sothar
15.10.08,13:26
Ahojte,

V lete sa mi stala nehoda, resp. ani nie tak mne ako mojej motorke. Nechala som ju na parkovisku kde do nej nacuval chlap autom. Priznal si vinu, skoda nevyzerala velka, nikto sa nezranil teda nevolali sme policiu. Nahlasil to do svojej poistovne (kooperativa), technik prisiel poskodenu motorku pofotit (slovexperta), dala som ju opravit a faktury odniesla do poistovne.

Velmi neprijemne ma vsak prekvapilo stanovisko poistovne, kde podla nich "rozsah a charakter skod nezodpoveda popisanej nehode a teda povazuju narok na nahradu skody za neopravneny". Stanovisko nezmenili ani po odoslani ziadosti o presetrenie.

Chcem sa teda spytat Vas, ci nemate podobnu skusenost. Ako teraz postupovat? Od koho vymahat nahradu skody? Od poistovne, od vinnika?

Oslovila som uz niekolko pravnikov, no ziadny nemal skusenosti s takymto pripadom a vacsinou mi radili vymahat skodu od vinnika. Co sa mi zda dost nefer - chlap neusiel, nepoprel vinu, vsetky svoje povinnosti si splnil a ma predsa na to poistovnu aby tieto veci hradila zanho.

Budem velmi rada ak sa podelite o svoje skusenosti ak sa vam stalo nieco podobne, potesi pripadne aj kontakt na pravnika ktory sa takymito poistnymi udalostami zaobera a vedel by mi pomoct. Dakujem, Eva

Ospravedlnujem sa ak som to zle zaradila, ale nepodarilo sa mi najst ziadnu vhodnu kategoriu pre poistne zalezitosti.
Chobot
15.10.08,13:02
Ahojte,

V lete sa mi stala nehoda, resp. ani nie tak mne ako mojej motorke. Nechala som ju na parkovisku kde do nej nacuval chlap autom. Priznal si vinu, skoda nevyzerala velka, nikto sa nezranil teda nevolali sme policiu. Nahlasil to do svojej poistovne (kooperativa), technik prisiel poskodenu motorku pofotit (slovexperta), dala som ju opravit a faktury odniesla do poistovne.

Velmi neprijemne ma vsak prekvapilo stanovisko poistovne, kde podla nich "rozsah a charakter skod nezodpoveda popisanej nehode a teda povazuju narok na nahradu skody za neopravneny". Stanovisko nezmenili ani po odoslani ziadosti o presetrenie.

Chcem sa teda spytat Vas, ci nemate podobnu skusenost. Ako teraz postupovat? Od koho vymahat nahradu skody? Od poistovne, od vinnika?

Oslovila som uz niekolko pravnikov, no ziadny nemal skusenosti s takymto pripadom a vacsinou mi radili vymahat skodu od vinnika. Co sa mi zda dost nefer - chlap neusiel, nepoprel vinu, vsetky svoje povinnosti si splnil a ma predsa na to poistovnu aby tieto veci hradila zanho.

Budem velmi rada ak sa podelite o svoje skusenosti ak sa vam stalo nieco podobne, potesi pripadne aj kontakt na pravnika ktory sa takymito poistnymi udalostami zaobera a vedel by mi pomoct. Dakujem, Eva

Ospravedlnujem sa ak som to zle zaradila, ale nepodarilo sa mi najst ziadnu vhodnu kategoriu pre poistne zalezitosti.

Toto je klasika. Chybou bolo, že ste nevolali políciu. Bez policajného záznamu o nehode spravidla poisťovne zamietajú plnenia, lebo je tam hneď podozrenie na poisťovací podvod, keď nie je nezávislý svedok (polícia).

Teraz ti zostáva len žiadať poisťovňu ešte jeden - dva krát, ale neverím, že by si ich zlomila. Potom ti zostane len ten majiteľ auta - vinník. V konečnom dôsledku on spôsobil nehodu, tak by mal niesť finančné následky, ak tie za neho nikto nie je ochotný znášať (poisťovňa).

Už teraz budeš múdrejšia - nabudúce treba v každom prípade volať políciu, aj keď zákonný dôvod na to nie je, okrem prípadu, keď vinník je ochotný z vlastného vrecka uhradiť náklady na opravu - teda nie cez poisťovňu.
preboha
15.10.08,15:21
pošli mi sukromnu spravu - poradim
Chobot
15.10.08,23:01
pošli mi sukromnu spravu - poradim

A prečo nie verejne? :rolleyes: Iným to nepomôže?
Dáša_
16.10.08,04:22
Manžel riešil podobný prípad. Skončilo to na súde a trvalo to veeeľmi dlho. Polícia tiež nebola volaná, viník dokonca nechal iba svoju vizitku pri poškodenom aute. Poisťovna mala svoj posudok. Dal sa urobiť daľší posudok. Ten dal za pravdu poškodenému a tak nakoniec poisťovňa musela zaplatiť škodu (asi 5 tisíc) posudok a trovy zastúpenia.
Celé sa to ťahalo niekoľko rokov.
preboha
16.10.08,16:27
podľa môjho názoru nie.