joiner
12.05.05,10:05
Dobry den,

Chcem sa opytat ako by ste postupovali v mojom pripade. Som SZCO mam sukromne auto, ktore pouzivam na podnikanie, zaplatil som Cestnu dan.

Manzelka je tiez zivnostnicka a pracuje v jednej fy. Dost casto sa stava, ze ju nesiem do prace a aj z prace, hlavne ak robi poobede, kto by pustil zenu po desiatej autobusom.

Chcem vediet ci je nejako mozne to dat jej do nakladou taketo cesty ? Alebo to mam davat ako cestu ja a jej to fakturovat ? Alebo mate nejaky postup iny ? Pozor , manzelka nema vodicak a teda nevie ist sama...

Dakujem velmi pekne
ilona
12.05.05,11:47
Pochybujem,žeby daňováci kontrolovali vodičský preukaz manželky a podľa mňa
si môže uplatńovať náklady ako za prenajaté vozidlo,skús si dať hľadať prenajaté vozidlo,
tam je toho viacej
bepo
12.05.05,17:22
Z hľadiska DU je jedno či manželka má alebo nemá vodičák ale tebe by to nemalo byť jedno-ak ju pri cestnej kontrole alebo havárii chytia prídeš o vodičák ty.
ondrejvla
12.05.05,18:31
Z hľadiska DU je jedno či manželka má alebo nemá vodičák ale tebe by to nemalo byť jedno-ak ju pri cestnej kontrole alebo havárii chytia prídeš o vodičák ty.
Bepo - tam nejde o riadenie MV ale o DANENIE MV, resp. ako do nákladov! xi xi !
ondrejvla
12.05.05,18:34
Cestu z práce a do práce si nemôže účtovať do nákladov. Jedine, ak by išla vybavovať služby ku klientovi, prípadne cesty do poisťovní, na DÚ, pošta, uzatvorenie zmlúv, jednanie a iné...
Na túto tému tu už bolo viac debát, daj si vyhľadať napr.prenajaté auto...
joiner
16.05.05,06:14
Dakujem za rady, ale chcem napisat, ze nejedna sa o cestu do prace. Ako zivnostnik ide do "prace" znamena, ze ide na sluzobnu cestu, t.j. ku klientovy kazdy den.

Ide mi o to, ze ked jej ja prenajmem auto ide jedine o to, aby nekolidovali sluzobne cesty medzi mnou a nou, spravne to chapem ?

Palo