olivin
15.10.08,23:07
Viem, ze sa tu malokedy napise mile slovo na stavbarov a kvalitu ich prace, ale aj tak chcem verit, ze sa aj v tomto odvetvi najdu poctivi a sikovni profesionali. Ak poznate takych na akukolvek pracu, ktora sa vyskytne pri stavbe RD a pracuju aj v okoli PN budem velmi vdacna za referencie a kontakt. A mozno pomozu aj tie negativne skusenosti, nech clovek vie komu sa radsej vyhnut.

DAKUJEM!

PS: Som perfekcionistka a detailistka;)
mlaco
16.10.08,04:03
PS: Som perfekcionistka a detailistka;)

Toto mi obklukou pripomina minuly weekend v Lipt. Jane. Tam majitel penzionu nam rozpraval o skusenostiach s remeselnikmi...

Videl ze mu to vodar nerobi dobre, ale nezdrbaval ho, musel si ho naopak "hyckat" inak by sa on razom zobral a siel prec, mobil mu vraj zvonil stale...

Hm... teda len hovorim zohnat dobrych ludi nemusi byt EZ.
Milan.Žiška
16.10.08,06:34
Obávam sa že už asi vyhynuli. Bez biča nie je možná žiadna realizácia ( môžem sa mýliť a zárove§ dúfam, že ano.). mimotemy

A čo takto sôsiť cezpolných?
olivin
16.10.08,07:20
brali by sme aj cezpolnych ak pracuju aj takymto stylom, len nech su dobri, ak mate kohokolvek odkialkolvek a boli by ochotni pracovat aj v okrese PN, uvitam kazducky kontakt

ja viem, ze to nie je lahke najst schopnych ludi, mame skusenosti len s rekonstrukciou bytu a rodicia domu a to by sa dala pisat kniha, preto sa pytame, zistujeme s velkym predstihom, este stale hladame pozemok, ale ak by sa vyskytol nechceme stracat ani minutu

hrubu stavbu by sme chceli dat spravit jednej firme/skupine a zvysok dodavatelsky - male firmy/zivnostnici podla jednotlivych remesiel, tiez uvitam kontakty aj na kvalitnych vyrobcov eurookien

inac ak mate dobre tipy na inych dodavatelov materialov tiez budem vdacna za referencie
peguter
18.10.08,12:14
Poznám jedného takého. Je to tesár no nie firma iba ak rodinná.
Pracuje so synom. Ale je Ozaj dobrý. Len by som ho musel skontaktovať a
zistiť ako je na tom. Či bude mať čas a kedy.
220870
18.10.08,16:54
Perfekcionalisti sú tvrdý oriešok.Už si to moc dobre nepamätám . ale len tak pre porovnanie 1-ka trieda ( rovinnatosť) omietok môže byť nerovnosť na 2,5 m 4 mm. Stojí cca od 1400 m2 vrátane materiálu.Pritom ju štandardne dobrý majstri dosahujú za cca 600 m2 ale negarantujú. Ak ste schopný preplatiť miestami úplne zbytočné veci s ohľadom na vyššiu kvalitu tak to určite povedzte pri prvom kontakte s firmami a po dohode s nimi si to nechajte potvrdiť písomne pred začatím stavby.A na sto % si zožente svojho mastra ktorý bude neustále dohliadať na kvalitu prevedených prác na stave.
olivin
20.10.08,07:38
Peguter, dakujem, poslala som vam ss.

Co sa tyka perfekcionizmu tak to som dodala tak trochu s nadsadzkou, ale pravda je, ze chcem, aby prace prevedene na stavbe boli spravene kvalitne, dosledne a detailne, tak ako robim ja svoju robotu, vyzadujem to aj od ostatnych, verim, ze sa este taki najdu.

Nevie niekto odporucit partiu/firmu na hrubu stavbu??? Aj cezpolnych, ktori robia v okoli PN.