Milan Vazny
15.10.08,17:24
dobry den, potrebujem poradit s makrom do excelu. situacia nasledovna, predstavte si stlpec ktory ma povedzme 20 000 riadkov (buniek) a v kazdej je jedno slovo, mnozina pouzitych slov je mala, povedzme 14 slov ktore su v nahodnom poradi v kazdej bunke - potrebujem dosiahnut aby makro preslo cely stlpec a tych 14 slov mi niekam ulozilo. ake to su slova ja neviem, je jedno ake su a nie je podstatne poradie a nezaujima ma pocet opakovani.

priklad:

jablko
jablko
huska
jablko
slivka
...
hruska
jablko

vysledok bude jablko, hruska a slivka, lebo tie slova tam su obsiahnute, nic ine nepotrebujem vediet, ani pocet jed.slov ani zoradenie - iba vyselektovat slova obsiahnute v stlpci, pripominam ze tie slova nepoznam a nie je podstatne ake su a vsetko musi fungovat automaticky lebo to je iba podprocedura.

dakujem za radu :-)
Orim
15.10.08,17:42
Skús si z toho urobiť kontingenčnú tabuľku. Tam by ti to malo všetky slová vypísať a zoradiť podľa abecedy.
dafy
19.10.08,13:29
[quote=Milan Vazny;845567]dobry den, potrebujem poradit s makrom do excelu. situacia nasledovna, predstavte si stlpec ktory ma povedzme 20 000 riadkov (buniek) a v kazdej je jedno slovo, mnozina pouzitych slov je mala, povedzme 14 slov ktore su v nahodnom poradi v kazdej bunke - potrebujem dosiahnut aby makro preslo cely stlpec a tych 14 slov mi niekam ulozilo. ake to su slova ja neviem, je jedno ake su a nie je podstatne poradie a nezaujima ma pocet opakovani.
quote]

použi:

Sub vycuc()
Range("A1:A412").AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, _
CopyToRange:=Range("E1"), Unique:=True
End Sub

vstup Range("A1:A412") si uprav podľa potreby. výsledok ti to dá do E1.
To si tiež uprav aby ti niečo neprepísalo.
mat00
14.12.09,11:57
Ja by som mal takyto problem. Mam vytvorenu tabulku , v ktorej by som chcel otcovi mnoho veci ulahcit pri pisani sprav, ktore musi kazdy den posielat do prace. Na obrazku mam tu tabulku, v ktorej mam v stlpci Cislo dielu-E vytvoreny rozbalovaci zoznam zo zoznamu, co sa nachadza vedla. A potreboval by som spravit nieco take, ze ked zadam hodnotu zo stlpca Cislo dielu-E, tak nech mi hned zapise aj hodnotu co je v stlpci Cislo dielu-S. Napr.
Ak vyberiem z rozbalovacieho zoznamu Cislo dielu-E hodnotu 45.E-00001 tak nech do Cislo dielu-S priradi hodnotu 12312. Mozno som to vysvetlil trocha komplikovane, ale dufam, ze zato je to pochopitelne:)
PaloPa
14.12.09,13:49
[quote=Milan Vazny;845567]dobry den, potrebujem poradit s makrom do excelu. situacia nasledovna, predstavte si stlpec ktory ma povedzme 20 000 riadkov (buniek) a v kazdej je jedno slovo, mnozina pouzitych slov je mala, povedzme 14 slov ktore su v nahodnom poradi v kazdej bunke - potrebujem dosiahnut aby makro preslo cely stlpec a tych 14 slov mi niekam ulozilo. ake to su slova ja neviem, je jedno ake su a nie je podstatne poradie a nezaujima ma pocet opakovani.
quote]

použi:

Sub vycuc()
Range("A1:A412").AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, _
CopyToRange:=Range("E1"), Unique:=True
End Sub

vstup Range("A1:A412") si uprav podľa potreby. výsledok ti to dá do E1.
To si tiež uprav aby ti niečo neprepísalo.

Pri tom to makre treba len pamätať na jednu vec, že hodnota bunky prvého riadku bude braná ako nadpis. t.j. ak napr. v A1 aj A3 bude "jablko", bude vo vysledku 2x.

Vid príklad

Palo
ivka70
14.12.09,14:07
Ja by som mal takyto problem. Mam vytvorenu tabulku , v ktorej by som chcel otcovi mnoho veci ulahcit pri pisani sprav, ktore musi kazdy den posielat do prace. Na obrazku mam tu tabulku, v ktorej mam v stlpci Cislo dielu-E vytvoreny rozbalovaci zoznam zo zoznamu, co sa nachadza vedla. A potreboval by som spravit nieco take, ze ked zadam hodnotu zo stlpca Cislo dielu-E, tak nech mi hned zapise aj hodnotu co je v stlpci Cislo dielu-S. Napr.
Ak vyberiem z rozbalovacieho zoznamu Cislo dielu-E hodnotu 45.E-00001 tak nech do Cislo dielu-S priradi hodnotu 12312. Mozno som to vysvetlil trocha komplikovane, ale dufam, ze zato je to pochopitelne:)

Neviem sice, o akom obrazku to pises :), ale ak existuje tabulka, kde je v jednom stlpci to, co vyberas do zoznamu a v druhom k tomu priradene cislo dielu, tak nue je nic jednoduchsie ako na mieste, kde to potrebujes pouzit v bunke funkciu VLOOKUP (cesky SVYHLEDAT).
marjankaj
14.12.09,14:20
Ja by som mal takyto problem. Mam vytvorenu tabulku , v ktorej by som chcel otcovi mnoho veci ulahcit pri pisani sprav, ktore musi kazdy den posielat do prace. Na obrazku mam tu tabulku, v ktorej mam v stlpci Cislo dielu-E vytvoreny rozbalovaci zoznam zo zoznamu, co sa nachadza vedla. A potreboval by som spravit nieco take, ze ked zadam hodnotu zo stlpca Cislo dielu-E, tak nech mi hned zapise aj hodnotu co je v stlpci Cislo dielu-S. Napr.
Ak vyberiem z rozbalovacieho zoznamu Cislo dielu-E hodnotu 45.E-00001 tak nech do Cislo dielu-S priradi hodnotu 12312. Mozno som to vysvetlil trocha komplikovane, ale dufam, ze zato je to pochopitelne:)

Neviem, či som to dobre pochopil. Ak by sa ti podarilo pripnúť tabuľku alebo poslať mi na mail, bolo by to jasnejšie. Zatiaľ skús toto.
mat00
14.12.09,16:04
:)Ospravedlnujem sa, zabudol som pripojit prilohu:D hned to postnem ako to mam na mysli, ta tabulka nema finalnu podobu, ma to len podobu, aby som to pochopil, takze je to len beta verzia:D
Skoda ze mam malo priispevkov, neviem sem postnut ten obrazok:(

V tom riadku cislo dielu S sa to ma vsetko vyberat a v cislo dielu E to ma vypisat k nemu adekvatnu hodnotu. Jaj a este ze v kazdom jednom riadku stlpca Cislo dielu S, by malo byt to rozbalovacie menu, je to Report a chybach na suciastkach, tato tabulka by mala urychlit pisanie reportov, ak mate nejake postrehy alebo navrhy, tak rad prijmem, uz mam automaticke vypisovanie datumu a poradove cislo tyzdna
marjankaj
14.12.09,17:19
:)Ospravedlnujem sa, zabudol som pripojit prilohu:D hned to postnem ako to mam na mysli, ta tabulka nema finalnu podobu, ma to len podobu, aby som to pochopil, takze je to len beta verzia:D
Skoda ze mam malo priispevkov, neviem sem postnut ten obrazok:(

V tom riadku cislo dielu S sa to ma vsetko vyberat a v cislo dielu E to ma vypisat k nemu adekvatnu hodnotu. Jaj a este ze v kazdom jednom riadku stlpca Cislo dielu S, by malo byt to rozbalovacie menu, je to Report a chybach na suciastkach, tato tabulka by mala urychlit pisanie reportov, ak mate nejake postrehy alebo navrhy, tak rad prijmem, uz mam automaticke vypisovanie datumu a poradove cislo tyzdna

Alebo takto.
ivka70
14.12.09,18:45
:)Ospravedlnujem sa, zabudol som pripojit prilohu:D hned to postnem ako to mam na mysli, ta tabulka nema finalnu podobu, ma to len podobu, aby som to pochopil, takze je to len beta verzia:D
Skoda ze mam malo priispevkov, neviem sem postnut ten obrazok:(

V tom riadku cislo dielu S sa to ma vsetko vyberat a v cislo dielu E to ma vypisat k nemu adekvatnu hodnotu. Jaj a este ze v kazdom jednom riadku stlpca Cislo dielu S, by malo byt to rozbalovacie menu, je to Report a chybach na suciastkach, tato tabulka by mala urychlit pisanie reportov, ak mate nejake postrehy alebo navrhy, tak rad prijmem, uz mam automaticke vypisovanie datumu a poradove cislo tyzdna

Ak chces, posli mi to na mail i.vka (zavinac) zmail.sk, ja ti to se hodim ...
mat00
15.12.09,17:25
Prepacte, nikomu som to nevedel vcera poslat, pisalo to, ze som neni clenom len kratku dobu a mozem kazdu pol hodinu pisat. Musel som odist od pocitaca a dostal som sa k nemu az dnes. I.vka, poslal som ti to na mail, diky:)
mat00
15.12.09,19:23
No, mam to hotove, nakoniec som tam nasiel chyby a spravil som to tak, ako ma byt, ale mam otazku, ako sa da zmazat pri tom VLOOKUP # NEDOSTUPNY ? chcel by som tam mat prazdne policka, kedze kazdy riadok bude schopny to rozbalovacie menu rozbalit a VLOOKUP je tiez v kazdom paralelnom riadku, tak nechcem aby v celej tabulke bolo vypisane nedostupny. Nevie mi niekto poradit?
marjankaj
15.12.09,23:10
No, mam to hotove, nakoniec som tam nasiel chyby a spravil som to tak, ako ma byt, ale mam otazku, ako sa da zmazat pri tom VLOOKUP # NEDOSTUPNY ? chcel by som tam mat prazdne policka, kedze kazdy riadok bude schopny to rozbalovacie menu rozbalit a VLOOKUP je tiez v kazdom paralelnom riadku, tak nechcem aby v celej tabulke bolo vypisane nedostupny. Nevie mi niekto poradit?

Ak si myslel na príspevok č. 9 tak napr. takto =IF(ISNA(VLOOKUP(A18;$F$2:$G$16;2;0));"";VLOOKUP(A18;$F$2:$G$16;2;0))
ivka70
16.12.09,08:21
Prepacte, nikomu som to nevedel vcera poslat, pisalo to, ze som neni clenom len kratku dobu a mozem kazdu pol hodinu pisat. Musel som odist od pocitaca a dostal som sa k nemu az dnes. I.vka, poslal som ti to na mail, diky:)

prikladam subor

urobila som ti to VLOOKUP z Listu 3, nie je totiz problem cerpat udaje aj z ineho listu, dokonca z ineho Excel zositu.
marjankaj
16.12.09,11:19
prikladam subor

urobila som ti to VLOOKUP z Listu 3, nie je totiz problem cerpat udaje aj z ineho listu, dokonca z ineho Excel zositu.

Vzorec v B stĺpci si môžeš upraviť aj takto:

IF(C12="";"";VLOOKUP(C12;List3!A:B;2;0))
mat00
16.12.09,12:24
Velmi pekne dakujem, velmi ste mi pomohli:D Ale este otazocka, da sa aj nejak ten rozbalovaci zoznam nacitavat z ineho listu? povedzme z listu cislo 2, nechcel by som aby bol na jednom liste s tou tabulkou, dost by to tam rusilo
marjankaj
16.12.09,12:39
Velmi pekne dakujem, velmi ste mi pomohli:D Ale este otazocka, da sa aj nejak ten rozbalovaci zoznam nacitavat z ineho listu? povedzme z listu cislo 2, nechcel by som aby bol na jednom liste s tou tabulkou, dost by to tam rusilo

IF(C12="";"";VLOOKUP(C12;List3!A:B;2;0))

vo vzorci si vymeníš názov listu(červený), za tvoj. Napríklad Hárok2

Pomenuj si oblasť toho zoznamu VLOZIT/NAZOV/DEFINOVAT

napríklad
tabulka > list3!$a$6:$a$20

Potom v menu overenie/zoznam zadaj =tabulka

pozri v prílohe
mat00
17.12.09,14:33
Velmi pekne vam dakujem, vsetko funguje na jednotku:D