ... k tomu dátumu 1.6.1993 , keď zákon 428/2002 Z.z. je účinný od 1.9.2002 zato buď sa riadiť dátumom nástupu do zamestnania...alebo potom prvou účinnosťou vyššie uvedeného zákona
aladin
12.05.05,11:33
ja som do suhlasu dal retroaktivitu, že... v prípade ak udaje boli spracovane pred podpisom na vyssie uvedený učel zamestnanec to berie na vedomie a suhlasí s tým.... s ich spracovaním a pri podpise som dal datum ked sa to podpisovalo tusím 5.12.2004
AdkaJ
12.05.05,12:49
Ďakujem všetkým.
Medzi tým sa mi podarilo spojiť s milým p. Michlíkom na U na OOÚ a ten mi povedal, že ak bola osoba poverená napr. v min. roku, bolo by dobré k 1.5.2005 aktualizovať poverenie a oznámenie prevádzkovateľa o poverení zaslať tiež s dátumom 1.5.2005. Taktiež mi povedal, že písomný súhlas dotknutých osôb bola "nadpráca" nakoľko dávajú súhlas s používaním os. údajov podpisom prac. zmluvy.

Ďakujem všetkým!
Hlinkovx
12.05.05,16:00
Ďakujem všetkým.
Medzi tým sa mi podarilo spojiť s milým p. Michlíkom na U na OOÚ a ten mi povedal, že ak bola osoba poverená napr. v min. roku, bolo by dobré k 1.5.2005 aktualizovať poverenie a oznámenie prevádzkovateľa o poverení zaslať tiež s dátumom 1.5.2005. Taktiež mi povedal, že písomný súhlas dotknutých osôb bola "nadpráca" nakoľko dávajú súhlas s používaním os. údajov podpisom prac. zmluvy.

Ďakujem všetkým!lenže v prac. zmluve nemusíš mať nič o OU...a vtedy by to mohol byť problém
nikulik
09.11.05,06:15
Mala by som na Vás jednu otázočku, keď dám podpísať zamestnancom súhlas na spracovanie osobných údajov, tak to vyhotovujem dvojmo, jedno zamestnavatelovi a jedno necham zamestnancovi? Lebo ja som im to už totižto dala podpísať, ale len 1 suhlas, mám aj zamestnancom dať tento suhlas, aby to mali?
lenkak
09.11.05,15:18
Stačí len 1x pre zamestnávateľa.
Lila
10.11.05,06:56
Ja som bezpečnostný projekt a smernice napísala s dátumom, kedy sme začali prvý krát používať os.údaje zamestnancov. t.j. 3/2004 . Tvárime sa , že máme všetko čo treba a akosi sme pozabudli na prihlásenie inf. systému, tak sme ho prihlásili až v 5/2005.
Na tejto prihláške sme aj uviedli dátum, kedy sme riadne začali používať inf. systém t.j. 3/2004 . Dodnes nás Úrad na ochr. OÚ v Bratislave nezaregistroval. Kdesi som čítala, že tento úrad má do 31.12.2005 čas nato, kedy nás zeregistruje, prípadne si telefonicky overí či sme sa mali zaregistrovať. Viem, že z pohľadu prac. zmlúv to nemá opodstatnenie, ale my máme obchodné zmluvy , kúpnopredajné zmluvy s FO... .
Chcem sa opýtať, Vám hneď poslali odpoveď z tohto úradu, že Vám IS registrujú???????
RudolfB
03.01.06,10:25
Zdravím Vás. Všetko je super, ale čo rodinní príslušníci, manželka a deti zamestnanca? Niekedy je nutné dať zamestnávateľovi ich osobné údaje - ID určite (pre daňové veci, prídavky a tak.) Ako to riešiť so súhlasom v tomto prípade? Vďaka za reakcie