mirhu
15.10.08,20:22
Na čo sa dajú použiť peniaze , ktoré môže dostať FO z úradu práce?
Dav
15.10.08,18:28
Na čo sa dajú použiť peniaze , ktoré môže dostať FO z úradu práce?
Na začatie živnosti - odvody poistného, úhrada nájmu za prenajaté priestory, kúpa náradia, vybavenia prevádzkárne, počítača, registračnej pokladne...podľa druhu činnosti.
mirhu
18.10.08,16:25
Na začatie živnosti - odvody poistného, úhrada nájmu za prenajaté priestory, kúpa náradia, vybavenia prevádzkárne, počítača, registračnej pokladne...podľa druhu činnosti.
Viete mi poradit, aky je postup? kedy poziadat? atd... daakujem
Efinečka
18.10.08,17:12
Požiadajte hned pri založení živnosti. ÚP má na tlačivá, treba predložiť podnikateľský zámer podľa ich požiadaviek. Ak nemajú vyčerpané zdroje, tak ho poskytnú do konca roka.
Meggie32
18.10.08,17:14
Ak si viac ako 4 mesiace v evidencii, požiadať na úrade práce, tam ti všetko potrebné povedia... v skratke: prejdeš prípravou na podnikanie, predvolajú ťa na testy, predložíš podnikateľský plán (povinnú štruktúru ti dajú) a keď to všetko bude OK, tak podpíšete dohodu. Súčasťou podnikateľ.plánu je kalkulácia, na čo peniaze použiješ, takže si to určís Ty, samozrejme sú tam nejaké obmedzenia, ale dá sa to použiť napr. na zdravotné poistenie (odporúčam, lebo to budeš platiť v každom prípade momentálne je to 1134 Sk mesačne), ďalej napr. na nákup materiálu, príp. kancel. zariadenia, počítač... teda podľa toho v čom chceš podnikať.
Meggie32
18.10.08,17:15
Pozor! Nemôžeš si založiť živnosť skôr ako podpíšeš dohodu s úradom práce o poskytnutí príspevku!!!
veronikasad
18.10.08,17:15
Viete mi poradit, aky je postup? kedy poziadat? atd... daakujem
Dotáciu na samostatnú zárobkovú činnosť poskytuje úrad práce evidovaným uchadzačom o zamestnanie, ktorí sú v evidencii najmenej 3 mesiace. Podmienkou je spracovanie podnikateľského plánu. Treba si overiť na prísl. UPSVaR, či na tebou tvolený predmet podnikania sa dotácia poskytuje.
mirhu
19.10.08,19:58
Dotáciu na samostatnú zárobkovú činnosť poskytuje úrad práce evidovaným uchadzačom o zamestnanie, ktorí sú v evidencii najmenej 3 mesiace. Podmienkou je spracovanie podnikateľského plánu. Treba si overiť na prísl. UPSVaR, či na tebou tvolený predmet podnikania sa dotácia poskytuje.

No planujem robit uctovnictvo, pre neziskovky, no neviem ci na toto mi to budu chciet poskytnut
Dav
19.10.08,20:03
No planujem robit uctovnictvo, pre neziskovky, no neviem ci na toto mi to budu chciet poskytnutDaj si do činnosti účtovníctvo,všeobecne, neuvádzaj pre neziskovky. Z príspevku si môžeš kúpiť počítač, multifunkčné zariadenie a účtovný softér, hradiť nájom, odvody. Túto činnosť podporujú, aspoň v našom regióne určite.
mirhu
19.10.08,20:08
Daj si do činnosti účtovníctvo,všeobecne, neuvádzaj pre neziskovky. Z príspevku si môžeš kúpiť počítač, multifunkčné zariadenie a účtovný softér, hradiť nájom, odvody. Túto činnosť podporujú, aspoň v našom regióne určite.
Dakujem... uz som si nasla aj na stranke UPSVaR informacie, uz mam aky taky prehlad a predstavu... :)