janaGT
15.10.08,17:22
pracovníčka sa nechala vypísať na PN, napokon sa však rozhodla, že by PN chcela zmeniť na dovolenku. šéf súhlasí. PN trvala len pár dní.
Môžem vypísané tlačivo len tak vyhodiť a zameniť ho za dovolenku? PN je z tohto mesiaca.
Nebudú z toho opletačky napr. so sociálkou?
JankaO
15.10.08,15:27
PN môže zrušiť alebo ukončiť len lekár. Kedy a či tak môže urobiť rozhodne on.
janaGT
15.10.08,15:29
PN môže zrušiť alebo ukončiť len lekár. Kedy a či tak môže urobiť rozhodne on.
asi som sa zle vyjadrila, PN má už aj ukončenú, len si to rozmyslela z dôvodu toho, že dov. by mala lepšie zaplatenú.
Takže PN chceme len ignorovať a za tú dobu neprítomnosti v práci by si vypísala dovolenku.
vikinka
15.10.08,15:47
Na SP bola zaslaná PN lekárom,SP ju eviduje,takže ak nie je PN zrušená,treba vyplatiť náhradu príjmu.Z vlastnej skúsenosti doporučujem,nakoľko som mala tiež taký prípad a po roku,keď zamestnanec bol znovu na PN,bolo potrebné vystaviť potvrdenie o príjme,na potvrdení za obdobie PN nebola náhrada príjmu ale dovolenka,po upozornení SP,že im nesedia dni,vraj tam majú evidoanú PN som musela opraviť zamestnancovi mzdu a všetko okolo.To či chce dovolenku alebo PN musí vedieť vopred.
janaGT
15.10.08,16:33
Na SP bola zaslaná PN lekárom,SP ju eviduje,takže ak nie je PN zrušená,treba vyplatiť náhradu príjmu.Z vlastnej skúsenosti doporučujem,nakoľko som mala tiež taký prípad a po roku,keď zamestnanec bol znovu na PN,bolo potrebné vystaviť potvrdenie o príjme,na potvrdení za obdobie PN nebola náhrada príjmu ale dovolenka,po upozornení SP,že im nesedia dni,vraj tam majú evidoanú PN som musela opraviť zamestnancovi mzdu a všetko okolo.To či chce dovolenku alebo PN musí vedieť vopred.
to som netušila, že lekár posiela PN na sociálku. Veď všetky diely zostávajú z ZV, nie? teda ak je pn do 10 dní.
vikinka
15.10.08,17:03
Lekári oznamujú na SP vystavenie PN,tak mi bolo povedané od pracovníčky SP.
JankaO
15.10.08,18:40
to som netušila, že lekár posiela PN na sociálku. Veď všetky diely zostávajú z ZV, nie? teda ak je pn do 10 dní.

Časť III Dočasnej pracovnej neschopnosti je "Hlásenie pre Sociálnu poisťovňu o začiatku dočasnej pracovnej neschopnosti", ktoré sa odosiela do troch dní od vystavenia na Soc. poisťovňu príslušnej podľa miesta výkonu práce ošetrujúceho.