vilob
15.10.08,13:41
Dobrý deň. Nerada obťažujem, ale už skoro dve hodiny sa "mocem" po porade, a nikde som nenašla (alebo nepochopila?) jasnú a stručnú odpoveď na moju otázku:

Sro, ktorá poskytuje služby (nie sú uvedené v povinnosti používať reg.pokladnicu), vykonáva ako vedľajšiu činnosť aj predaj tovaru. Chápem, že na predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi je povinnosť používať reg. pokladnicu. Dá sa však táto povinnosť obísť spôsobom, že spotrebiteľovi vystavím na tovar faktúru, ku ktorej pripojím PPD s neskorším dátumom?
Melnick
15.10.08,11:54
vilob
15.10.08,12:04
nie, čo sa týka poskytovania služieb, povinnosť stále nemáme. len s tým tovarom sme si nie istý. zatiaľ to riešime vystavením faktúry+PPD s neskorším dátumom.
Ala
15.10.08,12:19
Urobila by som to tak isto. Je to OK.
tetrisss
15.10.08,15:56
Ja osobne si myslim, ze vsade tam, kde je predaj tovaru maloobchodny je potrebna registracna pokladna a to plati aj pre sluzby, podotykam, jedna sa o predaje a platby pre konecneho spotrebitela.
Samozrejme, co sa tyka sluzieb, su to len tie, ktore su vo vyhlaske vymenovane.
vilob
15.10.08,19:37
Čiže stále sa v tejto oblasti názory rozchádzajú. Kde by som mohla dostať nejaké jasné stanovisko-na daňovom úrade?
vilob
24.06.09,16:20
si predstavte, koľko času už prešlo od môjho príspevku, a ja som doposiaľ nikde nedostala žiadne jasné stanovisko. Z jednej strany počujem: Jednoznačne treba registračku. A z druhej strany zase: Pokiaľ vystavíte fa a PPD k nej s neskorším dátumom, je to ok..:-(
vilob
04.07.09,13:12
tak ako to vlastne má byť?
Anja111
04.07.09,13:20