JulcoZulco
15.10.08,17:26
Ludkovia, pls, pls, help..

Kupil som auto este 11 augusta. s majitelom sme podpisali zmluvu, hoci nebola podla vzoru, aky som tu prostrednictvom vyhladavaca nasiel, no bola to zmluva so zakladnymi udajmi o aute, predavajucom a kupujucom. odvtedy ved vidite, kolko casu preslo, no majitel, resp iba papierovy majitel odvtedy nebol schopny si auto odhlasit vo svojom okrese z toho dovodu, ze nemal povinne zmluvne poistenie, ktorym sa potrebuje preukazat pri odhlasovani. nepomohli prosby, hnev, NIC! vkuse ma natahuje, klame, atd.. aky je zakonny postup? na co mam pravo? ako mam odstupit od zmluvy? pretoze to je to, co chcem spravit.

dalsia vec je taka, ze ja som do toho auta investoval. robil som tam STK, EK, bolo na generalke a dokopy to cini cca 33500SK, co som do toho vrazil okrem kupnej zmluvy. tykalo sa to generalnej opravy, kupy chladica a servisnych oprav. mam narok na preplatenie tychto nakladov?

dakujem milionkrat za rady

Julco
preboha
15.10.08,17:59
za nezaplatenie zákonnej poistky je pokuta niekoľko desiatok tisíc - skús pôvodného majiteľa poinformovať, že ak nezaplatí poistku, ohlásiš to obvodnému úradu. S radosťou budú od neho pýtať 10 000 Sk a viac
JulcoZulco
15.10.08,19:01
jo, aj to mi napadlo. ach, nechapem, ako moze byt niekto taky nezodpovedny. ja som to auto chcel dat dokopy a on nie aby bol rad, ze sa ho zbavil, ale este toto.. no nic, aj tak bude najlepsie sa toho auta zbavit. dnesny vecer bol expresny, co sa tyka najdenia informacii :). tak ta lehota je 7 dni na to, aby povodny majitel ohlasil zmenu na inspektorate. z toho dovodu, kedze nebola dodrzana, mozem od zmluvy odstupit ;).. uz to mam aj napisane, zajtra mu posielam postu. ak by niekto chcel poradit, co a ako, tak sa ozvite najlepsie na email abo private message, nech si to vsimnem ;)..
Braňo
15.10.08,19:09
Pravda je niekde uprostred. vybavenie zákonnej poistky je záležitosť 30 minút. Problém vidím v tom, že nebola väčšia časť platby podmienená prepisom auta na Dopravnom inšpektoráte (uvedené určite odporúčam aj pri predaji nehnuteľnosti). Samozrejme, chybu si urobil aj Ty, keď si sa nazdával, že auto je Tvoje a investoval si peniaze do opráv. Odporúčam spoločné stretnutie a osobnú komunikáciu. Odstúpenie od zmluvy síce je možné, avšak vtedy sa môžeš rozlúčiť s nahradením nákladov na opravy.