milena brizova
15.10.08,13:49
Mám takýto problém:
Manžel prevádzkoval chránenú dielňu od roku 2000. Každý rok sme vydokladovali prevádzkové náklady. Od 1.11.2007 pozastavil živnosť na jeden rok. Vo februári 2008 sme podali žiadosť o preplatenie prevádzkových nákladov za rok 2007. Včera sme dostali vyjadrenie z ÚPSVaR a to také, že tieto náklady nám nepreplatia, lebo v čase podania žiadosti bola pozastavená živnosť. Ale nechápem prečo sa to takto zdôvodňuje, veď je to nelogické, keď sme žiadali náklady za obdobie, keď živnosť aj chránená dielňa normálne fungovala. Prosím poradí mi niekto?
milena brizova
21.10.08,10:32
Mám takýto problém:
Manžel prevádzkoval chránenú dielňu od roku 2000. Každý rok sme vydokladovali prevádzkové náklady. Od 1.11.2007 pozastavil živnosť na jeden rok. Vo februári 2008 sme podali žiadosť o preplatenie prevádzkových nákladov za rok 2007. Včera sme dostali vyjadrenie z ÚPSVaR a to také, že tieto náklady nám nepreplatia, lebo v čase podania žiadosti bola pozastavená živnosť. Ale nechápem prečo sa to takto zdôvodňuje, veď je to nelogické, keď sme žiadali náklady za obdobie, keď živnosť aj chránená dielňa normálne fungovala. Prosím poradí mi niekto?

Takze neviem, ci nikto nema skusenosti s takymto pripadom, ale mne sa to zda velmi nelogicke. Prosim, vyjadrite sa k tejto téme, lebo ma zaujima, ci sa na to nepozeram velmi jednostranne. Dakujem
Milan Benka
21.10.08,10:46
Na UPSVaR logiku nehľadám.
milena brizova
23.10.08,08:35
Na UPSVaR logiku nehľadám.

Ďakujem za reakciu, ale po desaťročných skúsenostiach s ÚPSVaR ani nič logické nečakám, ale potrebovala som radu, či mám reagovať a písať nejaké odvolanie, či to má význam, lebo sa mi nechce bojovať s veternými mlynmi. Ale aj tak dakujem