zuzach
15.10.08,14:05
dobrý,
tento rok som 1.3. nastúpila do istej firmy a dostala som zmluvu na dobu určitú jeden rok,, kedže sa jednalo o sezonnu prácu, donútili ma podpísať výpoved dohodou po pol roku.
podstatné ale je, že mi nevyplatili posledné výplaty, že je po sezone, oni sú insolventní a možno mi peniaze vyplatia budúci rok, ked sezona zasa začne.
a to nehovorím o tom, že mi chýbajú výplatné pásky, výstupné doklady a tak..
viete mi poradiť čo s tým?
oplatí sa to nahlásiť na išpektorát práce? máte s tým nejaké skúsenosti? či radšej spísať s právnikom nejaký výhražný list?
VERONIKA6
15.10.08,12:08
dobrý,
tento rok som 1.3. nastúpila do istej firmy a dostala som zmluvu na dobu určitú jeden rok,, kedže sa jednalo o sezonnu prácu, donútili ma podpísať výpoved dohodou po pol roku.
podstatné ale je, že mi nevyplatili posledné výplaty, že je po sezone, oni sú insolventní a možno mi peniaze vyplatia budúci rok, ked sezona zasa začne.
a to nehovorím o tom, že mi chýbajú výplatné pásky, výstupné doklady a tak..
viete mi poradiť čo s tým?
oplatí sa to nahlásiť na išpektorát práce? máte s tým nejaké skúsenosti? či radšej spísať s právnikom nejaký výhražný list?
Výstupné doklady Ti mali odovzdať pri skončení pracovného pomeru, takže Ti radím pýtať ich. Tak isto mzdu za odpracovné dni spolu s výplatnými páskami treba pýtať. Keď nepochodíš, obráť sa na IBP.
zuzach
15.10.08,12:20
no práve že som s nimi hovorila zopár krát telefonicky, potom prestali zdvíhať telefon, tak zavolala z kamarátkinho,, to zdvihli, tak dohodla stretnutie, ale ani osobne nič nedohodla.. Po dobrom to jednoducho nepôjde.
VERONIKA6
15.10.08,12:24
no práve že som s nimi hovorila zopár krát telefonicky, potom prestali zdvíhať telefon, tak zavolala z kamarátkinho,, to zdvihli, tak dohodla stretnutie, ale ani osobne nič nedohodla.. Po dobrom to jednoducho nepôjde.
Tak sa treba obrátiť na IBP. Taktiež Ti radím preveriť či platili odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne. Ešte si skús tieto doklady spolu s výplatou žiadať písomne a upozorni ich, že sa obrátiš na IBP. Zvykne to zabrať.