anawinka
15.10.08,19:59
Hľadala som, ale túto tému som tu nenašla, tak sa teda pýtam. Čo na jačmeň na viečku u malého 3ročného dieťaťa?Nemáte nejaké prírodné recepty? Očná doktorka s kvapkami a mastičkami nám nepomohla, tak skúšame ďalej. Inak hrozí operácia.
willma
15.10.08,18:05
kus bieleho pečiva namočiť do prevareného mlieka a čo najteplejšie priložiť na jačmeň, mal by prasknúť.
anawinka
15.10.08,19:56
Ďakujem, skúsime.
BXLmiami
16.10.08,15:06
Homeopatikum Staphysagria 9 CH 5 granulí denne.
veronikasad
16.10.08,15:09
Mne na jačmeň pomáha nahriata-dobre vyžehlená vreckovka /u dieťaťa pozor aby sa nepopálilo/
Marta V
16.10.08,19:32
Dôležité je aby sa to nahrievalo hneď od začiatku. Nesmie to zatvrdnúť. Dobré je dávať aj nejakú očnú masť.
veronikasad
16.10.08,21:03
Dôležité je aby sa to nahrievalo hneď od začiatku. Nesmie to zatvrdnúť. Dobré je dávať aj nejakú očnú masť.
súhlasím, vždy som to začala nahrievať na začiatku a podarilo sa mi ho zlikvidovať
bef
17.10.08,05:55
Ako dieťa som jačmeň mávala veľmi často a pomáhal babkin liek na vatu dať teplú smotanu a priložiť na oko.

Pekný deň
legolas
17.10.08,17:02
Hľadala som, ale túto tému som tu nenašla, tak sa teda pýtam. Čo na jačmeň na viečku u malého 3ročného dieťaťa?Nemáte nejaké prírodné recepty? Očná doktorka s kvapkami a mastičkami nám nepomohla, tak skúšame ďalej. Inak hrozí operácia.

Neviem či za to nebudem pykať ale ja to viem od svojich rodičov a babky takže: ak Tvoje dieťa plynule rozpráva opýtaj sa ho 3x po sebe : citujem - "Čo to máš na očku? on by mal odpovedať "jačmeň" no a keď Ti to povie musíš mu s prepáčením povedať toto: hov.. nie jačmeň. Nezabudni 3x po sebe. Ak to nepopletieš - zmizne. Je to síce babský liek, ale stále pomohol.